Objekti filtrēti pēc datums: februāris 2019

Līdz 19.februārim LBS biedri jāpiesaka apbalvošanai kongresā

Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) kongresā 29.martā apbalvosim biedrības biedrus, kuru profesionālo veikumu augsti novērtējuši kolēģi.

Tāpēc līdz 19.februārim gaidām pretendentu pieteikumus nominācijām:

  • Par mūža ieguldījumu būvniecībā;
  • Par jauno būvinženieru sagatavošanu;
  • Gada labākais darbaudzinātājs;
  • Gada labākais jaunais inženieris;
  • Gada labākais zinātniskais darbs;
  • Gada labākais inženiertehniskais risinājums .

Nolikumi un līdz šim apbalvojumus saņēmušo saraksts atrodams LBS mājaslapā: http://www.buvinzenierusavieniba.lv/labakie .

Pieteikumi jāsūta pa epastu: lbs@blbs.lv .

Latvijas Būvinženieru savienības valde

Lasīt vairāk...

Februāra ''Būvinženierī'' - jaunumi sertifikācijā, inovācijas betona izmantošanā, LU Zinātņu māja

Žurnāla ‘’Būvinženieris’’ 66.numurā 2019.gada februārī lasiet:

Svarīgākās pārmaiņas būvspeciālistu sertificēšanā publikācijā Ar jaunu skatījumu uz būvspeciālistu kompetenci raksturo Mārtiņš Straume, Latvijas Būvinženieru savienības Būvniecības speciālistu sertifikācijas institūcijas galvenais administrators.

Jaunais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) uzrunā būvinženieriem nosauc darba prioritātes, paužot apņemšanos «nekļūt par OIK ministru» un vienlīdz produktīvi pievērsties gan mājokļu politikai, gan būvniecības jautājumiem, gan uzņēmējdarbības vides attīstībai.

Latvijas Universitātes Zinātņu māja – otrā jaunbūve topošajā Torņakalna Akadēmiskajā centrā – izceļas ar atvērtu, gaišu, ērtu iekštelpu un mūsdienīgām inženiersistēmām, kuru izbūve prasījusi trešdaļu celtniecības izmaksu, vēstīts aprakstā Atvērta vide un spilgtas detaļas.

Inženierzinātņu doktors Jāzeps Paplavskis, Būvindustrijas lielās balvas Pamatakmens ieguvējs, pusi darba mūža veltījis zinātnei, otru pusi – uzņēmējdarbībai. Intervijā Zinātnieks biznesā viņš pauž pārliecību – gāzbetons būs pieprasīts arī turpmāk, jo nākotnes ārsienu materiālam jābūt ekoloģiski tīram un ar labām siltumizolācijas spējām.

Nīderlandē nule pabeigto viaduktu nesabojājot var demontēt un uzcelt no jauna citur. Kā atklāts rakstā Lego tilts, būve pie senās Hanzas savienības pilsētas Kampenas ir pirmais «ziediņš» grandiozajos Nīderlandes plānos cirkulārās jeb aprites ekonomikas principus ieviest arī būvniecībā.

Rīgas Tehniskajā universitātē pētnieku grupa izstrādā jaunu metodi betona salizturības kontrolei. Kā vēstīts publikācijā Inovatīvas metodes betona salturības kontrolei, ar jaunās metodes palīdzību var iegūt plašāku informāciju par betona sairšanas procesu gan laboratorijā, gan vidē funkcionējošās konstrukcijās.

Lauksaimniecības ražošanas ēku projektēšana un celtniecība Būvindustrijas Lielās balvas titula Gada inženieris ieguvējam Mārtiņam Fībigam nav vienīgā nodarbe. Intervijā Lauku būvju projektu mamuts viņš atklāj – ir ļoti prasīgs gan darbā, gan kā lektors augstskolā, jo tikai tā var uzturēt augstus profesijas un kvalitātes standartus.

Ģeopolimēra betons ir viens no jaunās paaudzes materiāliem, kura ražošanā izmanto izdedžus, rūpniecības atlikumus un atkritumus. Rīgas Tehniskās universitātes doktorants Rihards Gailītis, Mg. sc. ing., publikācijā Ģeopolimēra betons spiedes slogojumā apraksta pētījumā iegūtos datus par otrreizējās pārstrādes materiāla īpašībām un izmantošanu infrastruktūras objektos.

Sacīkstē par augstāko koka ēku pieteikts Mjēsas tornis – 18 stāvu daudzfunkcionāla celtne ezera krastā Brumundalā, kas papildina mazstāvu apbūves ainavu, vēstīts publikācijā Mjøstårnet – koka augstceltne Norvēģijā.

Žurnālu "Būvinženieris" var abonēt Latvijas Pastā https://abone.pasts.lv/ , mājaslapā www.buvinzenieriem.lv un Latvijas Būvinženieru savienībā. Žurnālu var iegādāties “Preses servisa” tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Lasīt vairāk...

Būvinženieri apmeklē augstceltņu objektu Z-Torņi

Latvijas Būvinženieru savienības pārstāvji 12.februārī apmeklēja augstceltnes Z-Torņi, projektu, kam kopš aizsākšanas aprit desmit gadu. Te nomainījušies vairāki īpašnieki un būvnieki, un nu ar kompānijas Merks komandu krāšņās augstceltnes ir tuvu nodošanai ekspluatācijā.

Būvinženieru spilgtākie iespaidi - arhitektoniski iespaidīgais un oriģinālām detaļām bagātais ātrijs, pārdomāti plānotas inženiersistēmas un pagrabs ar autostāvvietām, mājīgs demo birojs, stikla fasāde ar vēdināšanas lūkām dzīvokļos, skaisti galvaspilsētas, Daugavas un Rīgas ostas skati no 30.stāva. Būves arhitekts ir Andis Sīlis, konstruktors - Normunds Tirāns. Būvinženieru ekskursiju vadīja Merka speciālisti Jānis Zilgme un Toms Bišmeistars.

Plašāku aprakstu varēs lasīt žurnāla Būvinženieris aprīļa numurā, abonē www.buvinzenieriem.lv , www.buvinzenieriem.lv, pērc “Preses servisa” tirdzniecības vietās.

Foto - Māris Lazdāns, photored.lv

Lasīt vairāk...

CSP: Būvniecības produkcija 2018.gadā pieauga par 21,9%

Būvniecības produkcijas apjoms 2018.gadā, salīdzinot ar 2017.gadu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 21,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Apjoma kāpums bija visās būvniecības nozarēs – ēku būvniecībā par 25,6%, inženierbūvniecībā par 11,6%, specializētajos būvdarbos par 27,8%.

Lielākais būvniecības apjoma kāpums – 2,1 reizi vairāk – bija būvdarbu pabeigšanas jomā – apmešana, krāsošana, stiklošana, grīdas un sienu apdare, kā arī ēku nojaukšanā un būvlaukumu sagatavošanā – par 75,6%. Inženierbūvniecībā kāpums bija ceļu un dzelzceļu būvniecībā – par 22,5%, pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā – par 15,3%. Kritumu par 35,2% piedzīvoja pārējā inženierbūvniecība – ūdensceļu, ostu, upju piestātnes, rūpniecības kompleksās būves, brīvdabas sporta laukumi.

Būvniecības produkcijas apjoms 2018.gada 4.ceturksnī, salīdzinot ar 2017.gada 4.ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 21,4%. Kāpums bija ēku būvniecībā – par 16,6%, specializētajos būvdarbos – par 47%, bet inženierbūvniecības darbu apjoms saruka par 1,1%. Nozīmīgākais būvniecības produkcijas pieaugums pērn 4.ceturksnī bija specializēto būvdarbu jomās: ēku nojaukšanā un būvlaukuma sagatavošanā – 2,3 reizes, būvdarbu pabeigšanā – 2,1 reizi, citos specializētajos būvdarbos – par 37%. Inženierbūvniecības apjoma samazinājumu ietekmēja kritums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā – par 9,5%, un pārējā inženierbūvniecībā – par 56,1%.

Pagājušā gada 4.ceturksnī, salīdzinot ar 3.ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 8,7%, tai skaitā ēku būvniecība – par 9%, specializētie būvdarbi – par 18,6%, savukārt inženierbūvniecība samazinājās par 5,6%.

2018.gadā izsniegtas 3130 būvatļaujas dzīvojamo ēku būvniecībai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai ar kopējo platību 877 tūkst. kvadrātmetru, jo tiem jaunbūvēm izsniegtas 2348 būvatļaujas 628,9 tūkst. kvadrātmetru kopplatībā. Viena dzīvokļa jaunu māju būvniecības sākšanai izsniegtas 1925 būvatļaujas ar paredzamo platību 405,5 tūkst. kvadrātmetru. Nedzīvojamo ēku būvniecības sākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai pērn izsniegtas 1273 būvatļaujas ar kopējo platību 1030 tūkst. kvadrātmetru, no tiem jaunbūvēm izsniegtas 833 būvatļaujas ar paredzamo platību 563,5 tūkst. kvadrātmetru. Rūpnieciskās ražošanas ēkām un noliktavām izsniegtas 246 būvatļaujas ar kopējo platību 378,4 tūkst. kvadrātmetru, no tām 160 izsniegtas jaunbūvēm ar kopējo platību 245,2 tūkst. kvadrātmetru.

2018.gada 4.ceturksnī izsniegtas 715 būvatļaujas dzīvojamo ēku būvniecības sākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai ar kopējo platību 213 tūkst. kvadrātmetru, no tām jaunbūvēm izsniegtas 537 būvatļaujas ar 157,9 tūkst. kvadrātmetru platību. Viena dzīvokļa jaunu māju būvniecības sākšanai izsniegtas 430 būvatļaujas, paredzamā platība 90,5 tūkst. kvadrātmetru. Nedzīvojamo ēku būvniecības sākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai pagājušā gada 4.ceturksnī izsniegtas 286 būvatļaujas ar kopējo platību 281,8 tūkst. kvadrātmetru, no tām jaunajai būvniecībai – 188 būvatļaujas par paredzamo platību 163,2 tūkst. kvadrātmetru. Rūpnieciskās ražošanas ēkām un noliktavām izsniegtas 60 būvatļaujas ar kopējo platību 114,3 tūkst. kvadrātmetru, tai skaitā 38 jaunbūvēm ar kopējo platību 78,3 tūkst. kvadrātmetru.

Ilustratīvs foto no Būvinženiera arhīva

Lasīt vairāk...

Ziemeļvidzemē sāk Igaunijas–Latvijas trešā 330kV starpsavienojuma būvniecību

Akciju sabiedrība "Augstsprieguma tīkls" (AST) Rūjienas un Mazsalacas novadā Ziemeļvidzemē sāk projekta “Igaunijas – Latvijas trešais 330 kV starpsavienojums” pirmā posma būvniecības darbus. Pašlaik notiek līnijas balstu pamatu betonēšana, pirmos balstus plānots pacelt maija sākumā. Tuvākajā laikā plānots sākt darbus arī Burtnieku, Alojas un Limbažu novadā, informē AST sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Aija Ikstena.

"Līnija ir sadalīta posmos, un tās būve plānota pakāpeniski līdz 2020.gada beigām virzienā no Igaunijas robežas uz Rīgu," stāsta AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks. Jauna elektropārvades līnija aptuveni 20 kilometru garumā tiks būvēta no Igaunijas robežas līdz elektropārvades līnijas koridoram posmā Rūjiena-Aloja, tālāk to turpinot pa 110 kV līnijas koridoru gar Aloju, Limbažiem un Skulti līdz Saulkrastiem. Tālāk līnija tiks izvietota blakus topošajam “Rail Baltica” dzelzceļam, un pēdējais posms 2 km garumā līdz Rīgas TEC-2 vedīs paralēli plānotajai autoceļa E22 trasei.

Jaunais elektropārvades tīkla starpsavienojums ir nozīmīgs nākotnes infrastruktūras projekts, kas palielinās Baltijas jūras reģiona elektroapgādes drošumu, radīs pamatu efektīvai elektroenerģijas tirgus darbībai Baltijā un palielinās ražotāju konkurētspēju kā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, tā arī starp Baltijas un Ziemeļu valstīm. Paredzēts, ka caurlaides spēja abos virzienos palielināsies par 500/600 MW. Projekta gaitā paredzēts uzbūvēt 330 kV augstsprieguma elektropārvades līniju 176 kilometru garumā no Rīgas TEC-2 līdz Igaunijas robežai, kā arī paplašināt TEC-2 apakšstaciju. Savukārt Igaunijas pārvades sistēmas operators “Elering” būvēs līnijas daļu Igaunijas teritorijā līdz apakšstacijai Kilingi-Nōmme.

Līnija šķērso 11 pašvaldību teritorijas, kopumā paredzēts pacelt 560 balstus. Kopējās projekta izmaksas ap 84 milj.EUR, no tiem 65% tiks segti no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu (Connecting Europe Facility) līdzekļiem. Elektropārvades līniju projektē un būvē pilnsabiedrība "EE-LV Interconnection", darbus apakšstacijā TEC-2 veiks ‘’Empower AS’’ filiāle Latvijā. Ministru kabinets šim projektam noteicis nacionālo interešu objekta statusu, apstiprinot politisko izšķiršanos par plānoto valsts attīstību enerģētikas jomā un starptautisko saistību izpildi.

Lasīt vairāk...

BVKB piešķir pirmo sertifikātu saskaņā ar jauno kārtību

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB), no šī gada janvāra īstenojot jaunu būvspeciālistu sertificēšanas shēmu, ir piešķīris pirmo sertifikātu būvekspertīzes speciālistam ēku ekspertīzes un ūdensapgādes, kanalizācijas sistēmu ekspertīzes darbības sfērā, informē biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Diure. Pirmo sertifikātu saskaņā ar jauno shēmu būvspeciālists ir saņēmis pēc veiksmīgas eksāmena nokārtošanas 2019.gada 6.februārī.

Jaunā sertificēšanas shēma paredz, ka būvspeciālistu kompetences pārbaude ietver tikai rakstisku pārbaudījumu – testu, tādēļ pretendentam, piesakoties sertifikācijai, vairs nav jāiesniedz vērtēšanai būvprojekta vai būves daļas ekspertīzes atzinums. Lai nodrošinātu objektīvu un neatkarīgu sertifikācijas procesu, kompetences pārbaude ir anonīma un eksaminācijas komisijai sertifikācijas kandidātu identitāte netiek izpausta. Būvspeciālistu kompetences pārbaude būvekspertīzes specialitātē notiek, izmantojot testu kā kompetences novērtēšanas metodi, lai pārliecinātos ne tikai par pretendenta teorētiskajām zināšanām būvekspertīzes normatīvajā regulējumā, bet arī par praktiskajām spējām būvprojekta vai būves ekspertīzes atzinuma sagatavošanā, būvekspertīzes norisē un saturā, kompetenci par ierobežojumiem un atbildību.

Pirmo eksāmenu saskaņā ar jauno sertificēšanas shēmu kārtoja trīs pretendenti, no kuriem viens ieguva sertifikātu, bet divu pretendentu zināšanas nebija pietiekamas un viņi mēneša laikā varēs vēlreiz kārtot eksāmenu. 2019.gada sākumā Latvijā bija 127 sertificēti būveksperti, no tiem – 106 būvprojektu eksperti un 21 būvju eksperts. Tagad būvju ekspertu skaits ir par vienu lielāks – 22, tomēr joprojām ekspertu skaits ir nepietiekams, lai nodrošinātu visas nozares vajadzības, norāda BVKB.

BVKB aicina būvspeciālistus pieteikties sertifikāta ieguvei. Vairāk informācijas par pieteikšanos un par procesa var atrast biroja tīmekļa vietnes bvkb.gov.lv sadaļā Industrijai – Būvspeciālistu sertifikācija. Saskaņā ar Ministru kabineta 2018.gada 20.marta noteikumiem Nr.169 “Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi” turpmāk būvspeciālistu kompetences novērtēšanā lielāks uzsvars būs patstāvīgās prakses uzraudzībai. Pēc sertifikāta iegūšanas kompetences pārbaudes iestāde veiks speciālista patstāvīgās prakses uzraudzību, tai skaitā izlases veidā vērtēs speciālistu ekspertīzes atzinumus.

Lasīt vairāk...

Sāk semināru ciklu par ēku atjaunošanu

Ekonomikas ministrijas (EM) ēku energoefektivitātes uzlabošanas programmas Dzīvo siltāk! komanda februārī sāk semināru ciklu par aktualitātēm mājokļu atjaunošanā un būvniecības kvalitāti, informē programmas vadītāja Inese Bērziņa. Semināros gaidīti dzīvokļu īpašnieki, būvkomersanti, namu pārvaldnieki, būvvalžu speciālisti un citi interesenti.

Pirmie semināri par atbalstu daudzdzīvokļu māju atjaunošanai un būvniecības kvalitāti 13.februārī un 14.februārī notiks Kurzemes pilsētās Liepājā, Kuldīgā, Ventspilī, Talsos.

Ekspertu komanda ar izglītojošiem semināriem februārī un martā apceļos visu Latviju. EM, ALTUM, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Būvniecības valsts kontroles biroja, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālisti četrās nedēļās pabūs 21 pilsētā un sniegs zināšanas 35 semināros. Tūri noslēgs dalība izstādē “Māja I”, kur darbosies stends “Dzīvo siltāk!”. Seminārus par darba aizsardzību ēku siltināšanas procesā februārī rīko arī Valsts darba inspekcija.

Seminārs “Daudzdzīvokļu māju renovācija. Kvalitatīva būvniecība un #ESfondi piesaiste”:

13.februāris plkst.11:00 Liepāja, plkst.17:30 Kuldīga;

14.februāris plkst.11:00 Ventspils, plkst.17:30 Talsi;

20.februāris plkst.11:00 Jēkabpils, plkst.17:30 Daugavpils;

21.februāris plkst.11:00 Rēzekne, plkst.17:30 Balvi.

Informācija par pārējiem semināriem Vidzemē, Rīgas plānošanas reģionā un Zemgalē pieejama EM mājaslapā programmas Dzīvo siltāk! sadaļā.

Seminārs būvvaldēm “Izmaiņas būvniecības regulējumā un vides pieejamība”:

13.februāris plkst.11:00 Liepāja

14.februāris plkst.11:00 Ventspils   

20.februāris plkst.11:00 Jēkabpils

21.februāris plkst.11:00 Rēzekne

Seminārs būvkomersantiem “Biežāk uzdotie jautājumi ēku būvniecības un atjaunošanas procesā”:

13.februāris plkst.11:00 Liepāja

14.februāris plkst.11:00 Ventspils

20.februāris plkst.11:00 Jēkabpils

21.februāris plkst.11:00 Rēzekne

Informācija par pārējiem semināriem Jelgavā, Ogrē, Smiltenē un Alūksnē EM mājaslapā.

Valsts darba inspekcijas semināri par darba aizsardzību ēku siltināšanā:

8.februārī Rīgā

15.februārī Rīgā

22.februārī Valmierā

Programmas LIFE INFO DIENA notiks 12.februārī.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra 14.februārī Rīgā aicina uz semināru par ERAF atbalstu ražošanas telpu un infrastruktūras attīstīšanai. Pasākums tiks raidīts tiešsaistē internetā.

 

Lasīt vairāk...

Skates ''Gada labākā būve Latvijā 2018” žūrija vērtēs 79 objektus

Būvniecības nozares profesionālo organizāciju rīkotās skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” 2.kārtai žūrija virza 79 būves 10 nominācijās. 2.kārtā žūrija dodas astoņu dienu braucienos, lai klātienē novērtētu 79 būves, tiekoties ar būvniekiem, arhitektiem, pasūtītājiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Skates 2.kārtai nominācijā „Publiskā jaunbūve” tiek virzītas 9 būves, nominācijā „Dzīvojamā jaunbūve” – 6, nominācijā „Pārbūve” – 13, nominācijā „Atjaunošana” – 7, nominācijā „Restaurācija” – 5, nominācijā „Inženierbūve” – 11, nominācijā „Ainava” – 19, nominācijā „Būve ārzemēs – 1, nominācijā „Koka būve” – 4, nominācijā „Inovācijas būvniecībā” (BIM izmantošana) – 4 būves. 32 būves atrodas Vidzemē, 18 – Rīgā, 11 – Kurzemē, 8 – Latgalē, 9 – Zemgalē, 1 – Zviedrijā.

Žūrijā ir 49 augstas raudzes eksperti no 26 nozares sabiedriskajām organizācijām, publiskās pārvaldes institūcijām un augstskolām. „Pēc dokumentu izvērtēšanas žūrija uzskata, ka labākās Latvijas būves un to radītāji noteikti ir pelnījuši tikšanos klātienē,” informē skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs, „Skate „Gada labākā būve Latvijā 2018” ir 26 būvniecības sabiedrisko organizāciju, publiskās pārvaldes institūciju, augstskolu un daudzu viņu sabiedroto organizēti svētki visai nozarei, kurā varam lepoties ar paveikto, izteikt atzinību un celt nozares prestižu.”

Skate notiek jau 21.gadu. Žūrija uzsver, ka ir liels gods vērtēt pieteiktos objektus klātienē un tikties ar būvniekiem. Skate notiek trīs kārtās un ir balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem http://gadabuve.lv/index.php/nolikums-2018/ .

Skates fināls notiks 20.martā no pulksten 9.00 līdz 17.00 RTU Arhitektūras fakultātē Ķīpsalas ielā 6. 28.martā Pasaules tirdzniecības centrā „Rīga”, Elizabetes ielā 2, notiks skates uzvarētāju apbalvošana un konference „Droša un kvalitatīva būvniecība”, kurā Latvijas un ārvalstu būvnieku, būvmateriālu ražotāji, projektētāji un inženieri dalīsies pieredzē. Abi notikumi veidos jau ceturto „Būvniecības dienu”. Pagājušajā gadā „Būvniecības dienu” apmeklēja vairāk nekā 900 dalībnieku.

Skates mērķis ir celt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, atbalstīt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.

Skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS „Valsts nekustami īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD, Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti, nozares žurnālu „Būvinženieris” un 18 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām.

Skate „Gada labākā būve Latvijā 2018” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram PERI un sponsoriem: BIM Solutions, CMB, Forum Auto, Hilti, Isover. Saint Gobain, Ramirent, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācija, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Weber. Saint Gobain.

Skates otrās kārtas objektu foto pieejami: https://www.facebook.com/gadabuve/
Papildu informācija pa tālruni 67228584 vai e-pastu: gadabuve@gmail.com
www.gadabuve.lv
www.facebook.com/gadabuve
Sagatavoja: Latvijas Būvnieku asociācija
Rīga, 07.02.2019.

Lasīt vairāk...

Aicina uz bezmaksas semināriem par ēku projektēšanu un būvniecību

Kompānijas Bauroc un Ceresit aicina būvniecības nozares speciālistus uz bezmaksas semināru ‘’Mūsdienīga ēku projektēšana un būvniecība 2019”. Semināri notiek 14.februārī, 19.februārī un 21.februārī restorāna “4 Pēdas” konferenču zālē Salaspilī, Līvzemes ielā 2.

Semināru vada Bauroc tehniskais speciālists Ainārs Kacens un Ceresit objektu biznesa vadītājs Latvijā Andis Londenbergs. Semināra tēmas – vieglbetona AAC ilgmūžība, tehnisko parametru izmaiņas ekspluatācijas laikā, ugunsdrošība, energoefektivitāte, siltuminerce, blīvums un ekoloģija, kā arī Bauroc bloku veidi un to pielietojums dažādu tipu ēkās, stiegrotie izstrādājumi – pārsedzes, pārseguma paneļi, ugunsdrošo sienu paneļi ndustriālo un sabiedrisko objektu projektēšanai un ātrai būvniecībai, sienu konstrukciju savienojumi – būvakustika, ugunsdrošības risinājumi.

Semināra otrajā daļā varēs uzzināt par Ceresit energoefektīvajiem risinājumiem mūsdienīgās fasādēs, tumšu fasāžu salikšanu ar vai bez mūra siltinājuma, to termodinamiku, kā arī izvirzīto logu un liela izmēra vitrīnu instalāciju Ceresit siltināšanas sistēmās, silikona dekoratīvo apdari Baltijas klimatiskajā joslā, konstrukciju un izolācijas stiprināšanu pie vieglbetona AAC mūra.

Semināra dalībnieki varēs iepazīties ar objektiem, kuros izmantoti apskatītie materiāli un konstrukcijas. Pēc tēmu noklausīšanās dalībnieki saņems Bauroc un Ceresit sertifikātus par būvspeciālistu kvalifikācijas celšanas kursa noklausīšanos (5 stundas).

Par dalību seminārā pretendenti aicināti paziņot pa e-pastu bauroc@bauroc.lv, norādot uzņēmumu, dalībnieka vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju. Viena semināra dalībnieku skaits – līdz 20 personām. Papildu informācija pa tālruni 67418412.

Lasīt vairāk...

Aicina uz Baltijas Koka ēku forumu Tallinā

Latvijas būvniecības nozares dalībnieki un speciālisti aicināti uz Baltijas Koka ēku forumu 2019, kas no 27.februāra līdz 1.martam notiks Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Konference ir starptautiskās organizācijas Forum Holzbau notikums, tā organizēta kā iespēja nozares praktiķiem, dizaineriem, pētniekiem un amatpersonām apmainīties ar pieredzi, iepazīt jomas jaunumus un rast svaigas idejas.

Foruma galvenās tēmas ir tehniskie risinājumi koka ēkās: koka konstrukciju būvfizika, ugunsdrošība, nulles enerģijas patēriņš u.c. Priekšlasījumos un diskusijās tiks apskatīta pieredze Baltijas jūras valstīs. Ar pieredzes izklāstu uzstāsies dažādu valstu eksperti, izstādē dažādas organizācijas prezentēs jaunākos produktus un pakalpojumus.

Vairāk informācijas par forumu notikuma mājaslapā internetā.

Ilustratīvs foto - visitestonia.com

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei