Cemex aktīvus Baltijā un Ziemeļvalstīs pārņem būvmateriālu grupa Schwenk

Investējot 340 miljonus eiro, viens no vecākajiem būvmateriālu ražotājiem Vācijā – ģimenes uzņēmums Schwenk Group – paplašinājis pārstāvniecību Eiropā. Uzņēmums iegādājies līdzšinējos Cemex aktīvus Baltijā un Ziemeļvalstīs, ieskaitot Latvijā vienīgo cementa rūpnīcu Brocēnos. Pārējie aktīvi ir sešas betona ražotnes Latvijā, četri minerālmateriālu ieguves karjeri, divi cementa izejmateriālu ieguves karjeri, viens ostas un viens sauszemes transporta terminālis. Uzņēmuma nosaukums turpmāk būs Schwenk Latvija.

Darījums ietver arī līdzdalību aptuveni 38% apmērā vienā cementa rūpnīcā Akmenē, Lietuvā, ar ražošanas jaudu aptuveni 1,8 miljoni tonnu gadā, kā arī eksporta biznesa virzienu uz Igauniju. Līdz ar Latvijas biznesa vienību Schwenk iegādājies arī trīs importa termināļus Somijā, četrus importa termināļus Norvēģijā un četrus importa termināļus Zviedrijā.

Latvijā uzņēmuma nosaukums būs SIA Schwenk Latvija, Zviedrijā – Schwenk Sverige AB, Norvēģijā – Schwenk Norge AS un Somijā – Schwenk Suomi Oy. Īpašnieku maiņa neietekmēs uzņēmumu līdzšinējās saistības ar sadarbības partneriem, tai skaitā piegādātājiem. Uzņēmumi turpina būt tās pašas juridiskās personas, reģistrācijas numuri nav mainījušies, un tie turpinās pienākumu izpildi un tiesību īstenošanu saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem un spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

“Esam lepni, kā Latvijā tiek uzturēta un attīstīta cementa ražošanas tradīcija, kas aizsākās pirms vairāk nekā 100 gadiem. Turpināsim nodrošināt augstas kvalitātes būvmateriālus mūsu klientiem Latvijā un eksporta tirgos, tāpat kā līdz šim īstenojot drošu un ilgtspējīgu ražošanas praksi. Schwenk ir viens no vadošajiem nozares spēlētājiem Vācijā ar augstiem veselības un drošības, produktu kvalitātes, ilgtspējas un vides standartiem,” saka Latvijas uzņēmuma valdes pārstāvis Jegors Golubevs.

Schwenk Brocēnu cementa rūpnīcas jauda ir aptuveni 1,6 miljoni tonnu gadā, pērn tika saražots vairāk nekā miljons tonnu cementa. 29% izmantoti būvniecībā un citu būvmateriālu ražošanā Latvijā, 71% eksportēts uz Igauniju, Zviedriju, Somiju un Baltkrieviju. “Esam gandarīti par iespēju iegādāties vienu no modernākajām cementa rūpnīcām reģionā,” saka Schwenk izpilddirektors Tomass Špannagls (Thomas Spannagl). “Iespēja paplašināt uzņēmējdarbību Baltijā un Ziemeļvalstīs mums nozīmē ne tikai biznesa attīstību, bet arī Schwenk ģimenes palielināšanos, konkurētspējas un ekspertīzes stiprināšanu, kopīgu mācīšanos un kultūras daudzveidību.”

Būvmateriālu ražotāju Schwenk dibināja Eduards Švenks (Eduard Schwenk) 1847.gadā Ulmā, Vācijā. Šo gadu laikā tas izaudzis līdz uzņēmumu grupas apmēram un ir viens no inovatīvākajiem un mūsdienīgākajiem nozares pārstāvjiem Vācijā. Schwenk pamatdarbību attīsta četros virzienos – cementa ražošana, betona ražošana, smilts un grants ieguve, betona sūkņu pakalpojumi. Schwenk Building Materials Group uzņēmumu grupa pārstāvēta Vācijā, Austrijā, Ungārijā, Bosnijā un Hercegovinā, Namībijā, Nīderlandē un Čehijā. Tai ir aptuveni 3000 darbinieku, apgrozījums sasniedz 1 miljardu eiro.

Cementa ražošana Brocēnos aizsākta 1938.gadā, uzbūvējot tolaik lielāko un mūsdienīgāko rūpnīcu Latvijā un liekot pamatus jaunas pilsētas attīstībai. Pielāgojoties valsts iekārtai un ekonomikai, uzņēmums audzis līdzi laikam un piedzīvojis virkni pārmaiņu. Stabila augšupeja nozarē aizsākās 2005.gadā, kad uzņēmumu iegādājās starptautisks būvmateriālu ražotājs Cemex un blakus vēsturiskajai rūpnīcai sāka būvēt modernāko un vienu no videi draudzīgākajām cementa rūpnīcām Eiropā. Uzņēmums Latvijā ir labās prakses un standartu piemērs vairākos ražošanas un ilgtspējas aspektos – veselībā un drošībā, alternatīvā kurināmā izmantošanā, klientu apmierinātībā u.c. Uzņēmums Latvijā nodarbina aptuveni 350 darbinieku.

Informāciju sagatavoja Antra Savleviča, Schwenk Latvija komunikācijas vadītāja.

Foto: Brocēnu cementa rūpnīca no uzņēmuma albuma.