Atklāj viena no vērienīgākajiem investīciju projektiem – t/c Origo un biznesa centra Origo One – būvdarbus ar kopējo ieguldījumu 70 miljonu eiro apmērā

Ar vēstījuma kapsulas iemūrēšanu nākamajām paaudzēm un unikālu gaismu instalācijuLinstow Center Management(LCM) svinīgā ceremonijā atklāj t/c Origopaplašināšanas un biznesa centra Origo Onebūvdarbus. Projekts paredz esošā t/c Origoplatību palielināt vairāk nekā divas reizes, jaunās ēkas pirmajos trīs strāvos izvietojot ērtas tirdzniecības un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos – inovatīvus A klases birojus – Origo One. Iespaidīgajā projektā kopumā plānots investēt 70 miljonus eiro. Jaunās ēkas būvdarbus plānots realizēt līdz 2019. gada oktobrim.

“Paplašinātais tirdzniecības centrs Origo un biznesa centrs Origo Onekļūs par katalizatoru Rīgas svarīgākā tirdzniecības, darījumu un sabiedriskā transporta mezgla transformācijām. Projekta ideja sakņojas līdzīgos projektos citviet pasaulē, tai skaitā Oslo centrālās stacijas teritorijas transformācijas projektā, kura rezultātā Linstowkopīgi ar Norvēģijas Dzelzceļu, valsts institūcijām un citiem privātajiem investoriem ir pārveidojuši Oslo pilsētas centrālo daļu par visdzīvīgāko un pievilcīgāko darījumu kvartālu visā Norvēģijā. Līdz ar šo projektu Rīgā pašreiz notiek tādas pašas transformācijas, kuras nākotnē būtiski papildinās Rail Balticaprojekta īstenošana, savienojot t/c Origo, kā neatraujamu daļu no Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla, ar apkārtējām teritorijām, tai skaitā ar lidostu un citām Baltijas valstu galvaspilsētām. Līdz ar šo ambiciozo projektu Linstowienāk arī Latvijas biroju tirgū,” stāsta SIA Linstow Center Managementvaldes priekšsēdētājs Frode Gronvolds,uzsverot, ka jaunā biznesa centra Origo Onelokācija līdzās galvenajam galvaspilsētas transporta mezglam ir būtiska priekšrocība attiecība pret pārējiem šī segmenta piedāvājumiem.

Vērienīgā projekta realizācijas ietvaros t/c Origokopējā platība pieaugs no 35.5 līdz 80.5 tūkstošiem kvadrātmetru. 34.8 tūkstoši kvadrātmetru tiks atvēlēti tirdzniecības telpām, savukārt 11.5 tūkstoši kvadrātmetru aizņems ar jaunākās paaudzes tehnoloģijām aprīkoti A klases biroji un darījumu telpas – biznesa centrs Origo One. Būvniecības projekts paredz arī paplašināt pazemes autostāvvietu, nodrošinot vietu 250 automašīnām un izvietojot tajā ietilpīgu, drošu un viegli sasniedzamu velonovietni 124 velosipēdiem. Sniedzot ieguldījumu pilsētas infrastruktūras sakārtošanā, plānots rekonstruēt pašreiz bīstamo Elizabetes un Satekles ielu krustojumu, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas, un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai, tai pat laikā saglabājot un padarot daudz drošākas manevrēšanas iespējas arī motorizētajiem transportlīdzekļiem.

Ambiciozās būvniecības ieceres projekta autors SIA Depo Projektsvaldes priekšsēdētājs Uldis Zandersskaidro: “Šī ir Rīgas vēsturiskā centra – UNESCOkultūras mantojuma – aizsardzības zonas teritorija, kurā, projektējot jaunas ieceres, vietas nozīmība un sarežģītība vēsturisko uzslāņojumu kontekstā uzliek papildu atbildību. Jāspēj veidot ēku ar nākotnes dizainu un funkcionalitāti, vienlaikus respektējot vēsturisko apbūvi un iekļaujoties tajā. Ir jāatrod šis trauslais līdzsvars un mūsu ieskatā šajā projektā tas ir izdevies. Jaunā ēka ir projektēta kā daudzfunkcionāls objekts, apvienojot t/c Origo paplašināšanu ar jauna biroju kompleksa izveidi funkcionāli savstarpēji papildinošā un arhitektoniski saderīgā risinājumā.”

Savukārt projekta interjera dizaina izstrāde uzticēta Latvijas Dizaineru savienības Gada balvu laureātam, arhitektūras un interjera dizaina kompānijai ar 25 gadu plašu starptautisko pieredzi SIA Xcelsior. Tās dibinātājs un konkrētā projekta interjera dizaina vadītājs Arturs Martinsonsskaidro: “Origo One biroji  tiek veidoti  ar unikāliem iekšpagalmiem un viegli transformējamu plānojumu. Arī labam dizainam ir jārada augsta pievienotā vērtība. Mūsu mērķis ir radīt objektu, kurā arhitektūra ir organiski papildināta ar interjera un grafisko dizainu, neaizmirstot par gaismu, skaņu, smaržu un digitālo vidi. T/c Origoun biznesa centā Origo Oneesam iecerējuši BREEAMstandartiem atbilstošu ilgtspējīgus risinājumus un augstākās kvalitātes materiālu pielietojumu, labu izgaismojumu, viegli uztveramu navigāciju, interaktīvu telpu.”

Projekta būvdarbus veic SIA Skonto BūveSkonto Groupprezidents Guntis Rāvis stāsta: "Linstowun Skonto Groupsadarbība jau mērāma vairākos gadu desmitos.  Esam bijuši kopā pirmo un arī lielāko tirdzniecības centru būvniecībā Latvijā – Dole,Galerija CentrsMolsOrigoun ilgtermiņa sadarbība ikvienā projektā ir apliecinājums mūsu kvalitātei, stabilitātei un zināšanām. Staciju rajoni lielpilsētās nereti ir nobružāts, putekļains un skumīgs nostūris, tomēr kvalitatīvi projekti un profesionāli izpildītāji spēj mainīt pilsētas seju. Pirms 15 gadiem Skonto Groupbija iespēja piedalīties Origoceltniecības projektā, un esam gandarīti būt klāt arī tālākajā projekta attīstībā. Tas, kā Rīga izskatīsies turpmāk, ir visu mūsu rokās, un mēs, Skonto Group, ar lepnumu un prieku dalāmies savā pieredzē un zināšanās un piedalāmies projektos, kas atstāj nozīmīgas pēdas pilsētas kartē nākamajām paaudzēm." 

Projekta realizācijaiLinstow Center Management plāno investēt 70 miljonus eiro, no tiem 34 miljonu eiro ilgtermiņa sindicēto aizdevumu piešķīrušas SEBun Danske Bank. “Šis projekts ir tālredzīga investīcija nākotnē, kas ļaus Origopilnvērtīgi izmantot Rail Balticasniegto potenciālu. Tas aizpildīs tukšo robu dzelzceļa stacijas apkaimē, veidojot to pievilcīgāku un sniedzot jaunas ērtības gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem. Tādēļ esam gandarīti par iespēju būt daļai no Origonākotnes stāsta, kā arī turpināt labās ilgtermiņa attiecības arLinstowgan šeit Latvijā, gan arī Igaunijā un Norvēģijā,” uzsverSEBbankas valdes loceklis Ints Krasts.

Jaunais t/c Origokomplekss tiek plānots kā kvalitatīva, īpaši energoefektīva celtne, kurai jau uzsākts pasaulē populārākais sertifikācijas process ilgtspējīgi būvētajām ēkām - BREEAM(British Research Establishment Environmental Assessment Method). Ņemot vērā augstās prasības, īpaši nozīmīga loma ir ne tikai būvniecības standartu ievērošanai, bet arī projektēšanas un būvniecības procesa caurspīdīgumam, materiālu izvēlei, to ilgmūžībai, iekštelpu klimata kvalitātei, objekta sasniedzamībai un citiem faktoriem. ProjektaBREEAMsertifikācijas mērķu sasniegšanai un šī procesa vadībai ir piesaistīts pieredzējis BRE Globalsertificēts angļu speciālists Hadley Barrett.

T/c Origopaplašināšana paredz jaunās ēkas būvniecību blakus esošajā zemes gabalā Stacijas laukumā 1, kur 1965. gadā tika atklāta Rīgas centrālās stacijas pasta ēka. Ņemot vērā, ka Latvijā vēsturiski iedibināta tradīcija attālumus starp pilsētām mērīt no vienas pasta ēkas līdz otrai, šīs vietas – SĀKUMA PUNKTA– nozīmība tikusi iekļauta gan t/c nosaukumā – Origocēlies no latīņu cilmes vārda “origin”, jeb sākumpunkts, gan būvniecības ieceres konceptā, gan arī būvdarbu atklāšanas pasākumā, ar unikālu gaismas instalāciju – Emogrāfu – iemūžinot un projecējot katra viesa sirdspukstus pasākuma laikā, simboliski velkot paralēles starp unikālo atrašanās vietu un sirdspukstu kā visa dzīvā sākumpunktu.

Galactico tirdzniecības centru attīstītājs(t/cAlfa, Origo, Galerija Centrs, Mols un Dole,) un nekustamā īpašuma apsaimniekotājsSIALinstow Center Management(LCM) Latvijā darbojas jau 21 gadu. Kopējā LCMapsaimniekojamā tirdzniecības centru platība Latvijā ir vairāk nekā 230 000 m², bet visā Baltijā 329 000 m² (LCM apsaimnieko arī lielāko t/c ÜlemisteIgaunijā).