Objekti filtrēti pēc datums: februāris 2017

Mežaparka estrāde pārmaiņu gaidās

Šovasar tiks uzsākts Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pirmais posms. Līdz XXVI Vispārējiem latviešu dziesmu un XVI Deju svētkiem 2018. gada vasarā laika nav daudz, tāpēc vispirms tiks īstenota projekta pirmā kārta, bet uzreiz pēc svētkiem plānots ķerties pie otrā posma būvdarbiem.

Līgums par Mežaparka Lielās estrādes pārbūves būvprojekta izstrādi tika noslēgts 2016. gada 11. martā, to parakstīja Rīgas Domes Īpašuma departaments ar SIA Arhitekta J. Pogas birojs. Šā biroja sadarbībā ar arhitektu biroju Mailītis A.I.I.M. izstrādātais estrādes rekonstrukcijas skiču projekts 2007. gadā uzvarēja metu konkursā Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā, kura mērķis bija iegūt iespējami labāko estrādes arhitektoniskās un akustiskās pārbūves koncepciju, ko varētu izmantot kā pamatu tehniskā projekta izstrādei. 

Pirmajā posmā līdz 2018. gada vasarai tiks pārbūvēta skatītāju zona, paplašinot to līdz 30 557 sēdvietām līdzšinējo 23 000 vietā; dažādiem pasākumiem to varēs transformēt par aptuveni 60 000 stāvvietām. Zem skatītāju lauka tiek plānots apjoms, kur izvietosies tirdzniecības vietas, ēdināšanas zona un tualetes. Uz 2018. gada svētkiem tiks saglabātas esošās koristu tribīnes, taču kopējais koristu vietu skaits palielināts līdz 9802, no kurām 2292 būs izvietotas īslaicīgas lietošanas koka konstrukcijas tribīnēs. Savukārt līdz 2021. gadam tiks rekonstruēta visa estrāde ar pārsegumu kupola formā. Tas ļaus tribīnēs atrasties 11 000 dziedātāju un vēl aptuveni 3000 izvietoties uz skatuves. 

Pašreizējā estrādes teritorija ir 91 997 m2, bet, lai varētu izveidot vietu, kur organizēt pasaules zvaigžņu koncertus, pieņemts lēmums to paplašināt un ar jaunu žogu ieskaut 146 430 m2 lielu teritoriju. Mežaparka Lielās estrādes pārbūves projekts izstrādāts, ievērojot 2013. gadā Rīgas pašvaldībā apstiprināto kultūras un atpūtas parka Mežaparks lokālplānojumu... Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*!

 

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā, Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Antra Veļķere

Vizualizācijas: arhitektu birojs Mailītis A.I.I.M.

Lasīt vairāk...

Lego tipa būves

Holandiešu bērniem patīk Lego. Patīk tagad un patika kādreiz. Arī holandiešu arhitektiem Lego nav gājis secen, kā to acīmredzami pierāda šīs trīs interesantās būves. Materiāli citādi, bet princips tas pats. 

Atvilktne uz atvilktnes

Patch 22, kas ir jaunākā no šā trijnieka, gan vairāk atgādina pusvirus atstātu koka atvilktņu krāvumu, nevis Lego klučus, kas uzlikti uz betona pamata. Šī savdabīgā un pagaidām augstākā koka būve Nīderlandē – 30 metri un seši stāvi no koka! – atrodas Amsterdamas ziemeļu daļā un jau paguvusi savākt pieklājīgu balvu ražu. Pagaidām vienīgā, jo citā Amsterdamas vietā ir plānots būvēt 21 stāvu koka būvi.

Patch ir arhitekta Toma Frantcena privātā iniciatīva, jo, kā atzina arhitekts, nekas tāds netiktu uzbūvēts, ja otrā pusē būtu pasūtītājs. Lielākoties izmaksu dēļ, jo karkass vien bija vairāk nekā uz pusi dārgāks par parasti izmantoto betonu. Tāpat netiktu realizēti stāvu izvirzījumi, jo arī tie izmaksājuši daudz naudas. T. Frantcens ir viens no nedaudzajiem holandiešu arhitektiem, kurš projekta attīstību ņēmis savās rokās. 

«Iepretim Vācijai, Skandināvijai un Austrijai Nīderlandē koka celtnes, jo īpaši tik lielas kā Patch 22, ir ļoti neierastas,» stāsta arhitektrs T. Frantcens. «Bet koks ir vienīgais celtniecības materiāls, kura resursi nepārtraukti atjaunojas.» To priežu vietā, kas izmantotas Patch 22 konstrukcijām un logiem, jau iestādīti un aug jauni koki. 

Sākumā bija iecerēts visu ēku būvēt tikai no koka, bet tas izrādījās neiespējami, jo septiņu stāvu koka ēka būtu pārāk viegla tik vējainai vietai. Tā nu nācās samierināties ar kompromisu – betona pamatu, kas kalpo arī par pirmo stāvu. «Mājai ir arī betona serdene un tukšās betona grīdas, kas stiprinātas tērauda sijās, bet viss pārējais ir no koka, arī nesošās sienas,» skaidro T. Frantcens. 

Šīs mājas neparastākā īpašība ir fleksibilitāte.... Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*!

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā, Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Jolanta Sēnele

Lasīt vairāk...

LBS valde lemj par LBS XXIX kongresā apbalvošanai izvirzītajiem kandidātiem

21.februārī notika Latvijas Būvinženieru savienības valdes sēde, kurā LBS valde atskatījās uz iepriekšējo lēmumu izpildi un pagājušā mēneša aktivitātēm, kā arī vērtēja LBS un LBS BSSI 2016.gadā paveikto, gan par uzlabojumiem kvalitātes rokasgrāmatā, par eksāmeniem, neietekmējamības nodrošināšanu un interešu konfliktu nepieļaušanu, par iekšējiem un ārējiem auditiem, par atgriezenisko saiti no pretendentiem un sertificētām personām un ieinteresētām pusēm, par apelācijām un sūdzībām, par pasākumiem kvalitātes sistēmas efektivitātes, kā arī sertificēšanas un būvprakses uzraudzības uzlabošanu. 

Tāpat LBS valde apstiprināja LBS darba plānu 2017.gadam, lēma par LBS XXIX kongresa organizatoriskajiem jautājumiem, par neierastāku darba kārtību kongresā, jo pēc atskaites ziņojuma notiks diskusija ar valsts institūciju pārstāvjiem par būvniecības likumu, vispārējiem būvnoteikumiem, būvspeciālistu kompetences novērtēšanu un patstāvīgās prakses uzraudzību un citiem LBS biedrus interesējušiem jautājumiem. LBS valdes  sēdē lēma arī par kongresā apbalvošanai izvirzītajiem kandidātiem – LBS biedriem -  nominācijās “Par mūža ieguldījumu būvniecībā”  un “Labākais darbaudzinātājs”, kā arī apstiprināja protokolu par jaunu biedru uzņemšanu LBS rindās.

Lasīt vairāk...

Drenāža pie Rīgas HES

Līdz ar būvdarbu jaunās sezonas iestāšanos tiks turpināti pērn iesāktie darbi pie Rīgas HES labā krasta drenāžas sistēmas rekonstrukcijas zem valsts galvenā autoceļa A5 Rīgas apvedceļa (Salaspils–Babīte) posmā 0,300–2,380 km. Šis projekts ir īpašs ar to, ka tiks izmantots tā dēvētais apgriezto jeb dalīto filtru risinājums, kas Latvijā notiek ļoti reti.

Kopējo rekonstrukcijas darbu ietvaros tiek veikta ceļa seguma konstrukcijas pārbūve, ceļa aprīkojuma nomaiņa, vājstrāvas un lietus kanalizācijas tīklu pārbūve un HES drenāžas sistēmas pārbūve, kas paredz vecās drenāžas caurules, kuras atrodas sešu metru dziļumā, nomainīt pret jaunām un dublējošās drenāžas aizpildīšanu. Projekta īstenošana tika sākta 2016. gada maijā, un to plānots pabeigt līdz 2018. gada oktobrim. Projekta pasūtītājs ir VAS Latvijas Valsts ceļi un AS Latvenergo, projekta autors ir AS Ceļuprojekts, būvuzņēmējs ir sabiedrība, kurā apvienojušās AS LNK Industries un AS Latvijas Tilti, būvuzraudzību veic SIA Firma L4. 

Ceļu «pabīda» uz vienu pusi

SIA Firma L4 būvinženieris Renārs Birniks stāsta, ka iepriekšējā drenāžas sistēma bijusi izbūvēta pirms krietna laika, tāpēc patlaban tās tehniskais stāvoklis ir neatbilstošs – caurules saplaisājušas, ar izdrupumiem, sistēmā veidojas infiltrācija. Sākotnēji, izstrādājot projektu, tika izskatīta versija, ka jaunas caurules varētu ievilkt esošajās, neveicot apjomīgus rakšanas darbus, taču situācijas analīze pierādīja, ka uzdevums tehniski būs daudz sarežģītāks... Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*!

 

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā, Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

 

Antra Veļķere

 

Foto: SIA Firma L4 arhīvs

Lasīt vairāk...

Ar gribasspēku un entuziasmu cīnās par energoefektīvu Rīgu

Lai gan ēku energoefektivitātes jomā Latvija vēl ir tikai ceļa sākumā, jaunā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programma ļauj cerēt, ka drīzumā arvien biežāk skatieniem pavērsies renovētas energoefektīvas daudzdzīvokļu mājas un estētiska vide. 

Pēc Ekonomikas ministrijas mājaslapā publiskotajiem datiem, iepriekšējās atbalsta programmas ietvaros iespēju renovēt dzīvojamās mājas ar ERAF līdzfinansējumu Latvijā kopumā izmantojušas 740 daudzdzīvokļu ēkas. Tostarp aktīvākās pašvaldības bijušas Liepāja (110 renovētas ēkas), Valmiera (60) un Ventspils (57). Lai gan nereti nākas dzirdēt, ka, salīdzinot ar citām pašvaldībām, Rīga ir ļoti kūtra ēku energoefektivitātes jomā, pēc renovēto ēku skaita aizvadītajā periodā Rīga ierindojas ceturtajā vietā ar 46 renovētām daudzdzīvokļu mājām. Protams, jāņem vērā, ka tie ir dati par ēkām, kas renovētas ERAF atbalsta programmas ietvaros, jo vairākās pašvaldībās, piemēram, Liepājā, Valmierā un Jelgavā, ēkas renovētas, izmantojot arī pašvaldību līdzfinansējumu, pašu iedzīvotāju līdzekļus vai citas atbalsta formas. Ņemot vērā lielo daudzdzīvokļu ēku apjomu Rīgā, līdz šim renovēto namu skaits tiešām ir niecīgs. Mēģināsim noskaidrot, kādi ir galvenie iemesli Rīgas iedzīvotāju kūtrumam un kā to mainīt, kā arī uzzināsim kādu iedvesmojošu stāstu, kā ar gribasspēka un entuziasma palīdzību iespējams veikt ēkas atjaunošanu (renovāciju) un uzlabot dzīves kvalitāti. 

Rīgā viss notiek lēnāk

Lai noskaidrotu rīdzinieku kūtruma iemeslus, aprunājāmies ar jomas ekspertiem, kuri ir cieši saistīti ar ēku energoefektivitātes veicināšanu gan šajā, gan iepriekšējā atbalsta periodā. Attīstības finanšu institūcijas Altum Energoefektivitātes kompetences centra eksperts Mārtiņš Upītis par vienu no iemesliem uzskata faktu, ka vienas mājas iedzīvotāji nekomunicē savā starpā, līdz ar to viņiem ir grūtāk vienoties kopējam lēmumam par ēkas atjaunošanu. Pēc Upīša domām, šādās mājās arī kopsapulces tiek rīkotas reti un, sanākot kopā, lielāka uzmanība tiek veltīta iedzīvotājiem sasāpējušo jautājumu izklāstīšanai, līdz ar to viņi nav gatavi konstruktīvām sarunām par ēkas atjaunošanu. Tāpēc ēkas virzība atjaunošanai būtu jāsāk ar regulārām sapulcēm. «Protams, vēl viens būtisks iemesls ir labās pieredzes trūkums Rīgā. Citās pilsētās, kur renovēto māju īpatsvars ir daudz lielāks, iedzīvotājiem principā vairs nav jāstāsta par renovācijas nepieciešamību, viņi paši redz labos piemērus, apzinās ieguvumus, vēršas ar konkrētiem jautājumiem pie pārvaldnieka, ko un kā labāk darīt, lai varētu piedalīties šajā programmā. Būtiski ir arī atrast prasmīgu un atbildīgu projekta vadītāju, kas palīdzēs sagatavot un iesniegt nepieciešamos dokumentus dalībai programmā,» stāsta Mārtiņš Upītis... Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*!

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā, Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Dace Rozenšteina

 

Foto: no DZīB AB60 valdes priekšsēdētājas Anitas Bērziņas personiskā arhīva

Lasīt vairāk...

Jelgavā, Bauskā, Jēkabpilī un Ogrē notiks semināri par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās

Šā gada 1. un 2. martā Jelgavā, Bauskā, Jēkabpilī un Ogrē notiks semināri par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu.  Seminārus organizē Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros.

 

Uz semināriem aicinām namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākos.

 

Seminārā „Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte” klātesošie tiks informēti par ES fondu atbalsta programmas „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās” nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanas niansēm, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī līdzfinansējuma saņemšanas aspektiem. Seminārā piedalīsies arī banku pārstāvji, kas informēs par kredīta saņemšanas nosacījumiem.

 

Semināri notiks š.g. 1. martā plkst. 11.00 Jelgavā un plkst. 17.30 Bauskā, bet š.g. 2. martā plkst. 11.00 Jēkabpilī un plkst. 17.30 Ogrē.

 

Detalizētāka informācija par semināru norises vietām un dienas kārtību pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Semināram Jelgavā var pieteikties šeit, semināram Bauskā var pieteikties šeit, semināram Jēkabpilī var pieteikties šeit, bet pasākumam Ogrē var pieteikties šeit.  Sīkāku informāciju par semināriem var saņemt Ekonomikas ministrijā (dzivosiltak@em.gov.lv, 67 013240). Jaunumiem par ēku energoefektivitāti var sekot līdzi arī twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak.

 

Kā zināms, 2016. gada 15. martā Ministru kabinets apstiprināja jauno atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. līdz 2023. gadam būs pieejami 166 470 588 eiro. Jaunās programmas ietvaros plānots atbalstīt aptuveni 1 700 ēku atjaunošanu, sniedzot iespēju gandrīz 13,5 tūkstošiem ģimeņu sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu. Atbalstu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem sniedz Attīstības finanšu institūcija Altum. Sīkāka informācija par programmu ir pieejama  Altum mājaslapā un Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Lasīt vairāk...

Tukumā, Talsos, Ventspilī un Saldū notiks semināri par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās

 

Šā gada 8. un 9. martā četrās Kurzemes pilsētās – Tukumā, Talsos, Ventspilī un Saldū - notiks semināri par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu.  Seminārus organizē Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija “Altum” informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros.

 

Uz semināriem aicinām namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākos.

 

Seminārā „Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte” klātesošie tiks informēti par ES fondu atbalsta programmas „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās” nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanas niansēm, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī līdzfinansējuma saņemšanas aspektiem. Seminārā piedalīsies arī banku pārstāvji, kas informēs par kredīta saņemšanas nosacījumiem.

 

Semināri notiks š.g. 8. martā plkst. 11.00 Tukumā un plkst. 17.30 Talsos, bet š.g. 9. martā plkst. 11.00 Ventspilī un plkst. 17.30 Saldū.

 

Detalizētāka informācija par semināru norises vietām un dienas kārtību pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Semināram Tukumā var pieteikties šeit, semināram Talsos var pieteikties šeit, semināram Ventspilī var pieteikties šeit, bet pasākumam Saldū var pieteikties šeit.  Sīkāku informāciju par semināriem var saņemt Ekonomikas ministrijā (dzivosiltak@em.gov.lv, 67 013240). Jaunumiem par ēku energoefektivitāti var sekot līdzi arī twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak.

 

Kā zināms, 2016. gada 15. martā Ministru kabinets apstiprināja jauno atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. līdz 2023. gadam būs pieejami 166 470 588 eiro. Jaunās programmas ietvaros plānots atbalstīt aptuveni 1 700 ēku atjaunošanu, sniedzot iespēju gandrīz 13,5 tūkstošiem ģimeņu sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu. Atbalstu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem sniedz Attīstības finanšu institūcija “Altum”. Sīkāka informācija par programmu ir pieejama  Altum mājaslapā un Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Lasīt vairāk...

Izstādes Māja I laikā informēs par aktualitātēm ēku renovācijā

No š.g. 9. līdz 12. martam Ekonomikas ministrija un informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneri izstādes „Māja I” ietvaros informēs namu pārvaldītājus un dzīvokļu īpašniekus par pieejamo ES fondu finansējumu daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes uzlabošanai, kā arī kvalitatīvu ēku renovāciju. Izstādes laikā notiks arī konference „Daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanas prakse un energoefektivitātes paaugstināšanas iespējas.”

Četras dienas stendā „Dzīvo siltāk” varēs sastapt Ekonomikas ministrijas, Patērētāju Tiesību aizsardzības centra, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts darba inspekcijas, kā arī AS “Latvenergo” Energoefektivitātes centra ekspertus. Konsultācijas sniegs arī būvniecības nevalstisko organizāciju pārstāvji no Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas, Latvijas logu un durvju ražotāju asociācijas, Latvijas Būvnieku asociācijas, Būvmateriālu ražotāju asociācijas, Ilgtspējīgas būvniecības padomes, Valsts ieņēmumu dienesta un Nacionālās standartizācijas institūcijas “Latvijas standarts”.

Izstādes laikā, š.g. 10. martā plkst. 10:30 Konferenču zālē nr.1. notiks konference „Daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanas prakse un energoefektivitātes paaugstināšanas iespējas”, kura laikā namu pārvaldnieki un citi interesenti varēs uzzināt par jaunumiem normatīvajos aktos mājokļu pārvaldīšanas jomā Latvijā, daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu atbalsta programmas niansēm, konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017” norisi, kā arī par namu pārvaldnieka darba organizēšanu, pieredzi un risinājumiem. Semināru organizē Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija, Ekonomikas ministrija, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un Latvijas Namu pārvaldnieku ģilde. Detalizēta pasākuma dienas kārtība pieejama Ekonomikas ministrijas mājas lapā.

Plašāka informācija par izstādi „Māja I” pieejama Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 mājas lapā http://www.bt1.lv/maja1/.

 

Lasīt vairāk...

Saieta nams – baznīca un sporta zāle

Tuvu Rīgas vēsturiskajam centram – Lāčplēša ielā – tapis Saieta nams – mormoņu baznīca, ko projektēja SIA Sestais Stils un būvēja SIA Merks. Kā pasūtītājs atrada gan projektētājus, gan būvētājus un kā šajā samērā sarežģītajā vietā izdevās īstenot pasūtītāja nodibinājuma COP Latvija ieceri, žurnālam Būvinženieris stāsta arhitekte Ina Kuļikovska un projektu vadītājs Valdis Silnieks.

Ilgais ceļš… līdz Lāčplēša ielai

Pasūtītājs no Amerikas krietnu laiku meklēja zemes gabalu un arī arhitektus, paralēli interesējās par būvniekiem. Šo darbu veica pārstāvji no mormoņu reģionālā centra Maskavā. Pirmo informāciju viņi atrada mājaslapās. Izvēle bija jāveic starp sešiem arhitektu birojiem. Pasūtītāju pārstāvja delegācija no Maskavas vairāku cilvēku sastāvā iepazinās ar šiem birojiem un pastāstīja par mormoņu ideju. Sestā stila birojā delegācija ieradās jau pirms došanās uz lidostu un parādīja pirmo skici. «Teicām: pagaidiet, jums ir perimetrālais zemes gabals, bet māja ielikta vidū. Tā nedrīkstēsiet celt. Viņi saskatījās un brīnījās – rādījām visiem arhitektu birojiem, bet neviens neteica, ka tā nevarēs. Piebildu: jums jāpiemērojas tam zemes gabalam, ja jūs to patiešām taisāties pirkt,» atceras Ina Kuļikovska. Pēc tam pasūtītājs aicināja trīs arhitektu birojus ar skicēm piedalīties konkursā. Tā kā apkaimē bija daudz ķieģeļu māju, Sestais stils radīja mūsdienīgu ķieģeļu ēku, kas tika atzīta par labāko. 

Maskaviešiem bija jāuzrauga nama būvniecība. Viņi atsūtīja fotogrāfijas, kādi ir saieta nami pasaulē, un paziņoja: «Mēs katru dienu nododam vienu māju pasaulē, un mums vajag, lai tās ir ļoti racionālas, vienkāršas, ilglaicīgas un viegli kopjamas.» Latvijas arhitekti atbildēja... Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*!

 

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā, Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Mārīte Šperberga

Foto: no SIA Merks arhīva

Lasīt vairāk...

LBS savās rindās uzņēmusi jaunus biedrus

21.februāra LBS valdes sēdē tika apstiprināts 2017.gada 20.februāra LBS uzņemšanas komisijas protokols Nr.01/2017, ar kuru LBS biedru rindās tika uzņemti jauni biedri un asociētais biedrs.

Par LBS biedriem kļuvuši:

HENRIJS ŠKENDERS – SIA Sinergo mājas, pasīvo māju projektēšana, panelizācija (Rīga), kurš darbosies LBS Būvprojektēšanas sekcijā;

JURIS KRIŠJĀNIS – Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes eksperts būvniecības jautājumos (Rīga), darbosies LBS Likumdošanas sekcijā;

DĀVIS PRIEDE – AS “Būvuzņēmums Restaurators”, būvdarbu vadītājs (Rīga), darbosies LBS Uzņēmējdarbības sekcijā un Likumdošanas sekcijā.

Savukārt par asociēto LBS biedru kļuvis KASPARS LAPSA – SIA «Dankeri Būve» valdes priekšsēdētājs, būvdarbu vadītājs (Rīga). Viņš darbosies LBS Izglītības un jauno speciālistu sekcijā, kā arī Likumdošanas sekcijā.

Apsveicam jaunos kolēģus, vēlam turpmāku izaugsmi un ceram uz veiksmīgu sadarbību!

 

Foto: Mārīte Šperberga

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei