4. septembrī tiks pasniegta "Būvindustrijas Lielā Balva 2017"

4. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks pasniegts valstī augstākais nozares apbalvojums Būvindustrijas lielā balva - “Pamatakmens”

Jau piekto gadu tiks pasniegts augstākais apbalvojums nozarē -  “Būvindustrijas lielā balva”. Kas to saņems šogad? Tie ir speciālisti, kuri ir sava uzņēmuma, savas darbavietas un savas jomas “Pamatakmens”. Speciālisti, kuriem ir būtiska sava profesija, vide kādā viņi strādā. Speciālisti, kuriem svarīgi ir kolēģi, ar kuriem kopā nepārtraukti mācīties un attīstīties, kuriem ir svarīgs uzņēmums, tā kultūra un prestižs, kurā viņi strādā pat gadu desmitiem, jo redz iespēju nepārtraukti augt, ja ne amatos, tad zināšanās un vērienīgās vai arī nelielās, bet specifiskās un savdabīgās būvēs. Šā gada laureātu darbus var redzēt  Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Babītē, Viļānos, Ludzā, Jēkabpilī, Koknesē, Līvānos, Krāslavā, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Alsungā, Aizputē, Ķekavā, Iecavā, Jūrmalā, Ādažos, Kārsavā un daudzviet citur.

“Būvindustrijas lielā balva” nav konkurss. Tā nav sacensība par to, kurš labāks vai vērtīgāks, jo nav iespējams neviena balvai pieteiktā pretendenta vērtību ne izmērīt, ne nosvērt. Nav tādu svaru, un mērinstrumentu, lai kopā ar profesionalitāti un kompetenci nosvērtu un nomērītu arī atbildību un godaprātu. “Būvindustrijas lielā balva” ir  apbalvojums un novērtējums profesionālā vidē, šī balva ir liels pagodinājums talantam un ieguldītajam darbam valstiskā mērogā.

Apbalvojuma “Būvindustrijas lielā balva” patrons, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis saka: “Būvindustrijas lielo balvu, augstāko apbalvojumu nozarē, saņem tie speciālisti, kuri ir nozares lepnums, nozares pamatakmens. Augstais novērtējums izceļ gan prasmīgu skolotāju, gan zinošu pasūtītāju un radošu arhitektu, gan arī gudru projektētāju, talantīgu būvētāju un būvmateriālu ražotāju, kā arī vērīgu būvuzraugu. Pateicoties šādai profesionālai komandai, kurā satiekas jaunie inženieri ar pieredzes bagātajiem, ilggadējiem būvniekiem, tiek mantota pieredze, veicināta speciālistu profesionālā izaugsme un darba kvalitāte, bet kopīgā darba rezultāts ir izcilas būves. Latvijas būvniecības senās tradīcijas un tajā strādājošo būvnieku profesionalitāte ir stiprs pamats, lai attīstītu būvniecības eksportu. Esmu pārliecināts, ka būvniecības nozares eksportam ir potenciāls un iespējas sniegt arvien lielāku pienesumu Latvijas tautsaimniecībai.”

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: “Būvniecības nozare ir tautsaimniecības spogulis un tās izaugsme ietekmē arī kopējo Latvijas ekonomikas attīstību. Savukārt augsti kvalificēts būvniecības speciālists ir gan būvkomersanta, gan visas būvniecības nozares attīstības, ilgtspējas un konkurētspējas stūrakmens. Tādēļ nozarē ir nepieciešami izcili, izglītoti speciālisti katrā būvniecības specialitātē. Būvniecība ir darbaspēka ietilpīga nozare, kas darbojas spēcīgos konkurējošos tirgus apstākļos un pieprasījums pēc kvalificētiem speciālistiem pāraug talantu medībās. Tādēļ svarīgi ir ne tikai ieguldīt jaunas, profesionālas būvnieku paaudzes sagatavošanā, bet arī sekmēt pieredzējušo būvspeciālistu nepārtrauktu mūžizglītību.”

Būvindustrijas lielā balva “Pamatakmens” tiks pasniegts kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”, kas ietver vairākas nominācijas.

Apbalvojums BŪVINDUSTRIJAS LIELĀ BALVA 2017 laureātiem tiek pasniegts pateicoties ģenerālsponsoram SIA “Bauroc”, sponsoriem: SIA “Paroc”, SIA „Sakret”, SIA „Knauf”, SIA “Peri”, AS “Būvuzņēmums Restaurators”, atbalstītājiem: SIA “Skonto būve”, TECHNONIKOL, SIA “Saint – Gobain celtniecības produkti” (“Weber”, “Gyproc”, “Isover”), SIA “CMB”,  SIA “Doka Latvia”, SIA „Strabag”, AS “RERE GRUPA”, „Ramirent Baltic“ AS Rīgas filiāle, mediju partneriem:  žurnāls “Būvinženieris”, building.lvabc.lv, būvlaukums.lvbuvbaze.lvnozare.lv, TVNET, radio “Skonto”, RIGATV 24.

Apbalvojuma pasniegšanu organizē Latvijas Būvinženieru savienība un tās izdotais žurnāls “Būvinženieris” sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS “Latvijas valsts ceļi” un būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām: Latvijas Būvnieku asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Būvuzņēmēju partnerību, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Transportbūvju inženieru asociāciju, Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvinspektoru un būvuzraugu asociāciju, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociāciju, Latvijas Logu un Durvju ražotāju asociāciju, Latvijas Restauratoru biedrību, Latvijas Ģeotehniķu savienību, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

 

 

Mārīte Šperberga,

Latvijas Būvinženieru  savienības valdes locekle,

žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore

Papildus informācija  - www.buvindustrijaslielabalva.lv

Aktuāli

LBS savās rindās uzņēmusi jaunus biedrus

LBS savās rindās uzņēmusi jaunus biedrus

15 marts, 2018

15.martā Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) uzņemšanas komisija ar protokolu Nr...

Aktuāli

Būt procesos. Vadims Bogdanovs

Būt procesos. Vadims Bogdanovs

14 marts, 2018

Vadims Bogdanovs ieguvis divus maģistra grādus inženierzinātnēs, mācījies un stažējies ārp...

Aktuāli

Ceļš sešdesmit gados.

Ceļš sešdesmit gados.

14 marts, 2018

Ceļu inženieris Kārlis Kadiķis, Būvindustrijas lielās balvas laureāts par mūža ieguldījumu...

Aktuāli

Paraugnozare. Rīkojas paši. Saruna ar EM valsts sekretāra vietnieku Edmundu Valanti

Paraugnozare. Rīkojas paši. Saruna ar EM valsts sekretāra vietnieku Edmundu Valanti

14 marts, 2018

Sarunā ar Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Edmundu Valanti piedāvāju atsk...

Aktuāli

Aicinām uz semināru par siltumapgādes sistēmu ēkā

Aicinām uz semināru par siltumapgādes sistēmu ēkā

14 marts, 2018

Aicinām daudzdzīvokļu un sabiedrisko ēku apsaimniekošanas uzņēmumu, dzīvokļu īpa&sc...

Aktuāli

Paplašina atbalsta iespējas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai

Paplašina atbalsta iespējas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai

13 marts, 2018

2018.gada 13. marta sēdē Ministru kabinets apstiprināja grozījumus Attīstības finan&scaron...

Aktuāli

BŪVNIECĪBAS DIENAS ietvaros aicinām uz konferenci  BŪVNIECĪBA. KVALITĀTE. DROŠĪBA.

BŪVNIECĪBAS DIENAS ietvaros aicinām uz konferenci BŪVNIECĪBA. KVALITĀTE. DROŠĪBA.

12 marts, 2018

Vēl tikai pāris dienas – līdz 14.martam ieskaitot,  LBS un LSGŪTIS biedriem ies...

Aktuāli

Iznākuši Jāņa Lancera grāmatas "Būvniecība Latvijā" pirmie divi sējumi

Iznākuši Jāņa Lancera grāmatas "Būvniecība Latvijā" pirmie divi sējumi

12 marts, 2018

Iznākuši Jāņa Lancera grāmatas "Būvniecība Latvijā" pirmie 2 sējumi, kurā viņ&scaro...

Aktuāli

Cik tālu līdz ilgtspējai?

Cik tālu līdz ilgtspējai?

12 marts, 2018

Pasaulē ilgtspējīgas ēkas novērtē ar Lielbritānijā dzimušo ēku novērtēšanas ...

Aktuāli

Jāveido kļūdu un risinājumu datubāze

Jāveido kļūdu un risinājumu datubāze

12 marts, 2018

Pilošas griestu virsgaismas konstrukcijas, nepareizi savienotas skārda virsmas, nes...

Aktuāli

Kandidāti LBS valdes vēlēšanām

Kandidāti LBS valdes vēlēšanām

09 marts, 2018

Kandidāti LBS valdei periodam no 2018. – 2021. gadam. Inese  Aizstrauta A...

Aktuāli

Izstādes „Māja I” laikā iespēja iegūt aktuālo informāciju par ēku renovāciju

Izstādes „Māja I” laikā iespēja iegūt aktuālo informāciju par ēku renovāciju

08 marts, 2018

No š.g. 8. līdz 11. martam izstādes „Māja I” ietvaros Ekonomikas m...