Objekti filtrēti pēc datums: maijs 2018

Sveicam Jēkabpils PMK 25 gadu jubilejā!

1993.gada 18.maijā Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā tika reģistrēta sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Jēkabpils pārvietojamā mehanizētā kolonna”. Par tās valdes priekšsēdētāju kļuva Uldis Helmuts Putniņš. Viņš Jēkabpils PMK strādāja kopš 1963. gada 1. augusta. Tas vienmēr bijis ļoti ģimenisks uzņēmums un vairāki simti strādnieku, to joprojām sauc par savējo. Lai kā kuru gadu uzņēmumam klājies, pateicoties vadītāja attieksmei pret klientiem – „vīrs un vārds”, prasmei un spējai piesaistīt un paturēt pasūtītājus, labus speciālistus, prasmīgus, augstas kvalifikācijas strādniekus, kuri garantē augstu darba kvalitāti, SIA „Jēkabpils PMK” kļuva par vienu no vadošajiem būvuzņēmumiem ne tikai Jēkabpils pilsētā un rajonā, bet arī visā Austrumlatgales reģionā. Jēkabpiliešus zina Valmierā, Daugavpilī, Dobelē, Balvos, Rēzeknē, Krāslavā, Līvānos, Aizkraullē, Preiļos, Madonā, Rīgā un citur.

2013.gadā  Latvijas Būvinženieru savienības izdotais žurnāls “Būvinženieris” viesojās Jēkapilī, lai rakstītu par dinastiju tēvu un dēlu Putniņiem (attēlā) un tās ir īpašas atmiņas arī šajā  - uzņēmuma jubilejas reizē, kad seniora vairs nav savējo vidū. Taču saglabājies šis gars - lepnums par katru uzņēmumā strādājošo, par katru veiksmīgo projektu! Lai izdodas arī turpmāk!

Lasīt vairāk...

LBS valdes maija sēdē pieņemtie lēmumi

LBS valde maija sēdē apstiprināja LBS izpilddirektores amatam Vairu Ronimoisu. Viņa sāks strādāt 4. jūnijā. Turpmāk LBS valdes locekļi vairs nebūs Vaira Ronimoisa un Guntars Liepiņš. Līdz ar to par valdes locekli kļuvis Vilnis Puļķis, kurš ir nākamais visvairāk balsis ieguvušais LBS kongresā vēlot valdi.

Sēdē tika apstiprināta LBS Būvniecības speciālistu sertifikācijas institūcijas padome: Kaspars Bondars, Raimonds Eizenšmits, Vija Gēme, Aldis Gulbis, Leonīds Jākobsons, Mārtiņš Liepiņš, Juris Skujāns, Mārtiņš Straume, Tālis Straume.

Tika pārrunāts arī LBS sekciju darbs. Transportbūvju sekciju turpmāk vadīs Mārtiņš Liepiņš, Būvniecības tehnoloģijas sekciju Gints Šķenders, bet padomnieku institūciju Alberts Krols. 

LBS valde apstiprināja uzņemšanas komisijas protokolu un par LBS biedrim kļuva: 

Ervīns  Koncevičs – SIA “RERE Meistari” valdes loceklis; Jolanta  Kerija – IK “LANTARTS” būvdarbu vadītāja; Larisa  Panteļejeva – SIA „BOGEM & CO“ būvdarbu vadītāja; MU „LP Birojs“ valdes locekle; Viktors Travins – SIA„CP 67“ valdes loceklis; Mareks  Pavārs - SIA  „Dp projekts“ būvdarbu vadītājs, Cēsu novada pašvaldības Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes Vecākais komunālinženieris.

Pamatojoties uz LBS XXX kongresā pieņemtajām statūtu izmaiņām punktu 6.3 „Par LBS biedriem var būt personas, kurām ir augstākā izglītība kādā no būvniecības vai ar to saistītām inženierzinātņu jomām un kuras veic, vai vēlas veikt šajā nozarē profesionālo darbību ....“, par īstenajiem LBS biedriem apstiprināti iepriekš uzņemtie kā LBS asociētie biedri: Ineta Geipele – RTU Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma Ekonomikas institūta direktori, RTU profesore; Jānis Vanags – RTU Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma Ekonomikas institūta asociētais profesors; Dace Gaile – Iepirkumu uzraudzības biroja Metodoloģijas departamenta direktore; Ināra Egle – SIA „LBS-Konsultants“ mācību centra vadītāja; Ilze Zālamane  - Latvijas Būvinženieru savienības biroja vadītāja.

