Arhitektūras gada balvai 2019 11 nominanti

Arhitektūras gada balvas žūrija nosaukusi 11 objektus un procesus, kas no 45 pieteiktajiem šogad pretendē augstajam nozares apbalvojumam. Darbu vērtēšana nodota fināla žūrijai, kas izraudzīsies galveno balvu ieguvējus. Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 svinīgā ceremonija un balvu pasniegšana norisināsies 17.maijā Rīgas cirka ēkā.

Balvas fināla pretendenti:

  • kategorijā Vides objekti – rekonstruētā Rūjienas estrāde;
  • kategorijā Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija – Alūksnes bānīša stacija, Visbijas rezidence un Lielplatones vešūža restaurācija;
  • kategorijā Privātmājas – MM-Mārupes māja un Sāls māja;
  • kategorijā Kultūras būves – Lubānas kapličas jaunbūve;
  • kategorijā Sabiedriskās ēkas – Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas jaunbūve;
  • kategorijā InterjersAccenture Latvija TEO birojs;
  • kategorijā ProcesiMadCity Riga 2018;
  • kategorijā Daudzdzīvokļu ēkas – Dzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Ulbrokas ielā Rīgā.

Ar visiem pieteiktajiem darbiem un nominantiem var iepazīties Latvijas Arhitektu savienības (LAS) mājaslapā www.latarh.lv .

“Lūkojāmies pēc objektiem un procesiem, kuros ir vērojams līdzsvars, sākot ar ideju un beidzot ar projekta risinājumu, realizāciju un lietošanu. Šogad patīkami pārsteidza nelielie objekti. Rezultātā ir līdzsvarā domas skaidrība, apjomu un detaļu tīrība. Tieši šie objekti kļūst par labu paraugu dažādos segmentos – privātmājās, rekonstrukcijās un restaurācijās. Labai arhitektūrai nav nepieciešami pašmērķīgi vai pārmērīgi risinājumi,” kopīgi secina balvas atlases žūrija.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 atlases žūrijā ir gan iepriekšējo gadu konkursa uzvarētāji un nominanti, gan nozares eksperti un mākslinieki: arhitekti Gunta Grikmane, Ilze Mekša, Agnese Lāce, Viktors Valgums, tēlniece Liene Mackus un dizainers Artūrs Analts. Nākamajā konkursa posmā 11 nominētos darbus vērtēs un lēmumu par galvenajām balvām pieņems fināla žūrija, kurā ir ārvalstu arhitektūras profesionāļi, kā arī viens pārstāvis no atlases žūrijas. Šogad fināla žūriju papildinās arhitekte, biroja 12 līnijas vadītāja Agnese Lāce. Balvai pieteiktos darbus vērtē pēc vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība un veselums, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 noslēgumā 13.-17.maijā Latvijā notiks Arhitektūras nedēļa. Tās svarīgākie notikumi būs nominantu izstādes atklāšana, publiska diskusija, kinolektorijs, profesionāļu atvērtās lekcijas, kā arī gaidītākais notikums – Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 balvu pasniegšanas ceremonija. Tas risināsies Rīgas cirkā un sasaucas ar šī gada konkursa vienojošo tēmu Līdzsvars.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi popularizēt Latvijas arhitektūras labāko sniegumu un atbalstīt augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir nozares nozīmīgākais notikums, augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība un Kultūras ministrija.

Preses konferences tiešraide: https://www.facebook.com/latarh/videos/1272140186285158/

Foto no Latvijas Arhitektu savienības arhīva.