Arhitektūra. Aplaudēsim īpašo formu meistaram!

Jānis Bērziņš. Arhitekts, kura izstrādātajiem projektiem ir savs spilgti izteikts rokraksts. Tajos interesanta ir ne tikai arhitektūra, bet arī konstruktīvie risinājumi. Apaļās un piramīdas formas mājas harmoniski ierakstās vidē, ir energoefektīvas, un saule ieskatās gandrīz visās telpās. Arhitekta atbildība projektējot ir tikpat liela, ja ne lielāka, kā izrādes režisoram, jo arhitekts ir gan autors, gan režisors. Režisors izvēlas aktierus izrādei, bet arhitekts sava projekta realizētāju izvēlēties nevar, un arhitekta darba pirmizrādi skatītāju aplausi nepavada. 

Vai bērnībā patika zīmēt, konstruēt? Kas pamudināja izvēlēties šo profesiju? Vai savā dzimtā esat pirmais arhitekts? 

Sāksim ar pēdējo. Pagaidām pirmais... Esmu dzimis Talsos dārznieka ģimenē un uzaudzis skaistā, koptā vidē. Visu mūžu lepojos, ka esmu dārznieka dēls, turklāt izcila dārznieka. Gan vectēvam, gan tēvam bija sava dārzniecība. Tēva dārzniecība pēc kara tika nacionalizēta, tomēr viņš turpināja to vadīt un izveidoja par vienu no skaistākajām Latvijā ar brīnišķīgām augu kolekcijām. Vasarās dārzniecībā notika dažādi būvdarbi. Man atļāva palīdzēt stikliniekam un namdarim, bet vēlāk, kad mācījos jau 8. klasē, vajadzēja būvēt pagrabu no pamatiem līdz jumtam, ko ar tēva palīdzību arī izdarīju. Vispirms pēc tēva norādījumiem uzzīmēju visu būvi izmēros, tad vajadzēja ķerties pie celtniecības. 

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" jūnija numurā*!

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99, Latvijas pasts un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.