Lasīt vairāk...

Atklāj viena no vērienīgākajiem investīciju projektiem – t/c Origo un biznesa centra Origo One – būvdarbus ar kopējo ieguldījumu 70 miljonu eiro apmērā

Ar vēstījuma kapsulas iemūrēšanu nākamajām paaudzēm un unikālu gaismu instalācijuLinstow Center Management(LCM) svinīgā ceremonijā atklāj t/c Origopaplašināšanas un biznesa centra Origo Onebūvdarbus. Projekts paredz esošā t/c Origoplatību palielināt vairāk nekā divas reizes, jaunās ēkas pirmajos trīs strāvos izvietojot ērtas tirdzniecības un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos – inovatīvus A klases birojus – Origo One. Iespaidīgajā projektā kopumā plānots investēt 70 miljonus eiro. Jaunās ēkas būvdarbus plānots realizēt līdz 2019. gada oktobrim.

“Paplašinātais tirdzniecības centrs Origo un biznesa centrs Origo Onekļūs par katalizatoru Rīgas svarīgākā tirdzniecības, darījumu un sabiedriskā transporta mezgla transformācijām. Projekta ideja sakņojas līdzīgos projektos citviet pasaulē, tai skaitā Oslo centrālās stacijas teritorijas transformācijas projektā, kura rezultātā Linstowkopīgi ar Norvēģijas Dzelzceļu, valsts institūcijām un citiem privātajiem investoriem ir pārveidojuši Oslo pilsētas centrālo daļu par visdzīvīgāko un pievilcīgāko darījumu kvartālu visā Norvēģijā. Līdz ar šo projektu Rīgā pašreiz notiek tādas pašas transformācijas, kuras nākotnē būtiski papildinās Rail Balticaprojekta īstenošana, savienojot t/c Origo, kā neatraujamu daļu no Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla, ar apkārtējām teritorijām, tai skaitā ar lidostu un citām Baltijas valstu galvaspilsētām. Līdz ar šo ambiciozo projektu Linstowienāk arī Latvijas biroju tirgū,” stāsta SIA Linstow Center Managementvaldes priekšsēdētājs Frode Gronvolds,uzsverot, ka jaunā biznesa centra Origo Onelokācija līdzās galvenajam galvaspilsētas transporta mezglam ir būtiska priekšrocība attiecība pret pārējiem šī segmenta piedāvājumiem.

Vērienīgā projekta realizācijas ietvaros t/c Origokopējā platība pieaugs no 35.5 līdz 80.5 tūkstošiem kvadrātmetru. 34.8 tūkstoši kvadrātmetru tiks atvēlēti tirdzniecības telpām, savukārt 11.5 tūkstoši kvadrātmetru aizņems ar jaunākās paaudzes tehnoloģijām aprīkoti A klases biroji un darījumu telpas – biznesa centrs Origo One. Būvniecības projekts paredz arī paplašināt pazemes autostāvvietu, nodrošinot vietu 250 automašīnām un izvietojot tajā ietilpīgu, drošu un viegli sasniedzamu velonovietni 124 velosipēdiem. Sniedzot ieguldījumu pilsētas infrastruktūras sakārtošanā, plānots rekonstruēt pašreiz bīstamo Elizabetes un Satekles ielu krustojumu, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas, un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai, tai pat laikā saglabājot un padarot daudz drošākas manevrēšanas iespējas arī motorizētajiem transportlīdzekļiem.

Ambiciozās būvniecības ieceres projekta autors SIA Depo Projektsvaldes priekšsēdētājs Uldis Zandersskaidro: “Šī ir Rīgas vēsturiskā centra – UNESCOkultūras mantojuma – aizsardzības zonas teritorija, kurā, projektējot jaunas ieceres, vietas nozīmība un sarežģītība vēsturisko uzslāņojumu kontekstā uzliek papildu atbildību. Jāspēj veidot ēku ar nākotnes dizainu un funkcionalitāti, vienlaikus respektējot vēsturisko apbūvi un iekļaujoties tajā. Ir jāatrod šis trauslais līdzsvars un mūsu ieskatā šajā projektā tas ir izdevies. Jaunā ēka ir projektēta kā daudzfunkcionāls objekts, apvienojot t/c Origo paplašināšanu ar jauna biroju kompleksa izveidi funkcionāli savstarpēji papildinošā un arhitektoniski saderīgā risinājumā.”

Savukārt projekta interjera dizaina izstrāde uzticēta Latvijas Dizaineru savienības Gada balvu laureātam, arhitektūras un interjera dizaina kompānijai ar 25 gadu plašu starptautisko pieredzi SIA Xcelsior. Tās dibinātājs un konkrētā projekta interjera dizaina vadītājs Arturs Martinsonsskaidro: “Origo One biroji  tiek veidoti  ar unikāliem iekšpagalmiem un viegli transformējamu plānojumu. Arī labam dizainam ir jārada augsta pievienotā vērtība. Mūsu mērķis ir radīt objektu, kurā arhitektūra ir organiski papildināta ar interjera un grafisko dizainu, neaizmirstot par gaismu, skaņu, smaržu un digitālo vidi. T/c Origoun biznesa centā Origo Oneesam iecerējuši BREEAMstandartiem atbilstošu ilgtspējīgus risinājumus un augstākās kvalitātes materiālu pielietojumu, labu izgaismojumu, viegli uztveramu navigāciju, interaktīvu telpu.”

Projekta būvdarbus veic SIA Skonto BūveSkonto Groupprezidents Guntis Rāvis stāsta: "Linstowun Skonto Groupsadarbība jau mērāma vairākos gadu desmitos.  Esam bijuši kopā pirmo un arī lielāko tirdzniecības centru būvniecībā Latvijā – Dole,Galerija CentrsMolsOrigoun ilgtermiņa sadarbība ikvienā projektā ir apliecinājums mūsu kvalitātei, stabilitātei un zināšanām. Staciju rajoni lielpilsētās nereti ir nobružāts, putekļains un skumīgs nostūris, tomēr kvalitatīvi projekti un profesionāli izpildītāji spēj mainīt pilsētas seju. Pirms 15 gadiem Skonto Groupbija iespēja piedalīties Origoceltniecības projektā, un esam gandarīti būt klāt arī tālākajā projekta attīstībā. Tas, kā Rīga izskatīsies turpmāk, ir visu mūsu rokās, un mēs, Skonto Group, ar lepnumu un prieku dalāmies savā pieredzē un zināšanās un piedalāmies projektos, kas atstāj nozīmīgas pēdas pilsētas kartē nākamajām paaudzēm." 

Projekta realizācijaiLinstow Center Management plāno investēt 70 miljonus eiro, no tiem 34 miljonu eiro ilgtermiņa sindicēto aizdevumu piešķīrušas SEBun Danske Bank. “Šis projekts ir tālredzīga investīcija nākotnē, kas ļaus Origopilnvērtīgi izmantot Rail Balticasniegto potenciālu. Tas aizpildīs tukšo robu dzelzceļa stacijas apkaimē, veidojot to pievilcīgāku un sniedzot jaunas ērtības gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem. Tādēļ esam gandarīti par iespēju būt daļai no Origonākotnes stāsta, kā arī turpināt labās ilgtermiņa attiecības arLinstowgan šeit Latvijā, gan arī Igaunijā un Norvēģijā,” uzsverSEBbankas valdes loceklis Ints Krasts.

Jaunais t/c Origokomplekss tiek plānots kā kvalitatīva, īpaši energoefektīva celtne, kurai jau uzsākts pasaulē populārākais sertifikācijas process ilgtspējīgi būvētajām ēkām - BREEAM(British Research Establishment Environmental Assessment Method). Ņemot vērā augstās prasības, īpaši nozīmīga loma ir ne tikai būvniecības standartu ievērošanai, bet arī projektēšanas un būvniecības procesa caurspīdīgumam, materiālu izvēlei, to ilgmūžībai, iekštelpu klimata kvalitātei, objekta sasniedzamībai un citiem faktoriem. ProjektaBREEAMsertifikācijas mērķu sasniegšanai un šī procesa vadībai ir piesaistīts pieredzējis BRE Globalsertificēts angļu speciālists Hadley Barrett.

T/c Origopaplašināšana paredz jaunās ēkas būvniecību blakus esošajā zemes gabalā Stacijas laukumā 1, kur 1965. gadā tika atklāta Rīgas centrālās stacijas pasta ēka. Ņemot vērā, ka Latvijā vēsturiski iedibināta tradīcija attālumus starp pilsētām mērīt no vienas pasta ēkas līdz otrai, šīs vietas – SĀKUMA PUNKTA– nozīmība tikusi iekļauta gan t/c nosaukumā – Origocēlies no latīņu cilmes vārda “origin”, jeb sākumpunkts, gan būvniecības ieceres konceptā, gan arī būvdarbu atklāšanas pasākumā, ar unikālu gaismas instalāciju – Emogrāfu – iemūžinot un projecējot katra viesa sirdspukstus pasākuma laikā, simboliski velkot paralēles starp unikālo atrašanās vietu un sirdspukstu kā visa dzīvā sākumpunktu.

Galactico tirdzniecības centru attīstītājs(t/cAlfa, Origo, Galerija Centrs, Mols un Dole,) un nekustamā īpašuma apsaimniekotājsSIALinstow Center Management(LCM) Latvijā darbojas jau 21 gadu. Kopējā LCMapsaimniekojamā tirdzniecības centru platība Latvijā ir vairāk nekā 230 000 m², bet visā Baltijā 329 000 m² (LCM apsaimnieko arī lielāko t/c ÜlemisteIgaunijā). 

Lasīt vairāk...

Ekonomikas ministrija aicina noslēgt vienošanos energoefektivitātes uzlabošanai

Ekonomikas ministrija aicina komersantus, tos pārstāvošās organizācijas un pašvaldības noslēgt brīvprātīgas vienošanās par energoefektivitātes uzlabošanu.

Vienošanās mērķis ir veidot ilgtermiņa sadarbību starp ministriju, uzņēmējiem un pašvaldībām, lai veicinātu energoefektivitāti un pieredzes apmaiņu. Vienošanās paredz energoefektivitātes uzlabošanos atsevišķos uzņēmumos, komersantus pārstāvošas organizācijas uzņēmumos vai pašvaldībās, kā rezultātā tiek ietaupīts noteikts enerģijas daudzums.

Efektīva enerģijas izmantošana palīdz kāpināt kā katra atsevišķa uzņēmuma, tā arī valsts ekonomikas kopējo konkurētspēju, jo tā ir iespēja samazināt energoresursu izmaksas un veidot noturību pret to cenu celšanās riskiem.

Lai sāktu sarunas un sagatavotu brīvprātīgo vienošanos aicinām aizpildīt un iesūtīt Ekonomikas ministrijai intereses apliecinājumu uz Ekonomikas ministrijas oficiālo e-pasta adresipasts@em.gov.lv.

Vienošanos slēdz uz laiku ne īsāku par pieciem gadiem un tās pamatnosacījums ir darbības plāns, kura mērķis ir sasniegt enerģijas ietaupījumu vismaz 10% apmērā. Vienošanās saturs tiek veidots individuāli, sarunu gaitā ar katru pretendentu. 

Vienošanās noslēgšanas iespēju paredz Ministru kabineta 2016.gada 11.oktobra noteikumi Nr.669 “Kārtība, kādā noslēdz un pārrauga brīvprātīgu vienošanos par energoefektivitātes uzlabošanu”.

Šobrīd brīvprātīgas vienošanās par energoefektivitāti ar valsti ir noslēguši divi uzņēmumi – SIA “Salaspils siltums” un SIA “Jūrmalas siltums”. Pēc vienošanās noslēgšanas uzņēmumi piedalīsies Latvijā apstiprinātās enerģētikas politikas veidošanā un sniegs izmērāmu ieguldījumu valsts energoefektivitātes mērķu sasniegšanā.

Lasīt vairāk...

LBS savās rindās uzņēmusi jaunus biedrus

14.maijā Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) uzņemšanas komisija ar protokolu Nr.04/2018 savās rindās uzņēma 5 jaunus inženierus un 5 asociētos biedrus.

 

Par jaunajiem LBS biedriem kļuvuši:

ERVĪNS  KONCEVIČS – SIA “RERE Meistari”, valdes loceklis;

Darbosies: LBS Izglītības un jauno speciālistu sekcijā

JOLANTA  KERIJA – IK “LANTARTS”, būvdarbu vadītāja;

Darbosies: LBS  Likumdošanas sekcijā

LARISA  PANTEĻEJEVA – SIA „BOGEM & CO“,būvdarbu vadītāja; MU „LP Birojs“, valdes locekle;

Darbosies: LBS Starptautisko sakaru sekcijā

VIKTORS  TRAVINS – SIA„CP 67“, valdes loceklis;

Darbosies LBS Inženierbūvju sekcijā

MAREKS  PAVĀRS - SIA  „Dp projekts“, būvdarbu vadītājs; Cēsu novada pašvaldības Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes Vecākais komunālinženieris;

Darbosies LBS Būvniecības tehnoloģijas sekcijā.

 

Par LBS biedriem kļuvuši LBS asociētie biedri:

INETU  GEIPELI – RTU Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma Ekonomikas institūta direktori. RTU profesori;

JĀNI  VANAGU – RTU Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma Ekonomikas institūta, asociēto profesoru;

DACI GAILI – Iepirkumu uzraudzības biroja Metodoloģijas departamenta direktori;

INĀRU EGLI – SIA „LBS-Konsultants“ mācību centra vadītāju;

ILZI  ZĀLAMANI  - Latvijas Būvinženieru savienības biroja vadītāju.

 

No labās: Ervīns  Koncevičs, Viktors Travins, Larisa Panteļejeva, Jolanta Kerija, Mareks Pavārs

Lasīt vairāk...

Knauf un jaunie būvnieki Latvijas simtgadi atzīmē ar Cubo Cup

2000.gadā gadsimta un tūkstošgades miju uzņēmums Knauf Latvijā sagaidīja ar jaunas ģipškartona ražotnes atklāšanu Sauriešos un Knauf Junior Trophy (KJT) – jauno profesionāļu konkursu sausās būves celtniekiem, kas vēsturē iegājis kā pirmais sausās būves konkurss Eirāzijā. Starts bija veiksmīgs abiem. Knauf izdevās atjaunot ģipškartona ražošanas tradīcijas Latvijā, savukārt Knauf Junior Trophy ir pāraudzis starptautiskā konkursā ar vairāk nekā 15 dalībvalstu piedalīšanos no Beļģijas līdz pat Kazahstānai. 

Sagaidot Latvijas simtgadi, esam pieņēmuši jaunu izaicinājumu – Knauf Cubo Cup, kas turpina Knauf Junior Trophy konkursa tradīcijas jaunā ampluā, proti, trīs dimensijās. Demonstrējot akustikas, ugunsdrošības un siltumizolācijas performanci, jauniešu uzdevums  ir uzbūvēt telpu, kas atbilst septiņām būtiskām prasībām. Visam jānotiek ļoti ātrā tempā – 7 stundas un māja gatava! Šādam izaicinājumam atsaucās septiņas no 14 republikas skolām  - Liepājas, Saldus, Jelgavas, Priekuļu un Daugavpils tehnikumi, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums (RMMT), kā arī Rīgas Celtniecības koledža.

Latvijā Cubo konstrukcijas pirmo reizi pielietoja 2006. gadā NATO samita vajadzībām. Vissvarīgākās darba grupu sēdes notika vairāk nekā 30 Cubo sistēmas telpās. Kopš tā laika Cubo sistēmu pieprasījums un popularitāte ir pieaugusi, pārsniedzot piedāvājumu. Īpaši izteikti tas jūtams Cubo speciālistu jomā, un tādēļ šis konkurss ir tik aktuāls un nepieciešams! 

Knauf Cubo Cup ir pirmais modulārās būvniecības profesionālais konkurss pasaulē, kurš 17. un 18. maijā Liepājā dzims kopā ar vēju. Knauf Cubo Cup notiks vienlaikus ar Cash & Carry konkursu Liepājas Valsts Tehnikumā.

Jums ir unikāla iespēja abus konkursus vērot tiešraidē internetā. 2018. gada 17. - 18. maijā no pulksten 10:00  līdz 16:00 sekojiet līdzi konkursantu gaitām, sūtiet komentārus un atbalstiet savējos!

Lai vērotu konkursa norisi tiešraidē, aktivizējiet saiti https://www.facebook.com/KnaufLatvia/

Par Knauf Cubo vairāk lasiet šeit: http://www.knauf.lv/lv/tehniska-informacija/sistemas-faili/index.php

Lasīt vairāk...

Maija LBS valdes sēdes darba kārtība

15.maijā notiks Latvijas Būvinženieru savienības valdes sēde, kurā tiks lemts par jaunu biedru uzņemšanu LBS rindās un LBS BSSI Padomes apstiprināšanu. 

Tāpat LBS valdes sēdes dalībnieki iepazīsies ar informāciju par LBS sekciju statusu un LBS vadības funkcionālo pienākumu pārdali, kā arī par 2018.gada   10.maija forumu „Godīga  konkurence Latvijas   būvniecībā”. 

Klātesošie tiks informēti par „Būvindustrijas  lielās  balvas” pasākumu virzību, par  žurnāla „Būvinženieris” Padomes  sanāksmi un  pieņemtajiem  lēmumiem, par Eiropas būvinženieru dienu plānotajiem pasākumiem un Jāņa Lancera sastādīto grāmatu “Latvijas būvniecība 100 gados” prezentāciju. Savukārt, LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume stāstīs par tikšanos ar Azerbaidžānas būvniecības kontroles dienesta vadību.                  

Lasīt vairāk...

Uzsākta jauna tieslietu administratīvā centra būvniecība Jēkabpilī

Ceturtdien, 10. maijā, Jēkabpils tieslietu nama būvlaukumā ar simbolisku kapsulas iemūrēšanu ēkas pamatos tika atzīmēts projekta būvniecības pirmais posms. Visus būvniecības darbus plānots pabeigt nākamā gada vasaras sākumā, bet būvniecības kopējās izmaksas lēšamas aptuveni 6,8 milj. eiro apmērā. Projekta attīstības stadija vienlaikus rosinājusi iesaistītās puses parakstīt nodomu protokolu par vairāku Jēkabpils tieslietu ēku un zemes īpašnieku maiņu ar mērķi paaugstināt nekustamā īpašuma apsaimniekošanas efektivitāti.

Klātesot tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam, VAS “Tiesu namu aģentūra” valdes loceklei Santai Sausiņai, Jēkabpils domes priekšsēdētājam Raivim Ragainim un SIA “Arčers” valdes loceklei Maijai Baltgalvei, topošās ēkas pamatos tika iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm, kā tas ierasts būvniecības procesa nulles cikla laikā. 

“Tieši pēc gada durvis vērs jauns un moderns tieslietu nams. Jaunajā tieslietu administratīvajā centrā atradīsies visu tieslietu nozares iestāžu struktūrvienības. Tas nodrošinās visu tieslietu iestāžu sniegto pakalpojumu saņemšanas iespēju vienuviet – pakalpojumi kļūs pieejamāki un ērtāki iedzīvotājiem,” projekta nozīmi akcentē tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Jaunais tieslietu nams būs vairāku Tieslietu ministrijas padotības iestāžu mājvieta, kas veidos jaunu administratīvo centru pakalpojumu saņemšanai. Aptuveni 5500 kvadrātmetru plašajās telpās trīs stāvos atradīsies Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī, Jēkabpils zemesgrāmatas nodaļa, Jēkabpils prokuratūra, Uzņēmuma reģistra Jēkabpils reģionālā nodaļa, Valsts zemes dienests, Valsts valodas centrs, Valsts probācijas dienests, Dzimtsarakstu birojs un Tieslietu nozares arhīvs. 

“Tiesu namu aģentūra šogad ir uzsākusi trīs vērienīgus būvniecības projektus dažādās Latvijas pilsētās – Tukumā, Ventspilī un tagad arī Jēkabpilī –, lai izveidotu mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru un darba telpas tieslietu sistēmā strādājošajiem. Jēkabpils ir vērienīgākais no trim projektiem, kur kopējās investīcijas ir aptuveni 6,8 milj. eiro. Šis projekts ir unikāls tieslietu nozarē, jo Jēkabpils būs pirmā vieta, kur visas tieslietu nozares iestādes būs vienā ēkā, tādejādi apmeklētājiem to sniegtie pakalpojumi būs pieejami vienuviet. Visus darbus plānojam pabeigt 2019. gada vasaras sākumā,” atzīst VAS “Tiesu namu aģentūra” valdes locekle Santa Sausiņa.

Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “Priecājamies, ka Jēkabpils iedzīvotājiem tiks nodrošināti kvalitatīvi pakalpojumi jaunās un modernās telpās. Svarīgi minēt arī to, ka šobrīd institūcijas, kas plānotas jaunajā tiesu namā, atrodas praktiski pa visu pilsētu, līdz ar to, izveidojot jaunu, plašu ēku, iedzīvotājiem tiks atvieglotas ikdienas gaitas. Paldies Tiesu namu aģentūrai, ka, rūpējoties par jēkabpiliešiem, tieši pie mums taps šis administratīvais centrs.”

SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve pasākuma laikā īpaši uzteica pasūtītāja lēmumu uzdot būvuzņēmējam ēkas projektēšanu un būvniecību veikt BIM jeb Būves informācijas modelēšanas sistēmā. ““Tiesu namu aģentūra” ir drosmīgi definējusi, ka grib būt viens no celmlaužiem valsts kapitālsabiedrību vidū – strādāt ar nākotnes tehnoloģijām būvniecībā un ēkas apsaimniekošanā. Pateicoties pasūtītāja tālredzīgajam plānam, jaunais Tieslietu nams kļūs ne tikai par pilsētas administratīvo centru, bet arī par zināšanu centru BIM sistēmas apguvē. “Arčers” BIM vidē šobrīd strādā arī citur Latvijā, tāpēc ar pārliecību varu teikt, ka arī jaunajā Tieslietu namā gan būvniecības, gan ēkas ekspluatācijas laikā sistēma palīdzēs taupīt laika un finanšu resursus,” par BIM efektivitāti stāsta M. Baltgalve. 

Būvlaukumā šobrīd aktīvākais darba process saistīts ar ēkas nesošā karkasa betonēšanu, kā arī ārējo inženierkomunikāciju būvniecību. To plānots pabeigt līdz vasaras beigām, lai rudenī varētu uzsākt jumta seguma izbūvi. 

Ēkas pasūtītājs ir VAS “Tiesu namu aģentūra”, projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību veic SIA “Arčers”, un projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 6,8 miljoni eiro. Ēkas telpu platība būs aptuveni 5500 kvadrātmetru 13,3 tūkst. kvadrātmetru lielā zemesgabalā. 

 

Lasīt vairāk...

Latvijas Būvinženieru savienība un žurnāls “Būvinženieris”izsludina kandidātu pieteikšanu Būvindustrijas lielajai balvai

“2018. gads Būvindustrijas lielās balvas pasniegšanas ceremonijai ir īpašs. Tā iekļauta Latvijas simtgades un arī Eiropas civilo inženieru padomes (ECCE) lielo notikumu kalendārā,” saka Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Līdz 3. augustam uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, publiskās pārvaldes institūcijas un privātpersonas var izvirzīt pretendentus valstī augstākajam  nozares apbalvojumam - Būvindustrijas lielajai balvai.

Pretendentus balvai var  pieteikt divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”, kas iekļauj nominācijas "Gada inženieris", "Gada arhitekts", "Gada jaunais arhitekts", "Gada jaunais inženieris". Otrajā kategorijā vērtētāji  pēc saviem ieskatiem var piešķirt arī citus titulus, kā, piemēram, “Gada tehnologs”, “Gada projekta vadītājs”, “Gada būvuzraugs” utt, ja vien balvai tiek pieteikti attiecīgi speciālisti. Kuriem no pieteiktajiem piešķirt lielo balvu, izvērtē nevalstisko organizāciju izvirzīti nozares profesionāļi un eksperti – ap 40 vērtētāji. Visi pieteiktie pretendenti kategorijai “Gada inženieris/arhitekts” ar vērtētājiem klātienē tiksies augusta pirmajās dienās, tāpēc lai šo tikšanos noorganizētu, pretendentus balvai jāpiesaka savlaicīgi. 12 laureāti (katrā kategorijā seši) saņems galveno balvu “Pamatakmeni”. Tiks piešķirtas arī citas prestižas un nozīmīgas balvas.

Kopš balvas iedibināšanas pirms sešiem gadiem Būvindustrijas lielās balvas patrons ir Latvijas Valsts prezidents. Laureātiem “Pamatakmeni” pasniedz un diplomus paraksta nozares ministri. 

Balvas  “Pamatakmens” pasniegšanas ceremonijas ideja balstīta visu būvindustriju apvienojošā, nekomerciālā, nozares nevalstisko organizāciju rīkotā pasākumā ar mērķi izcelt CILVĒKU: arhitektu, būvinženieri, būvkonstruktoru, zinātnieku, būvmateriālu ražotāju un citus nozares ļaudis, bez kuru līdzdalības un prasmēm nav iespējama nevienas būves tapšana.Būvindustrijas ļaudis atzīst, ka ir liels gandarījums, būt atzītiem nozares profesionāļu vidū un tikt suminātiem savā valstī.

„Būvindustrijas lielā balva 2018”laureātu apbalvošanas ceremonija notiks šā gada 5. septembrī VEF kultūras pilī.

Būvindustrijas lielās balvas ceremoniju organizē nevalstiskas organizācijas izdotais žurnāls “Būvinženieris”un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām. 

Būvindustrijas lielā balva 2018. gadā notiek pateicoties ģenerālsponsoram SIA “BAUROC”, sponsoriem: SIA „Knauf”, SIA “Peri”, AS “Būvuzņēmums Restaurators”, SIA “Paroc”, SIA “Skonto būve”,SIA “Saint – Gobain celtniecības produkti”un atbalstītājiem:SIA “RERE GRUPA”, SIA „Sakret”, „Ramirent Baltic” AS Rīgas filiāle, SIA “CMB”, SIA “Doka Latvia”, mediju partneriem: building.lv, abc.lv, būvlaukums.lv, buvbaze.lv, “Būvinženieris”. 

 

Lasīt vairāk...

LBS uzņem viesus no Azerbaidžānas

Latvijā dažas dienas viesojās Azerbaidžānas Ārkārtas situāciju ministrijas, Valsts būvniecības drošības kontroles aģentūras pārstāvji. Trīs no viņiem: Elbrus Aliyev, Javid Abdullayev un Zaur A. Abiyev ieradās Latvijas Būvinženieru savienībā, kur tikās ar LBS valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Straumi, viņa vietnieci Helēnu Endriksoni un LBS valdes locekli Leonīdu Jākobsonu.

Viesi pasvēstīja, ka viņu zemē situācija nav viennozīmīga, 20% teritorijas ir okupēta un tas ir teju vai karš. Būvniecībā viņi joprojām balstās uz SniP un sistēmu, kāda bija padomju laikā, taču viņi draudzējas ar atseviškām Eiropas Savienības valstīm un vēlas pārņemt ES valstu pieredzi. 2013. gada janvārī  Azerbaidžānā tika pieņemts būvniecības likums. Pēc īsas abu pušu informācijas apmaiņas viesi uzdeva jautājumus par būvspeciālistu sertificēšanas sistēmu, eksāmeniem, pārbaudēm, ekspertu darbu. Viesus interesēja arī pārējās jomas, ar ko nodarbojas Latvijas Būvinženieru savienība.  

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei