BŪVNIECĪBAS DIENAS ietvaros aicinām uz konferenci BŪVNIECĪBA. KVALITĀTE. DROŠĪBA.

Vēl tikai pāris dienas – līdz 14.martam ieskaitot,  LBS un LSGŪTIS biedriem iespējams pieteikties lieliskai “Būvniecības dienas“ konferencei, kura notiks 28. martā no pulksten 9.30 līdz pulksten 15 ar atlaidi 20%. 

Maksa par konferenci 62 eiro ieskaitot PVN, bet biedriem tikai 49,60 eiro, ieskaitot PVN.

Pie tam gan  LBS, gan LSGŪTIS konferences apmeklētājiem izsniedz apliecinājumu, ka par iegūtajām zināšanām iegūstami 10 punkti sertifikāta uzturēšanai.

Ārzemju lektora lekcija tiks tulkota no angļu valodas uz latviešu valodu. Būs kafijas pauzes un pusdienas, būs profesionālas diskusijas un tikšanās.

______________________________________________________________________________________________

 Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības organizētās

BŪVNIECĪBAS DIENAS ietvaros norisināsies konference

BŪVNIECĪBA. KVALITĀTE. DROŠĪBA.

 

Norises laiks                 2018.gada 28.marts, 10.00 – 15.30

Norises vieta                Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā

 

Sākums

Beigas

Tēma, lektors

 

9:30 – 10:00

Reģistrācija

1

10:00 – 10:10

Uzrunas

Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs un

Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume

2

10:10 – 10:20

Drošība un kvalitāte būvniecības procesā

Artis Dzirkalis, SIA CMB” valdes priekšsēdētājs, Latvijas Būvniecības padomes priekšsēdētājs

3

10:20 – 11:40

Konstrukciju eksperimentālās pārbaudes

Dr.Ing. Marks Gutermans (Marc Gutermann), Brēmenes Lietišķo zinātņu augstskolas profesors, Eksperimentālās statikas institūta direktors, SIA „Ingenieurgesellschaft Experimentelle Statik” izpilddirektors

 

11:40 – 11:55

Kafijas pauze

4

11:55- 12:15

Ēkas robustuma risinājumu stratēģijas un būvkonstrukciju sadaļas ekspertīzes standarta projekts, tā izstrādes gaita un ekspertīzē veicamo pasākumu apjoms atkarībā no ēkas seku klasēm

Kaspars Kurtišs, Inženieru birojs „K FORMA”, Latvijas Būvkonstrukciju

projektēšanas asociācijas valdes loceklis, Būvniecības valsts kontroles biroja sertificēšanas komisijas eksperts

5

12:15 – 12:35

Drošāki un efektīvāki stiprinājumi betonā ar jaunu EC2

Viktors Gerners, SIA „Hilti Services Limited" inženieris

6

12:35 – 12:55

Būvprojekta risinājumu detalizācijas nozīmīgums; labie un sliktie piemēri

Kaspars Dzeguze, būvinženieris, SIA „VELVE M.S.TEHNOLOĢIJAS”

7

12:55 – 13:15

Izaicinājumi koka būvkonstrukciju projektēšanā

Pēteris Supe, SIA„Rodentia” būvinženieris

 

13:15 - 13:55

Pusdienas

8

13:55 – 14:15

Zemas siltumvadītspējas minerālšķiedras materiālu izmantošana

Normunds Mitko, SIA “Saint-Gobain Celtniecības produkti” valdes loceklis

9

14:15 – 14:35

Ilgtspējīgi un inovatīvi siltumizolācijas materiāli un iestrādes risinājumi

jaunām un renovējamām ēkām

Māris Želvis, SIA “Rockwool” vadītājs Latvijā

10

14:35 – 14:55

Iepriekš saspriegtā saliekamā dzelzsbetona konstrukciju projektēšana

Andrejs Semjonovs, SIA „Skonto Prefab” galvenais būvinženieris

11

14:55 – 15:05

Konferences noslēgums/secinājumi

 

15:05 – 15:30

Kafijas pauze. Sarunas ar lektoriem un dalībniekiem

Maksa par konferenci: 62 EUR*, ieskaitot PVN. 10% atlaide – piesakoties līdz 14.martam (55,80 EUR, tsk PVN).

Papildus iespējama 10% atlaide – LBS, LBA un LSGŪTIS biedriem (ja piesakās līdz 14.martam – 49,60 EUR, tsk PVN).

* Dalības maksa iekļauj: 9 lekciju apmeklējumu, pusdienas un Apliecinājumu par 10 kvalifikācijas punktiem LBS un LSGŪTIS būvspeciālista sertifikāta uzturēšanai.

Pieteikšanās „Būvniecības dienas” konferencei tiešsaistē:https://goo.gl/forms/DBr0spm4abARGvQb2

Jautājumiem: * lbabirojs@gmail.com un (26484891 Baiba Mierkalne

Informācija par lektoriem un viņu tēmām

Moderators:  Juris Grīnvalds, 1994. gadā absolvēta LLU Lauku inženieru fakultāte. Vēl studiju laikā uzsāktas darba gaitas būvmateriālu tirdzniecības kompānijā „Biznesa savienība”. No 1996. gada līdz 2003. gadam darbs dāņu krāsu ražošanas uzņēmumā „SKALFLEX”, līdz kamēr tika nodibināts „SAKRET” uzņēmums un 2004. gadā uzbūvēta pirmā „SAKRET” rūpnīca Baltijas valstīs.  Atbildīgs ne tikai par 2008. gadā Lietuvā atklātās Baltijas valstīs lielākās sauso maisījumu rūpnīcas uzbūvēšanu, bet arī par visa “SAKRET” biznesa vadību Lietuvā. Šobrīd koordinē „SAKRET” materiālu pārdošanu Baltijas un Skandināvijas valstīs. Uzņēmumu AS „SAKRET Holdings”, SIA „SAKRET” un UAB „SAKRET LT” valdes loceklis.  Būvmateriālu ražotāju asociācijas valdes loceklis. Paralēli darbam būvniecībā, kopš 2015. gada domnīcas “Certus” valdes loceklis.

Artis Dzirkalis, Latvijas Būvniecības padomes priekšsēdētājs. SIA “CMB” valdes priekšsēdētājs un vadošais būvinženieris. Latvijas Būvinženieru savienības valdes loceklis. Biedrības „Passive House Latvija” valdes loceklis.

  1. gadā ieguvis būvniecības inženierzinātnes maģistra grādu Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Sertificēts būvinženieris un eksperts būvprojektu un būvju ekspertīzes, ēku tehniskā apsekošanas, būvprojektu un būvdarbu vadīšanas, ēku būvuzraudzības un pasīvo ēku projektēšanas jomās. Vairāk nekā 20 gadu profesionālās darbības pieredze būvniecības nozarē vadošos amatos gan privātā sektorā, gan valsts pārvaldē. Piedalījies Rīgas pils, Jaunā Rīgas teātra, Latvijas Valsts Muzeja krātuves, Tabakas fabrikas rekonstrukcijas īstenošanā. Vadījis un organizējis Zolitūdes traģēdijas iemeslu un cēloņu izvērtēšanas, Rīgas cirka, Z-torņa būvekspertīzes, kā arī t/c IKEA, Daugavas stadiona tribīņu, Mežaparka estrādes būvprojektu ekspertīzi. Regulāri piedalās būvniecības nozares normatīvā regulējuma pilnveides darba grupās.

SIA „CMB” piedāvā veikt eksperimentālās pārbaudes ar negraujošām metodēm sadarbībā ar Vācijas partneriem - Brēmenes  Lietišķo zinātņu augstskolas Eksperimentālās statikas institūtu un  SIA „Ingenieurgesellschaft Experimentelle Statik” (IGES) Brēmenē.

Dr. Ing. Marks Gutermans (Marc Gutermann), Vācija

Pašreiz Brēmenes Lietišķo zinātņu augstskolas Eksperimentālās statikas institūta direktors, pilna laika profesors studiju programmās „Būvkonstrukciju projektēšana” (B.Sc. programmai) un “Eksperimentālā statika” (M.Sc. programmai). 2003. gadā Drēzdenes Tehniskajā universitātē ieguvis inženierzinātņu doktora grādu. Promocijas darba tēma  „Pētījums par betona tiltu nesošo konstrukciju drošuma izvērtēšanu ar eksperimentālām pārbaudēm”. Kopš 2008. gada SIA “Ingenieurgesellschaft Experimentelle Statik” izpilddirektors (Brēmene). Pētnieciskā darbība ietver ēku, tiltu un kultūrvēsturiski aizsargājamu būvju un pieminekļu būvkonstrukciju analīzi un to nestspējas eksperimentālās pārbaudes ar nesagraujošām metodēm. Pēdējais uzņēmuma patentēšanai pieteiktais jauninājums ir īsa un vidēja garuma dzelzceļa sliežu tiltu slogošanas koncepcija. Tēma „Konstrukciju eksperimentālās pārbaudes”. Gadījumos, kad ar aprēķiniem nav iespējams pierādīt ēkas vai būves konstrukciju nestspēju, ir lietderīgi veikt nesagraujošās eksperimentālās pārbaudes vai slogošanas testus objektā. Ar slogošanas testu iespējams identificēt konstrukcijas nestspējas rezerves, it īpaši betona vai mūra konstrukcijām, kā arī efektīvi pierādīt vēsturisku un padomju laikā projektēto ēku / būvju nestspēju, nenodarot paliekošus bojājumus konstrukcijām. Eksperimenta uzdevums ir izvērtēt faktisko situāciju, lai izvairītos no dārgas un laikietilpīgas konstrukciju nomaiņas un plānotu uzturēšanas un atjaunošanas pasākumus.

Ar nesagraujošo eksperimentu pārbaudēm iespējams izvērtēt dažādas konstrukcijas - no ēku pamatiem līdz pārsegumiem, no inženiertīklu šahtām līdz trošu / vanšu tiltiem. Rezultāti vienmēr ir labāki par aprēķinu ceļā iegūtajiem.

Kaspars Kurtišs, Inženieru birojs „K FORMA” valdes priekšsēdētājs, galvenais inženieris, LBPA valdes loceklis, BVKB sertificēšanas komisijas eksperts. Absolvējis RTU Būvkonsktrukciju un rekonstrukciju institūtu, iegūstot praktiskā maģistra grādu. Latvijas Būvinženieru savienības Būvniecības speciālistu sertifikācijas institūcijas eksperts. Būvkonstrukciju daļas izstrādājis būvēm Rīgā, Jūrmalā, Rūjienā, Kuldīgā, Rēzeknē, Aizkrauklē, Cēsīs, Malmē (Zviedrija) un daudzviet citur.

Tēma: „Ēku dalījums seku klasēs un attiecīgās ēkas robustuma risinājumu

stratēģijas. Būvkonstrukciju sadaļas ekspertīzes standarta projekts, izstrādes gaita un ekspertīzē veicamo pasākumu apjoms atkarībā no ēkas seku klasēm."

Viktors Gerners, būvinženieris, profesionālā maģistra grādu būvniecībā ieguvis Rīgas Tehniskajā universitātē, pirms tam profesionālā bakalaura grādu būvzinātnē un būvinženiera kvalifikāciju Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā. Šobrīd strādā par inženieri SIA „Hilti Services Limited" Rīgā. Pirms tam strādāja par būvinženieri SIA „Premium Glass systems" Rīgā.

Seminārā runās par jauno Eiro kodeksu, kas stājas spēkā 2018. gada jūnijā, regulē enkuru aprēķinu metodoloģiju. Tas nozīmē, ka turpmāk būs oficiālais dokuments, kurā būs aprakstīta stiprinājumu aprēķina, izvēles un iestrādes tehnoloģijas. Uzņēmums SIA „Hilti Services Limited” šāda veida metodoloģiju stiprinājumu aprēķiniem izmanto jau vairākus gadus, nodrošinot klientiem  drošus risinājumus.

Kaspars Dzeguze, būvinženieris, būvniecības nozarē strādā 16 gadus. SIA „VELVEL M.S. TEHNOLOĢIJAS” (MAPEI) strādā 5 gadus. Strādā ar projektētājiem, piedāvā mezglu, risinājumu izstrādi un atbalstu objektos.

Seminārā runās par būvprojekta risinājumu detalizācijas nozīmīgumu, labajiem un sliktajiem piemēriem,  par sadarbību starp pasūtītāju, projektētāju un materiālu piegādātāju, kam ir liela nozīme veiksmīga projekta iznākumā.

 

 

Pēteris Supe, būvinženieris, būvinženiera maģistra grādu ieguvis Rīgas Tehniskajā universitātē. Strādā SIA „Rodentia”, kas specializējas koka būvkonstrukciju projektēšanā. Veicis koka būvkonstrukciju daļas projektēšanu un detalizācijas izstrādi ražošanas, izglītības, publiskajām ēkām un gājēju tiltiem Latvijā.

Tēma: „Izaicinājumi koka būvkonstrukciju projektēšanā”.

 

 

 

Normunds Mitko, absolvējis RTU Būvniecības fakultāti. Būvmateriālu jomā strādā kopš 1993. gada. „Saint-Gobain Celtniecības produkti” valdes loceklis.

„Saint-Gobain” ir Francijā 1665. gadā dibināts uzņēmums, kurš Latvijā darbojas no 1993. gada un pašreiz Latvijā piedāvā siltumizolācijas materiālus „Isover”, sausos un gatavos maisījumus „Weber”, „FIBO” blokus un „Gyproc” ģipša sistēmas.

Seminārā runās par normatīviem, būtiskām niansēm, kuras jāievēro, lai ekspluatācijas laikā nerastos ar mitrumu saistītas problēmas (“elpojošas” un “neelpojošas” sienas); kādus materiālus izvēlēties, jo pašreiz tirgū pieejami vienam un tam pašam pielietojumam paredzētie materiāli ar lambda klasēm no 31…42.

 

Māris Želvis. būvinženieris, absolvējis Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultāti. Vairākus gadus mācījies „Rockwool” Universitātē Dānijā. Kopš 2000. gada uzņēmuma „Rockwool” vadītājs Latvijā.

Seminārā runās par akmens vates siltumizolācijas materiāliem plakanajiem jumtiem, plakano jumtu normatīvām prasībām un energoefektivitāti, par risinājumiem ūdens aizvadei, slīpajām sistēmām, par inovatīviem risinājumiem, jaunās paaudzes akmens vates produktiem, kompozītmateriāliem, kuri radīti uz akmens vates bāzes, kā arī par modulārām būvniecības sistēmām, par risinājumiem ēku renovācijai, daudzstāvu ēku renovācijas priekšrocībām, risinājumiem un materiāliem, praktiskie piemēri apliecinās energoefektivitātes palielināšanos renovētajās ēkās.

 

Andrejs Semjonovs, SIA „SKONTO PREFAB” galvenais būvinženieris, Būvindustrijas lielās balvas laureāts 2015. gadā kategorijā “Gada inženieris”. Darbs saistīts ar dažādu dzelzsbetona konstrukciju projektēšanu, aprēķinu veikšanu, projektēšanas komandas vadīšanu un kontroli. Veiksmīgi projektējis, realizējis un veidojis risinājumus dzelzsbetona konstrukcijām vairākos projektos Skandināvijas valstīs, galvenokārt daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām. Veic ēku stabilitātes aprēķinu. Iedziļinās niansēs. Prot meklēt un atrast tehniski sarežģītus risinājumus, pielietot oriģinālas un inovatīvas metodes. Izstrādā aprēķinu metodes, pēta un salīdzina vairākas programmas. Tēma: “Iepriekš saspriegtā saliekamā dzelzsbetona konstrukciju projektēšana”.