Nozares konferencē - par ilgtspējīgu un ekonomisku būvniecību

Šī gada 12. martā starptautiskā izstāžu centra „Ķīpsala” konferenču zālē Ķīpsalas ielā 8, Rīgā, notiks skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” organizatoru rīkota būvindustrijas speciālistu konference „Būvē kvalitatīvi, inovatīvi un droši”.

Konferencē par aktuālām tēmām būvniecībā un inovatīviem risinājumiem, kas dod iespēju būvniecības procesa dalībniekiem ietaupīt ievērojamus līdzekļus, uzstāsies būvniecības lietpratēji no Vācijas, Polijas, Baltkrievijas un Latvijas. Konferenci atklās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs un Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietnieks Artis Dzirkalis.

Konferencē „Būvē kvalitatīvi, inovatīvi un droši” tiks apskatīti jaunākie risinājumi un tehnoloģijas visā būvniecības procesā, tāpēc konference būs noderīga gan arhitektiem, projektētājiem, būvmateriālu ražotājiem un tirgotājiem, gan būvju pasūtītājiem un apsaimniekotājiem. Programma ir aktuāla un plaša.

Inženierzinātņu maģistrs, praktiķis Benuā Matelē (Benoit Mathelet) no Vācijas dalīsies pieredzē, kā novērst balkonu termiskās izplešanās radītus bojājumus.
Būvinženieris Aleksands Dzikuns (Alexander Dzikun) no Baltkrievijas informēs par efektīviem risinājumiem infrastruktūras labiekārtošanā.
Valdemārs Kvjatkovskis (Waldemar Kwiatkowski) no Polijas informēs par modernām pieejām ģeotehnisko problēmu novēršanā.
Materiālzinātņu maģistrs Kaspars Kravalis, Norvēģijas uzņēmuma Mapei betona tehnologs, referēs par inovatīviem produktiem atpakaļ atgrieztā betona pārstrādei.
Normunds Mitko, inženierzinātņu maģistrs ar 25 gadu pieredzi siltumizolācijas materiālu izmantošanā, un Andris Lujāns, Dānijā diplomēts arhitektūras tehnoloģiju un konstrukciju pārvaldības speciālists, SIA „Saint-Gobain Celtniecības Produkti” valdes locekļi, ieteiks konstruktīvos risinājumus gandrīz nulles enerģijas privātmāju projektēšanā.
Būvinženieris un vadībzinību maģistrs Ēriks Vītols, SIA „BIM Solutions” valdes priekšsēdētājs vēstīs par BIM izmantošanu celtniecības laikā.
Ingars Pilmanis, SIA „Latvijas standarts” valdes loceklis, ziņos par BIM apgūšanu e-kursos.
Arnis Pastars, SIA „Tikkurila” Mācību centra vadītājs informēs par uguns aizsardzības un apdares risinājumiem koksnei iekšdarbos un ārdarbos.
Dainis Matulis, SIA “Latvijas standarts” sadarbības projektu vadītājs, starptautisko attiecību maģistrs ar pieredzi atbilstības novērtēšanas jomā, raksturos BIM paraugpraksi.

Konferences noslēgumā dalībnieki saņems apliecinājumus par dalību profesionālās pilnveides pasākumā, kas derīgi sertificēta būvspeciālista kvalifikācijas punktu piešķiršanai Latvijas Būvinženieru savienībā.Par konferences apmeklējumu arhitektiem tiks piešķirti 2.5 kompetences paaugstināšanas kredītpunkti: 1.5 formālās izvēles pasākumu sadaļā un 1 neformālās izvēles pasākumu sadaļā.

Konferences dalībniekiem būs iespēja bez maksas apmeklēt 34. starptautisko būvniecības industrijas izstādi „Māja I 2020”.

Plānotais konferences dalībnieku skaits – 200. Konferences „Būvē kvalitatīvi, inovatīvi un droši” mērķis ir dalīties ar sekmīgu būvniecības pieredzi un paplašināt būvniecības procesa dalībnieku – pasūtītāju, arhitektu, projektētāju, būvmateriālu ražotāju un būvnieku – sadarbību.

Konferenci „Būvē kvalitatīvi, inovatīvi un droši” kā skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” notikumu organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība, CMB Inženieru kompetences centrs, VAS ''Valsts nekustamie īpašumi'' un 15 nozares sabiedriskās organizācijas sadarbībā ar publiskās pārvaldes institūcijām un augstskolām, tai skaitā Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu „Būvinženieris”.

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” mērķis ir uzlabot būvniecības procesa kvalitāti, popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2019. gadā, celt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi. Skate „Gada labākā būve Latvijā” notiek jau 22 gadus. Skate tiek balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem. Skates nolikumu skatīt: http://gadabuve.lv/index.php/nolikums-2019/ Skatei pieteiktos objektus novērtē nozares labākie eksperti, kurus darbam žūrijā deleģējušas nozares sabiedriskās organizācijas.

Konference „Būvē kvalitatīvi, inovatīvi un droši” un skate „Gada labākā būve Latvijā 2019” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram „PERI” un sponsoriem „BIM Solutions”, „Mapei”, „Norma-S”, „Saint-Gobain, „S.B.C.”, „Tikkurila” ar „CMB” un VAS „Valsts nekustamie īpašumi” atbalstu. Konferences un skates informatīvie atbalstītāji: abc.lv, buvbaze.lv, building.lv, nozares žurnāls „Būvinženieris”, būvlaukums.lv, City24.lv, LETA, nozare.lv, Rīga TV24, TVNET.

Vairāk informācijas un pieteikšanās konferencei vietnē http://gadabuve.lv/ vai Latvijas Būvnieku asociācijā pa tālruni 26484891 vai e-pastu gadabuve@gmail.com