Objekti filtrēti pēc datums: jūlijs 2016

LNK Industries nodod ekspluatācijā piecas piestātnes Ventspils brīvostā

AS “LNK Industries” ekspluatācijā nodod piecas Ventspils brīvostas piestātnes Nr. 19, 20, 21, 22 un 23 Ostas ielas promenādē.

Atjaunošanas darbu ietveros tika veikta piestātņu nesošo metāla konstrukciju renovācija, t. sk. piestātņu sienu grunts necaurlaidības atjaunošana un pārklāšana ar pretkorozijas pārklājumu. Tāpat tika uzstādītas jaunas drošības kāpnes, daļēji nomainītas elektrosadalnes, un likvidēts padziļinājums, kā arī veikts piestātņu dzelzsbetona virsbūves un metāla atvairbrusas remonts. Darbi notika gan krastā, gan zem ūdens ar speciālo aprīkojumu un ūdenslīdēju palīdzību. Atjaunošanas darbus LNK Industries uzsāka pagājušā gada novembra beigās.  

“Objektā strādāja ūdenslīdēji, ka arī mobilizētas speciālas iekārtas - hermokameras, ar kuru palīdzību sausā stāvoklī varēja remontēt rievsienas līdz atzīmei mīnus 2 metri,” stāsta akciju sabiedrības “LNK Industries” projektu vadītājs Vadims Bogdanovs.

Atjaunošanas darbus AS “LNK Industries” Ventspils brīvostā veica saskaņā ar atklāto konkursu rezultātiem par piestātņu Nr. 19. līdz 23. būvniecību. Piecu piestātņu atjaunošanas darbi, ko uzņēmumi realizēja Ostas ielas promenādē, tika veikti vairāk nekā 1,1 km garumā. 

Objektu būvniecība norisinājās ES Kohēzijas fonda līdzfinansētajā projektā “Ventspils brīvostas infrastruktūras attīstība”, kas tiek īstenots darbības programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi papildinājuma aktivitātē Lielo ostu infrastruktūras attīstība Jūras maģistrāļu” ietvaros.

Šie nav vienīgie objekti, ko uzņēmumu grupas LNK Industries uzņēmumi ir realizējuši Ventspils brīvostā. Tā piemēram, pagājušā gadā tika pabeigta Ventspils brīvostas pārvaldes kuģu piestātnes - Ziemas ostas rekonstrukcija un nodota ekspluatācijā Ventspils brīvostas piestātne Nr. 12. 

Par AS “LNK Industries”

AS “LNK Industries” ietilpst holdingā LNK Group un specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā no A līdz Z. AS “LNK Industries” galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā: www.lnk-industries.lv 

Par holdingu LNK Group

Holdings LNK Group dibināts 1988. gadā. Tajā ietilpst 18 uzņēmumi, kas darbojas trīs galvenajos virzienos: būvniecībā un ražošanā (LNK Industries), aviācijas tehnikas aprēķinos, testēšanā un apkopē (LNK Aerospace) un nekustamo īpašumu attīstībā (LNK Properties). Vairāk par holdingu LNK Group: www.lnk.lv


Lasīt vairāk...

Apstiprina uzņēmumu energoauditu veikšanas kārtību

Šā gada 26.jūlija sēdē Ministru kabinets apstiprināja uzņēmumu energoaudita noteikumus, kuru mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu un rentablu uzņēmumu energoauditu veikšanu neatkarīgi no to lieluma un darbības veida.

Apstiprinātie noteikumi paredz kārtību, kādā veicams uzņēmumu energoaudits, uzņēmumu energoauditoram (juridiskajai personai) izvirzāmās kompetences prasības un kompetences apliecināšanas kārtību, kā arī to  uzraudzības kārtību un tā atbildību.

Noteikumos atrunāta energoaudita pārskata satura un izmantošanas kārtība, kā arī kārtība kādā Ekonomikas ministrijas pārziņā esošajā Būvniecības informācijas sistēmā reģistrējams energoaudita pārskats.

Bez tam noteikumi definē vides pārvaldības sistēmas sertifikācijai piemērojamo standartu un  kārtību, kādā papildina vides pārvaldības sistēmu un apliecina tādu vides pārvaldības sistēmas papildināšanu, kas nodrošina nepārtrauktu enerģijas patēriņa izvērtēšanas procesu, kā arī minēto papildināšanu apliecināt tiesīgās institūcijas.

Regulējumā ir saglabāta prasība, ka uzņēmumu energoauditu lielākajā daļā gadījumu ir tiesīgs veikt tikai uzņēmumu energoauditors - nacionālajā akreditācijas institūcijā akreditēta atbilstības novērtēšanas – inspicēšanas institūcija.

Lai nodrošinātu nepārtrauktu energoauditu pieejamību uzņēmumiem, paredzēts, ka rūpniecisko energoauditoru akreditācija, kas iegūta nacionālajā akreditācijas institūcijā atbilstoši līdz šim spēkā esošajiem Ministru kabineta noteikumiem par rūpniecisko energoauditu, ir spēkā līdz akreditācijas termiņa beigām.

Detalizētāk ar Ministru kabineta noteikumiem "Uzņēmumu energoaudita noteikumi" var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.


Elita Rubesa- Voravko

Lasīt vairāk...

Latvijas Būvinženieru savienība ar izcilību savu diplomdarbu aizstāvējušajiem absolventiem dāvinās iespēju apmeklēt semināru

19.jūlija Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes sēdē SIA “LBS - Konsultants” valdes priekšsēdētāja un LBS valdes priekšsēdētāja vietniece Helēna Endriksone un VAS “Elektroniskie sakari” valdes locekle un LBS valdes locekle Vija Gēme klātesošos iepazīstināja ar Eiropas Inženieru Padomes (ECCE) piedāvātajām aktivitātēm: gadagrāmatas izdošanu par godu Padomes 30 gadu jubilejai; ECCE izdoto elektronisko avīzi, kur nākamajā numurā ievēroja vieta informācijai par Latviju; par kompetences centriem un pārrobežu finansējumu; par kopējām apmācībām inženieriem u.c.

Sēdē valdes locekļi pārrunāja par šī gada RTU un LLU absolventu – jauno inženieru zināšanām un diplomdarbiem. Latvijas Būvinženieru savienība lēma katram ar izcilību savu diplomdarbu aizstāvējušajam absolventam dāvināt iespēju apmeklēt vienu “LBS - konsultants” organizētu semināru augustā vai septembrī.

LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume informēja par 2016.gada 11.jūlijā Būvniecības Padomes sēdē izskatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem, un kopā ar Helēnu Endriksoni un Būvmateriālu ražotāju asociācijas izpilddirektoru Leonīdu Jākobsonu – par LBS tikšanos Būvniecības Valsts kontroles birojā (BVKB) 2016. gada 20. jūnijā.

Sēdē daudz tika diskutēts par BIS, par ekspertīzēm, par metodiku, par priekšlikumiem saimnieciski izdevīgākajam piedāvājumam konkursos, izglītības jautājumiem, pārrunāts par žurnālu “Būvinženieris” un Būvindustrijas lielo balvu, kuras pasniegšanas ceremonija šogad notiks 5. septembrī.


Mārīte Šperberga

Lasīt vairāk...

LBS biedri tiekas ar Baltijas – Amerikas Brīvības fonda stipendiātu Rihardu Ģedertu

21.jūlijā LBS biedri tikās ar tikko no ASV ( Ņujorka) pārbraukušo Rihardu Ģedertu, kurš kā profesionālās maģistra studiju programmas 1.kursa students 2014.gadā pieteicās Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF - http://www.balticamericanfreedomfoundation.org/lv.aspx) izsludinātajā konkursā uz Profesionālās Prakses Programmu augstskolu studentiem un absolventiem, kas paredz došanos uz ASV un iespēju praktizēties Amerikas vadošajos uzņēmumos. 

Pateicoties BAFF sniegtajai palīdzībai un koordinācijai, Rihardam izdevās atrast prakses vietu Ņujorkā.

Nesen profesionālā maģistra studiju programmas Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana nu jau absolvējušais Rihards Ģederts atgriezās no ASV un dalījās savā iegūtajā profesionālajā pieredzē ar pašreizējiem studentiem.  Šo pieredzei bija vērtīgi dzirdēt arī inženieriem.

Ar Riharda Ģederta pieredzi varēs iepazīties žurnāla “Būvinženieris” augusta numurā.

Lasīt vairāk...

“LNK Properties” investēs 7 miljonus eiro biznesa klases dzīvojamo ēku celtniecībā Jūrmalā

Holdinga LNK Group nekustamo īpašumu attīstības departaments “LNK Properties” jūlija beigās sāks celtniecības darbus jauna biznesa klases dzīvojamo māju projektā Jasmīnu ielā 10, Bulduros, Jūrmalā. Projektā kopumā “LNK Properties” investēs 7 miljonus eiro. 

Četru ēku komplekss, ar kopējo platību 4600 m2, izstrādāts tā, lai organiski iekļautos Jūrmalas vidē, pieskaņojot to vēsturiskās apbūves stilam un saglabātu maksimāli daudz koku. 

Paredzēts, ka kompleksa būvniecība tiks pabeigta 2017. gada rudenī. Tā celtniecību veiks kompānija “Merks”. Jaunuzceltajās trīs stāvu ēkās ar terasēm, būs izvietoti 48 dzīvokļi. 

“LNK Properties” Dzīvojamo nekustamo īpašumu departamenta vadītāja Aleksandra Strode: „Mēs turpinām investēt augstas kvalitātes projektos, klientiem piedāvājot augstvērtīgu nekustamo īpašumu, kurš atrodas vēsturiski attīstītā Jūrmalas rajonā ar labu pilsētvides infrastruktūru. Šis ir mūsu devītais dzīvojamās ēkas projekts un jau septītais dzīvojamās ēkas projekts Jūrmalā. Mūsu klientu atzinīgais vērtējums un rekomendācijas līdzīgu projektu attīstīšanai ir kalpojis kā pamats jaunā Jasmīnu ielas kompleksa projektēšanā un novatorisko tehnisko risinājumu izvēlē.”

Arhitektu biroja “AB3D” vadītājs un projekta autors Juris Mitenbergs norāda: “Lai veiksmīgi iekļautos Jūrmalas apbūves raksturā esam samazinājuši pieļaujamos apbūves rādītājus un vienas lielas ēkas vietā izveidotas četras virszemē savstarpēji nesavienotas ēkas ar kopēju apakšzemes stāvvietu zem tām. Šis princips ļauj jaunbūvējamiem apjomiem neuzkrītoši izkārtoties starp saglabājamajiem kokiem un radīt kūrortam atbilstošu vidi, ko varēs novērtēt gan pilsētas, gan  ēkas iedzīvotāji. Lai attīstītu iepriekšminētos principus, arī ēkas apjomu apdarē ir pielietoti divi dažādi materiāli – divi korpusi ir paredzēti ar iepriekš vecināta koka apdari un divi - ar „skujiņā” izvietotām augstvērtīgām flīzēm. 

Tāpat liela uzmanība projektā ir pievērsta maksimālai esošo koku saglabāšanai un augstvērtīgai apzaļumošanai. Projektā ir saglabāti vairāk kā četrdesmit esošie koki – tai skaitā teritorijas vidusdaļā – starp ēkas apjomiem.”

Par holdingu “LNK Group”

Holdings “LNK Group” dibināts 1988. gadā. Tajā ietilpst 18 uzņēmumi, kas darbojas trīs galvenajos virzienos: ražošanā un celtniecībā (“LNK Industries”), inženierijā (“LNK Aerospace”) un nekustamo īpašumu attīstībā (“LNK Properties”). Darbinieku skaits pārsniedz vienu tūkstoti. Vairāk par “LNK Group”: www.lnk.lv, Twitter/LNKGroupDaily. 

Jau vairāk nekā 10 gadus “LNK Properties” veiksmīgi realizē rūpniecības, tirdzniecības, biroju un dzīvojamo ēku attīstību tālākai iznomāšanai un pārdošanai Latvijas teritorijā.

Savos projektos “LNK Properties” apvieno zinātnisko pieeju, cieņu pret nozares tradīcijām, kā arī inovācijas. 

Vairāk par projektu Jasmīnu: http://www.lnk-properties.lv/lv/projects/item/Jasminu%20rezidence

Lasīt vairāk...

Vēl tikai pāris nedēļas tiek gaidīti pieteikumi „Būvindustrijas lielajai balvai 2016” – augstākajam apbalvojumam nozarē

Lai arī pieteikumi tiek gaidīti līdz 2016.gada 5.augustam, tos ieteicams iesniegt ātrāk, lai vērtētāji varētu saplānot klātienes tikšanās kandidātiem izdevīgākā  laikā 9., 10. un 11.augustā.

