Objekti filtrēti pēc datums: decembris 2018

“Merks” sāk projekta “Gaiļezera nami” otrās kārtas būvniecību

Būvkompānija “Merks” ir sākusi dzīvojamā projekta “Gaiļezera nami” otrās kārtas būvniecību, lai līdz 2020.gada sākumam Mežciemā uzbūvētu trīs jaunas deviņstāvu ēkas ar kopskaitā 96 dzīvokļiem un labiekārtotu apkārtni.

“Mūsdienīgu dzīvokļu pieprasījums Mežciemā ir izrādījies augsts, tāpēc nepilnu gadu pēc pirmās kārtas nodošanas ekspluatācijā esam pieņēmuši lēmumu sākt otrās kārtas būvniecību,” saka “Merks” valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš. “Dzīvokļu pircēji Rīgā arvien vairāk novērtē gan kvalitatīvu būvniecību, gan pilsētas infrastruktūras ērtības, vienlaikus vēloties būt tuvāk dabai. “Gaiļezera namu” projekts to nodrošina.”

“Gaiļezera namu” ēku pirmajos stāvos atradīsies slēgtas autostāvvietas, noliktavu telpas, riteņu un bērnu ratiņu glabāšanai paredzētas koplietošanas telpas. 2–4 istabu dzīvokļi būs pieejami 2.-9.stāvā platībā 63–109 m2. Ēkas projektētas ar B klases energoefektivitāti, kas nozīmē zemas apkures izmaksas.

“Ņemot vērā tirgus pieprasījumu, otrās kārtas ēkās esam vairāk ieplānojuši trīs istabu dzīvokļus,” stāsta “Merks” nekustamo īpašumu tirdzniecības vadītāja Dace Tumšā. “Mežciemu labprāt izvēlas ģimenes ar bērniem, tāpēc dzīvokļu plānojumi ir rūpīgi pārdomāti dažādām vajadzībām. Teritorijā tiks ierīkoti vairāki bērnu spēļu laukumi.”

Projekta “Gaiļezera nami” pirmajā kārtā tika izbūvētas trīs deviņu stāvu ēkas ar 96 dzīvokļiem, no kuriem lielākā daļa ir pārdoti. Līdz ar otrās kārtas būvniecību ir sākta arī dzīvokļu rezervēšana jaunajās ēkās. Būvkompānija “Merks” ir projekta attīstītājs, būvnieks un garantijas sniedzējs.

SIA “Merks” ir Igaunijas AS “Merko Ehitus” grupas uzņēmums, kas darbojas Latvijā kopš 1996.gada. 22 gadu pastāvēšanas laikā “Merks” Latvijā ir uzbūvējis vairāk nekā 120 dažādus objektus, tai skaitā sabiedriskās būves, ražošanas ēkas un inženierbūves, kā arī vairāk nekā 1000 dzīvokļu dzīvojamo māju projektos. A/S “Merko Ehitus” grupas akcijas kopš 1997.gada tiek kotētas Tallinas Nasdaq biržā.

Lasīt vairāk...

Projektēšanas biroja ''Graf X'' 25 gados radītās būves

Projektēšanas birojs ''Graf X'' 25 darbības gados radījis un atjaunojis vairāk nekā 100 objektus, kas kalpos nākamajā valsts simtgadē. Starp tām ir sabiedriskās ēkas, infrastruktūras un sporta objekti, kultūras un izglītības iestāžu būves, ražošanas un komerccentri, dzīvojamās mājas un atpūtas vietas, Katrai ir savs tapšanas un dzīves cikla stāsts.

Lasīt vairāk...

Izsludināts publiskās un privātās partnerības iepirkums Ķekavas apvedceļa projektam

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) ir izsludinājusi iepirkumu “Publiskās un Privātās partnerības līgums par E67 / A7 Rīga – Bauska – Lietuvas robeža (Grenctāle) posma 7,9.-25.km (Ķekavas apvedceļa) projektēšanu, būvniecību, finansēšanu un uzturēšanu”, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un valdes loceklis Mārtiņš Lazdovskis.

Iepirkums noritēs trīs kārtās, un pirmā ir kvalifikācijas kārta - tajā pretendentiem līdz 2019.gada 16.janvārim ir jāiesniedz dokumenti, kas apliecina vēlmi, spēju un kapacitāti piedalīties iepirkumā. Otrā būs sākotnējā piedāvājuma izstrādes kārta, pēc kuras tiks atlasīti trīs labākie piedāvājumi un rīkotas sarunas par PPP līguma projekta atvērtajām sadaļām. Savukārt trešā ir gala un labākā piedāvājuma izstrādes kārta, pēc kuras tiek pieņemts lēmums par uzvarētāju.

“Ņemot vērā to, ka LVC valsts autoceļu tīkla pārvaldīšana jau ilgus gadus ir jānodrošina nepietiekama finansējuma apstākļos, un ar valsts budžetā piešķirtajiem līdzekļiem nepietiek, lai uzturētu kārtībā ceļus un nodrošinātu infrastruktūras attīstību, mums ir būtiski domāt par iespēju piesaistīt finansējumu no citiem avotiem. Privātā un publiskā partnerība ir viena no šādām iespējām,” uzsvēra J.Lange. Viņš arī atgādināja, ka šonedēļ ir noslēgts līgums par pēdējo Kohēzijas fonda līdzfinansējumu ceļiem šajā plānošanas periodā, un ir arī izsludināts iepirkums par būvdarbiem ar pēdējo ERAF līdzfinansējumu.

“Situācija uz Bauskas šosejas pie iebraukšanas Rīgā un visā posmā līdz Ķekavai ir kritiska, to labi zina ikviens, kas lieto šo autoceļu. Risinājums un finansējums jebkurā gadījumā būs jāatrod tuvāko pāris gadu laikā, jo nekas neliecina, ka satiksmes intensitāte šajā posmā varētu samazināties, gluži pretēji,'' norādīja M.Lazdovskis. Ietekmes uz vidi (IVN) procedūras gaitā ir notikušas vairākas tikšanās ar Ķekavas un citu iesaistīto pašvaldību iedzīvotājiem, un tās trases risinājumu prasības, kuras ir iekļautas tehniskajā uzdevumā ir optimālais kompromisa variants, atzīmēja Lazdovskis.

Publiskā un privātā partnerība ir valsts vai pašvaldības un privātā sektora sadarbības forma, kas veidota uz noteiktu laiku un nosacījumiem, lai nodrošinātu sabiedrības vajadzības pēc būvdarbiem vai pakalpojumiem. Ķekavas apvedceļa gadījumā atklāta starptautiska konkursa kārtībā izvēlētais privātais partneris projektēs, būvēs, finansēs un 20 gadu periodā uzturēs konkrēto ceļa posmu. Līgums paredz, ka privātais partneris Ķekavas apvedceļa posmam nodrošina ne tikai ikdienas uzturēšanu, bet arī seguma atjaunošanu, turklāt pēdējo reizi seguma atjaunošana notiek neilgi pirms posma nodošanas valsts pārvaldīšanā, kas nozīmē, ka LVC ceļu pārņems labā tehniskā stāvoklī.

Paredzams, ka Ķekavas apvedceļa būvniecībai un projektēšanai nepieciešamie kapitālieguldījumi būs 80-100 miljoni eiro, izmaksas rēķinātas 2017.gada cenās. Projekta izmaksās ietilps: kapitālieguldījumi, procentu maksājumi par aizņemtā kapitāla izmantošanu, uzturēšanas izmaksas 20 gadu periodā un seguma atjaunošanas izmaksas 20 gadu periodā. Pirms privātās un publiskās partnerības (PPP) līguma parakstīšanas gala lēmums būs jāpieņem MK. Pārāk augstas cenas gadījumā PPP līgums var arī netikt noslēgts.

Lai nepieļautu projekta sadārdzinājumu projekta realizācijas laikā, sākotnējā piedāvājumā piedāvātā PPP līguma cena, ieskaitot projektēšanas, būvniecības un uzturēšanas kopējās izmaksas, tiek fiksēta, proti, tā vairs nedrīkst tikt paaugstināta. Sarunu procedūras laikā var tikt pieņemti tikai tādi lēmumi, kuri PPP līguma kopējās izmaksas nemaina vai samazina.

Ķekavas apvedceļa projekta īstenošanas priekšdarbi sākti 2016.gada martā ar Ministru kabineta rīkojumu par PPP projekta ''Ķekavas apvedceļš'' iepirkuma procedūras sākšanu, savukārt šogad 29.novembrī Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB) nosūtīts publicēšanai Paziņojums par līgumu un izsludināta kvalifikācijas kārta. Līdz šā gada novembrim jau ir notikusi projekta īstenošanai nepieciešamo zemju atsavināšana 93% apmērā.

Bauskas šosejas (E67/A7) posms no Rīgas līdz Ķekavai ir viens no noslogotākajiem valstī. Satiksmes intensitāte tur ir ap 17 000 transporta vienību diennaktī, turklāt šis ceļa posms šķērso blīvi apdzīvoto Ķekavas ciemu. Lielākā satiksmes intensitāte valstī ir ap Rīgu, tāpēc visi Rīgā ienākošie ceļi no Ventspils (A10), Daugavpils (A6), Tallinas (A1), Jelgavas (A8) ir ar vairākām braukšanas joslām katrā virzienā. Bauskas šoseja (A7) ir vienīgais ceļš, kas ienāk Rīgā ar vienu braukšanas joslu katrā virzienā.

Plānotais projekta īstenošanas laika grafiks:
kvalifikācijas kārtas izsludināšana – 29.11.2018.;
kvalifikācijas dokumentu iesniegšana – 16.01.2019.;
labākā un galīgā piedāvājuma iesniegšana – 11.2019.;
uzvarētāja paziņošana – 12.2019.;
finanšu noslēgums un PPP līguma noslēgšana – 03.06.2020.;
projektēšana un būvniecība – 2020.-2023.

LVC Komunikācijas daļa

Lasīt vairāk...

Aicinājums piedalīties aptaujā, saņemot atlaidi žurnāla abonēšanai!

Cienījamie žurnāla Būvinženieris lasītāji!

Žurnāla redakcija aicina jūs piedalīties aptaujā,

līdz šā gada 14.decembrim aizpildot klientu aptaujas anketu

https://goo.gl/forms/cS24H55gCLe5w1pQ2

Aptaujas mērķis ir kopīgiem spēkiem novērtēt žurnāla veikumu 2018.gadā un noteikt mērķus žurnāla turpmākajai darbībai.

Anketā iekļautie personas dati tiks izmantoti tikai kopējai statistikai un netiks publiskoti.

Ja būsiet aizpildījuši klientu aptaujas anketu un atstājuši savu kontaktinformāciju, tad līdz 14.decembrim Jums ir iespēja abonēt žurnālu Būvinženieris  2019.gadam izmantojot 5% atlaidi!

Lūdzam aizpildīt aptaujas anketu, pateicoties par jūsu ieguldījumu un vēlot ražīgu nākamo gadu!

Patiesā Cieņā,

Žurnāla Būvinženieris redakcija

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei