Darba aizsardzības pārkāpumu vairāk

Valsts darba inspekcija (VDI) 2017. gadā būvniecības uzņēmumos un objektos rīkojusi 2137 pārbaudes, kuru nolūks bijis nereģistrētās nodarbinātības samazināšana, prevencija darba aizsardzībā, iesniegumu izskatīšana utt. Kā vēsta VDI Sadarbības un attīstības nodaļas vecākā eksperte ārējo sakaru jautājumos Megija Ekkerte, pārbaudēs konstatēti 1327 pārkāpumi darba aizsardzībā un 872 pārkāpumi darba tiesībās.

Notikušo nelaimes gadījumu skaits būvniecībā 2017. gadā, salīdzinot ar 2016. gadu, nav būtiski mainījies. 2017. gadā ir notikuši 146 nelaimes gadījumi, 2016. gadā to kopskaits bija 125. Pērn reģistrēti 36 smagi un četri letāli nelaimes gadījumi, 2016. gadā – 39 smagi un pieci letāli nelaimes gadījumi. 

Pērn tika apturēti būvdarbi sešos objektos un izdoti 11 brīdinājumi par darbu apturēšanu. Būvniecības process objektos galvenokārt tika apturēts nedrošu sastatņu vai nedroša darba augstumā dēļ...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" aprīļa numurā (Nr.61)*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Antra Ēgle