Latvijas Būvinženieru savienība un nozares lasītākais žurnāls „Būvinženieris” sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām jau ceturto gadu aicina Latvijas iedzīvotājus, uzņēmumus, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devējus, projektu pasūtītājus, būvniekus izvirzīt kandidātus Būvindustrijas lielajai balvai. Tā ir iespēja godināt nopelniem bagātus inženierus, projektētājus, zinātniekus, mācībspēkus. Būvindustrijas lielā balva  tiek pasniegta divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”, kas iekļauj nominācijas "Gada inženieris", "Gada arhitekts", "Gada jaunais arhitekts", "Gada jaunais inženieris". 12 laureāti (ikvienā kategorijā seši) saņems galveno balvu “Pamatakmeni” un citas nozīmīgas balvas.

Būvindustrijas lielās balvas patrons Valsts prezidents galveno apbalvojumu “Pamatakmeni”  svinīgajā ceremonijā pasniedz par mūža ieguldījumu būvindustrijā.

Lai pieteiktu kandidātu „Būvindustrijas lielajai balvai 2016”:

•       nepieciešams uzrakstīt e-pastu bgbalva@gmail.com nosaucot kandidātu un pamatojot viņa sasniegumus, tātad jāuzraksta – motivācijas vēstule (vairāk skatīt nolikumā).

•       Kategorijā “Gada inženieris/arhitekts” kopā ar ieteikuma/motivācijas vēstuli obligāti jāiesniedz vēl vismaz divi ieteikumi jeb atbalsta vēstules no kolēģiem, pasūtītājiem vai sadarbības partneriem ar pamatojumu, kāpēc pretendents cienīgs saņemt „Būvindustrijas lielo balvu 2016”.

Pieteiktos kandidātus izvērtēs sabiedrībā un kolēģu vidū atzīti būvindustrijas profesionāļi – 44 vērtētāji.

Laureātu apbalvošana notiks 2016.gada 5.septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

„Būvindustrijas lielā balva 2016” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram SIA “AEROC”, sponsoriem: SIA „Sakret”, SIA “PAROC”, SIA „Merks”, SIA „Knauf”, SIA “RERE Grupa”,  AS “Būvuzņēmums Restaurators”, atbalstītājiem: SIA  „RBSSKALS Holding”, SIA “YIT Celtniecība”, „Skonto Būve”, AS „Ramirent Baltic” Rīgas filiāle, SIA “CMB”, informatīvajiem atbalstītājiem: building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, nozare.lv, TVNET, radio „Skonto”, TV 24.


„Būvindustrijas lielā balva 2016” organizatoru vārdā Mārīte Šperberga,

Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekle, žurnāla „Būvinženieris” galvenā redaktore

E-pasts jautājumiem: bgbalva@gmail.com


www.buvindustrijaslielabalva.lv


Lasīt vairāk...

Pirmajā pusgadā 57% pārbaudīto publisko ēku ir teicamā vai labā stāvoklī; pilnīgi vai daļēji slēgti seši objekti

Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk tekstā – Birojs) 2016.gada gada pirmajā pusgadā saskaņā ar izstrādāto plānu kopumā pārbaudījis 400 objektu visā Latvijā. No tiem 57% jeb 228 objekti ir teicamā vai labā stāvoklī, savukārt 43% nav droši ekspluatācijā. Sešos gadījumos pieņemts lēmums par objektu pilnīgu vai daļēju slēgšanu. 

No 400 pārbaudītajiem objektiem 84% gadījumu jeb 336 objektos Biroja pārbaudes tika veiktas pirmo reizi, 11% atkārtoti, bet 5% – ārpuskārtas. “Šajā pusgadā pārbaudes turpinājām objektos, kas atbilst pērn identificēto būtiskāko problēmu kritērijiem – vecums, īpašnieks, lietošanas funkcija. Šādi varējām precīzāk definēt potenciāli nedrošo ēku profilus, kam šogad pievērst pastiprinātu uzmanību. Kā iepriekš prognozēts – nedrošo objektu īpatsvars ir pieaudzis. Salīdzinājumā ar pērno gadu – par vairāk nekā 30%. Arī nākamajā pusgadā turpināsim pārbaudes atbilstoši šiem kritērijiem,” pārbaužu rezultātus komentē Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Atbilstoši pērn izvirzītajiem kritērijiem šajā pusgadā 40% no pārbaudītajiem objektiem ir sliktā stāvoklī, savukārt 3% bīstamā stāvoklī. Kopumā joprojām galvenais riska faktors ēkām ir mehāniskā stiprība (68%), vides pieejamība (30%) un patvaļīga būvniecība (19%). 

Pusgada laikā Birojs ekspluatācijā pieņēmis 27 sabiedriski nozīmīgas būves, no tām deviņas ir jaunbūves, savukārt 18 – pārbūves. Kopumā pirmajā pusgadā veiktas 175 kontroles. Šobrīd uzraudzība tiek turpināta 70 objektos. 

Birojs gada sākumā uzsāka būvekspertu sertifikāciju. Pusgada laikā saņemti vairāk nekā 100 pieteikumi, un 82 pretendenti ir tikuši pielaisti eksāmeniem. No tiem Biroja sertifikātus ieguvuši 66 speciālisti, no kuriem 58 saņēmuši sertifikātus saistībā ar būvprojektu ekspertīzēm. Darbs pie būvspeciālistu sertificēšanas aizvien tiek turpināts.

Kā viena no Biroja šā gada prioritātēm ir arī būvniecības dalībnieku informēšana, lai, panākot vienotu izpratni, sekmētu nozares sakārtošanu. Birojs rīkojis 12 seminārus par četrām aktuālām tēmām – konstatētajām problēmām publisku ēku ekspluatācijā un būvdarbu kontrolē, patvaļīgas būvniecības radīto seko novēršanu, kā arī par būvekspertīžu organizēšanas un būvekspertu sertificēšanas kārtību. Pēc nozares pieprasījuma organizēti arī specializēti bezmaksas semināri organizāciju un uzņēmumu darbiniekiem, izstrādājot konkrētās mērķauditorijas specifikai atbilstošu saturu. Savukārt jūnija sākumā Rīgā norisinājās Biroja organizētā "Būvniecības nedēļa 2016”, kurā četru dienu garumā būvniecības procesā iesaistītie dalībnieki un eksperti diskutēja par aktualitātēm nozarē. Nedēļas ietvaros būtisks notikums bija valdības un būvniecības nozares sadarbības memoranda parakstīšana. 

Kopumā Birojā pieņemti un izskatīti 200 iesniegumi un sūdzības par normatīvo aktu pārkāpumiem būvniecības procesā vai gadījumos, kad būve ir radījusi vai var radīt bīstamību. Biroja mājaslapā pieejamas atbildes uz biežāk uzdotajiem aktuālajiem jautājumiem. 

Birojs darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī, līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos. Divas nozīmīgākās Biroja funkcijas ir publisko ēku ekspluatācijas drošuma uzraudzība un būvdarbu kontroles veikšana, kā arī būvju pieņemšana ekspluatācijā Būvniecības likumā noteiktajos gadījumos. 2016.gada sākumā Birojs uzsāka būvspeciālistu kompetences novērtēšanu un pastāvīgās prakses uzraudzību būvekspertīzes specialitātē. 


Ieva Balode

Foto: Shutterstock


Lasīt vairāk...

19.jūlija Latvijas Būvinženieru savienības valdes sēdes darba kārtība

Š.g. 19.jūlija Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes sēdē SIA “LBS Konsultants” valdes priekšsēdētāja un LBS valdes locekle Helēna Endriksone un VAS “Elektroniskie sakari” valdes locekle un LBS valdes locekle Vija Gēme klātesošos iepazīstinās ar Eiropas Inženieru Padomes (ECCE) piedāvātajām aktivitātēm, bet LBS Izglītības un būvniecības zinātnes sekcijas vadītājs Mārtiņš Vilnītis – ar Rīgas Tehniskās universitātes būvniecības fakultātes diplomprojektu aizstāvēšanas rezultātiem.

LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume informēs par 2016.gada 11.jūlijā Būvniecības Padomes sēdē izskatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem, un kopā ar Helēnu Endriksoni un Būvmateriālu ražotāju asociācijas izpilddirektoru Leonīdu Jākobsonu – par tikšanos Būvniecības Valsts kontroles birojā (BVKB) 2016.gada 20.jūnijā.

LBS valdes locekle un žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore LBS valdes sēdes dalībniekiem pastāstīs par žurnāla “Būvinženieris” 10 gadu jubilejas pasākumiem un aktualitātēm, gatavojoties konkursa “Būvindustrijas Lielā Balva 2016” pasākumiem.

Lasīt vairāk...

Latvijas Būvinženieru savienības biedri apmeklē restaurēto Saeimas frakciju ēku

Latvijas Būvinženieru savienības biedri apmeklē restaurēto Saeimas frakciju ēku

Latvijas Būvinženieru savienības biedri šodien, 11.jūlijā piedalījās profesionālā ekskursijā uz rekonstruēto un restaurēto Saeimas frakciju ēku Jēkaba ielā 6/8, Rīgā. Ekskursiju vadīja SIA “VELVE” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

LBS biedri iepazinās ar Saeimas vajadzībām nepieciešamajām telpām un apskatīja jauno starpsavienojumu starp veco ēku un jauno ēkas piebūvi. 

Pēc rekonstrukcijas Saeimas frakciju darba vajadzībām tiks nodrošinātas modernas un funkcionālas telpas, tostarp sēžu zāles, biroja telpas un palīgtelpas. Esošajā ēkā saglabāts un atjaunots vēsturisko telpu parkets, bet visā ēkā nepieciešamo klimatu nodrošina modernas klimata kontroles iekārtas. Pagraba telpās kā dekoratīvs elements saglabāts un restaurēts tajās esošais seifs, atjaunojot un saglabājot pilnu tā funkcionalitāti.

Līgums par Saeimas ēkas Jēkaba ielā 6/8, Rīgā rekonstrukciju un restaurāciju noslēgts 2014. gada 11. jūlijā un darbus plānots pabeigt 2016.gadā. Noslēgtā līguma summa ir 3 875 875,53 EUR, ģenerāluzņēmējs ir SIA "VELVE".


Created with flickr slideshow.
Lasīt vairāk...

Žurnālam "Būvinženieris" - 10 gadi

Aizritējuši tieši 10 gadi kopš iznācis pirmais žurnāla “Būvinženieris“ numurs. Vai kāds vispār vairs atminas kāds tas bija? Desmit gadu laikā žurnāls ir mainījies gan idejiski, gan saturiski. Nemainīgs saglabājies tā neparastais A5 formāts, ko lasītāji ar laiku pieņēmuši un nu jau atzinuši par praktisku un ērti lietojamu, nemainīgs ir arī profesionālais skatījums uz nozari un tajā notiekošajiem procesiem.

No idejas – būt LBS biedru informatīvajam izdevumam, “Būvinženieris” ir pārtapis par žurnālu arhitektiem, projektētājiem, konstruktoriem, speciālistiem būvlaukumos un birojos, pašvaldībās, augstskolās un tehnikumos un LBS biedri ir vairs tikai neliela daļa no visiem lasītājiem. Tas kļuvis par lasītāko žurnālu nozarē, par tādu kā praktisku burtnīcu. Nācies redzēt inženierus, kuri ar marķieriem un līmlapiņām atzīmē viņiem noderīgo un tas iepriecina.

Par godu jubilejai - desmitajai dzimšanas dienai un piecdesmitajam numuram - iznāca cita izmēra žurnāls.

Jubilejas reizē kopā sanāca tie, kas palīdzējuši “Būvinženierim” tapt tādam, kāds tas ir patlaban, palīdzējuši gan ar padomu, gan finansiāli, gan rakstot un fotografējot, citreiz arī ar tik vērtīgo pleca sajūtu. Tāpēc liels paldies visiem, ka “Būvinženierim” izdevies augt šajos desmit gados. Tā visi kopā devāmies ceļojumā ar kuģīti “Vecrīga” un saksofonista Gunta Branča izpildītās mūzikas pavadīti. Bija lielisks laiks, bija viktorīna, paldies vārdi un visiem “Būvinženiera“ draugiem speciāli radīts ēdams “Būvinženieris” no 10 sastāvdaļām, atbilstoši jubilejai. Kas ir šis “Būvinženieris 10”? Tās ir ļoti personisks un ļoti privāts paldies žurnāla draugiem, kura sastāvā tomāti, paprika, čili, cukini, ingvers, sīpoli, burkāni, selerija, baklažāns, fenhelis.Created with flickr slideshow.
Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei