Ar skatu nākotnē. Edgars Zelčs

Mērķtiecīgs un zinātkārs jaunietis, kurš droši dodas pretim jauniem izaicinājumiem – sarežģītiem projektiem un objektiem. Spēj saglabāt vēsu prātu, neizsmeļamu optimismu un humora izjūtu arī grūtās, nestandarta situācijās. Profesionālis ar strauju izaugsmi un ārkārtīgi lielu potenciālu būvinženiera karjeras jomā. Iepazīstieties – Būvindustrijas lielās balvas ieguvējs, Gada jaunais inženieris 2016 Edgars Zelčs!

Jūs saņēmāt Būvindustrijas lielo balvu kā gada jaunais inženieris. Kā uztvērāt šo atzinību?

Atzinība nāca ļoti pēkšņi. Es tiešām negaidīju, ka uzvarēšu šajā nominācijā. Kolēģu vidū izskanēja diskusijas par to, kuru varētu pieteikt balvai, bet lēmumu pieņēma vadība. Kad kolēģi mani pieteica, nodomāju – nu, pieteica, pieteica... Taču pats līdz pēdējam brīdim neticēju, ka saņemšu šo titulu un lielo balvu Pamatakmeni. Tikai brīdī, kad nosauca manu vārdu, sapratu, ka mans darbs un veikums tiešām ir novērtēts ne tikai kolēģu un sadarbības partneru vidū, bet jau valstiskā līmenī. Par to vēlos pateikt milzīgu paldies kolēģiem, kuri nominēja mani Būvindustrijas lielajai balvai! Tas man bija liels pagodinājums un motivācija attīstībai.

Vai saņemtā atzinība neuzliek papildu atbildību tādā nozīmē, ka tagad no jums sagaida vairāk?

Manuprāt, nevis uzliek atbildību, bet ir liels novērtējums iepriekš paveiktajam darbam. Ja tu esi inženieris, atbildībai jābūt jebkurā gadījumā. Lai līdz šādai atzinībai nonāktu, bez atbildības pret savu darbu nemaz nevar. 

Kas jūs visvairāk piesaista šajā profesijā?

Galvenais faktors, kas šo profesiju padara interesantu, ir darba dinamiskums – lai arī cik zinošs, pieredzējis būtu inženieris, katrā nākamajā projektā jāsaskaras ar jauniem izaicinājumiem, lietām un niansēm. Šajā profesijā nepārtraukti jāapgūst kas jauns. Tāpat jāseko līdzi tehnoloģiju attīstībai, tā teikt, jāiet līdzi laikam. Protams, jaunajiem inženieriem, kuri mācījušies atbilstoši jaunākajām tendencēm un tehnoloģijām, ir nedaudz vieglāk, jo iegūtās zināšanas vēl nav novecojušas, taču tik un tā nepārtraukti jābūt ar skatu nākotnē, lai nepalaistu garām kādus jauninājumus...

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" augusta numurā*.

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99, Latvijas pasts un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Dace Rozenšteina

Foto: no Edgara Zelča personiskā arhīva