Apzināti Rail Baltica izbūvei nojaukt paredzētie objekti Torņakalnā

Kā informē Torņakalna attīstības biedrība, tā sadarbībā ar Rīgas domi īstenojusi projektu, to Torņakalna apbūves un kultūrvēsturisko objektu dokumentēšanai, kas tiks nojaukti vai izzudīs, izbūvējot dzelzceļa līniju "Rail Baltica".

Biedrība izveidojusi video un foto dokumentu bāzi par tiem Torņakalna apkaimes vides un arhitektūras objektiem, kas pēc "Rail Baltica" izbūves vairs nekad nebūs ieraugāmi līdzšinējā veidolā. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnijas apstiprinātā trase šķērsos Latvijas teritoriju 263 kilometru garumā un stiepsies cauri Latvijai.

"Rail Baltica" izbūves rezultātā būtiski mainīsies Torņakalna apkaimes izskats, tiks pilnībā likvidēti vairāki kultūrvēsturiski un arhitektūras objekti Torņakalna apkaimē, tai skaitā, piemēram, šie:

  • Torņakalna ielas dzelzceļa pārvads, kas ir pirmais un vecākais monolītā betona tilts, celts vēl 1909.gadā.
  • Altonavas ielas tilts - pārvads.;
  • Brīvzemnieka ielas pārvads;
  • Lutera Torņkalna baznīcas apkārtne;
  • Stacija, piemineklis represētajiem – vagoniņš tiks pārvietots;
  • Vairāki simti koku, veselas ielas ar apkaimei raksturīgu privātmāju apbūvi, piemēram, Indriķa ielas posms.

Projekta īstenošanai līdzekļus piešķīra Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments "Apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanai".

Torņakalna attīstības biedrība ir viena no Rīgas apkaimju biedrībām, "Rīgas apkaimju alianses" biedrs. Torņakalna attīstības biedrība dibināta ar mērķi rūpēties par Torņakalna apkaimes kultūras, ekonomisko un teritorijas attīstību, iesaistīt apkaimes iedzīvotājus apkaimei būtisku jautājumu lemšanā un notikumos, veicināt pilsonisko aktivitāti un attīstīt sabiedrisko dzīvi apkaimē.