Objekti filtrēti pēc datums: septembris 2019

Būvbāze.lv forumā piesaka jaunu nozares mediju apvienību

Ķīpsalā 27.-29.septembrī mājokļa projektēšanas, remonta, energotaupošo un komforta tehnoloģiju izstādē “ComfortHome 2019” norisinās Buvbaze.lv forums 2019 “Būvniecības un tehnoloģiju ringa cīņas”. “Boksa ringā” tiksies 40 profesionāļi no vadošajām būvniecības nozares kompānijām, lai diskutētu par būvniecības un remonta risinājumiem, materiāliem, tehnoloģijām, inovācijām un gudro māju sistēmām.

Forumā laikā tiek pieteikta jauna nozares mediju apvienība, ko izveidojuši portāls Būvbāze.lv, TV raidījums ‘’Laiks mājai’’ un žurnāls ‘’Būvinženieris’’.

“Būvniecības nozarē tiek piedāvāts tik plašs materiālu, pakalpojumu un risinājumu klāsts, ka dažkārt cilvēks apjūk, jo nezina, kā izvēlēties īsto. Forumā klausītājiem būs lieliska iespēja uzzināt, salīdzināt, izvērtēt un pašiem izdarīt izvēli par vispiemērotāko tieši viņam. Ne velti foruma moto ir “Mēs neuzvaram ar spēku, bet ar argumentiem”,” norāda foruma organizators Sergejs Pislegins. Forums būs vērtīgs gan interesentiem, kas būvē, remontē vai tikai plāno to darīt, gan noderīgs ekspertiem – dizaineriem, būvniekiem, inženieriem, arhitektiem, projektētājiem un citiem speciālistiem.

Profesionāļi pasākumā aplūkos aktuālas problēmas un konkrētus risinājumus dažādās būvniecības stadijās, kā arī diskutēs par dažadām tēmām.
Foruma programma:
Piektdien, 27. septembrī
11.00–12.00 "Zemes gabala izvēle. Nekustamā īpašuma tirgus. Infrastruktūra, riski, jaunattīstības reģioni"
12.00–13.00 "Projektēšanas posms. Kādi būvniecības posmi jāparedz projektēšanas stadijā, un kādas jaunās tehnoloģijas tiek izmantotas projektēšanā?"
14.00–15.00 "Nekustamā īpašuma iegāde, kreditēšana, apdrošināšana. Papildu kreditēšanas iespējas pakāpeniskai būvniecībai"
15.00–16.00 "Dzīvokļa vai mājas remonts"

Sestdien, 28. septembrī
11.00–12.00 Būvnieku diskusija par būvniecības procesu un tā kontroli
12.00–13.00 "Grīdas un sienas sistēmu risinājumi. Priekšrocības un trūkumi"
14.00–15.00 "Siltumizolācija un energoefektivitāte. Galvenās kļūdas, veicot siltumizolācijas darbus. Siltumizolācijas materiālu īpašības un izvēle atbilstoši konstrukcijai"
15.00–16.00 "Jumta darbi un materiālu izvēle"
16.30–17.30 "Fasādes un apdares darbi, materiāli"

Svētdien, 29. septembrī
11.00–12.00 "Logu izvēle un montāža"
12.00–13.00 "Siltumapgāde: apkure un siltumtehnika"
14.00–15.00 "Ventilācija, kondicionēšana"
15.00–16.00 "Gudrā māja. Drošība, energoefektivitāte un komfortablas vides radīšana. Automatizētie risinājumi mājoklim"

Pilna foruma programma un informācija par lektoriem: www.buvbazeforums.lv. Foruma video: www.youtube.com/watch?v=hA7jeedht6k.

Vecākiem būs vērtīgas konsultācijas, bērniem aizraujoša darbošanās. Buvbaze.lv forumā 2019 būs arī atsevišķa stendu zona, kurā interesenti varēs uzdot jautājumus un saņemt individuālas konsultācijas. Lai pasākums būtu arī atraktīvs un interesants, ik stundu notiks konkursi un būs arī citi pārsteigumi. Savukārt, lai nebūtu jāuztraucas, kā diskusiju laikā nodarbināt jaunāko paaudzi, līdzās forumam darbosies bērnu stūrītis ar robotikas, lego un celtniecības aktivitātēm.

Dalība pasākumā izstādes “ComfortHome 2019” apmeklētājiem ir bez maksas. No 27. līdz 29. septembrim Ķīpsalā notiek izstāde “ComfortHome 2019”, kuras mērķis ir trīs dienās plašai auditorijai piedāvāt apkopotu, viegli uztveramu, kvalitatīvu informāciju par mājokļa iegādi, projektēšanu, būvniecību, remontu, labiekārtošanu un apsaimniekošanu. “ComfortHome” piedāvās jaunākos būvniecības nozares produktus, energoefektivitātes un gudrās mājas risinājumus, visu īpašuma iegādei un projektēšanai, remontam, apkurei, mājokļa interjeram un eksterjeram. Vairāk: www.comforthome.lv

Buvbaze.lv Forums 2019 notiek sadarbība ar būvniecības namu "Kurši", Latvijas Būvnieku Asociāciju, Latvijas Būvinženieru savienību, LLDRA, Reaton, Penosil, Kingspan, Isover, BIM Solutions, Pro Clima, Tempsi, Zehnder, Cetris, Lunos, Latvijas Hipotēka, Eternit Baltic, Cedral, Caparol, Uponor, Windows Factory, Ventsys, ThermoWhite, Starlex Real Estate, Siltumsūknis, EstateGuru, Arco Real Estate, 100ciemati.lv, majaelpo.lv, Istabai, Passive House Factory, Sadales Tīkls, Kiilto, Latroof, HUS Eco Houses.

Informatīvie partneri: Dienas Bizness, būvniecības platforma Buvbaze.lv, Top Radio, žurnāls Būvinženieris, Raidījums Laiks Mājai.

Lasīt vairāk...

Latvijā pirmo reizi notiks būvniecības un tehnoloģiju ringa cīņas!

No 27. līdz 29. septembrim Ķīpsalā vienlaikus ar jauno mājokļa projektēšanas, remonta, energotaupošo un komforta tehnoloģijuizstādi “ComfortHome 2019” norisināsies Buvbaze.lv  forums 2019 “Būvniecības un tehnoloģiju ringa cīņas”. “Boksa ringā” tiksies 40 profesionāļi no vadošajām būvniecības nozares kompānijām, lai diskutētu par būvniecības un remonta risinājumiem, materiāliem, tehnoloģijām, inovācijām un gudro māju sistēmām.

 

Forums būsvērtīgs gan interesentiem, kas būvē, remontē vai tikai plāno to darīt, gan noderīgs ekspertiem – dizaineriem, būvniekiem, inženieriem, arhitektiem, projektētājiem un citiem speciālistiem. Skatīt foruma video: www.youtube.com/watch?v=hA7jeedht6k

“Būvniecības nozarē tiek piedāvāts tik plašs materiālu, pakalpojumu un risinājumu klāsts, ka dažkārt cilvēks apjūk, jo nezina, kā izvēlēties īsto. Forumā klausītājiem būs lieliska iespēja uzzināt, salīdzināt, izvērtēt un pašiem izdarīt izvēli par vispiemērotāko tieši viņam. Ne velti foruma moto ir “Mēs neuzvaram ar spēku, bet ar argumentiem”,” norāda foruma organizators Sergejs Pislegins. 

Profesionāļi pasākumā aplūkos aktuālas problēmas un konkrētus to risinājumus dažādās būvniecības stadijās,kā arī diskutēs par šādām tēmām: 

Piektdien, 27. septembrī 

11.00–12.00"Zemes gabala izvēle. Nekustamā īpašuma tirgus. Infrastruktūra, riski, jaunattīstības reģioni"
12.00–13.00"Projektēšanas posms. Kādi būvniecības posmi jāparedz projektēšanas stadijā, un kādas jaunās tehnoloģijas tiek izmantotas projektēšanā?"
14.00–15.00"Nekustamā īpašuma iegāde, kreditēšana, apdrošināšana. Papildu kreditēšanas iespējas pakāpeniskai būvniecībai"
15.00–16.00"Dzīvokļa vai mājas remonts"

Sestdien, 28. septembrī

11.00–12.00Būvnieku diskusija par būvniecības procesu un tā kontroli
12.00–13.00"Grīdas un sienas sistēmu risinājumi. Priekšrocības un trūkumi"
14.00–15.00"Siltumizolācija un energoefektivitāte. Galvenās kļūdas, veicot siltumizolācijas darbus. Siltumizolācijas materiālu īpašības un izvēle atbilstoši konstrukcijai"
15.00–16.00"Jumta darbi un materiālu izvēle"
16.30–17.30"Fasādes un apdares darbi, materiāli"

Svētdien, 29. septembrī

11.00–12.00"Logu izvēle un montāža"
12.00–13.00"Siltumapgāde: apkure un siltumtehnika"
14.00–15.00"Ventilācija, kondicionēšana"
15.00–16.00"Gudrā māja. Drošība, energoefektivitāte un komfortablas vides radīšana. Automatizētie risinājumi mājoklim"

Pilnu foruma programmu un informāciju par lektoriem skatiet: www.buvbazeforums.lv

Vecākiem vērtīgas konsultācijas, bērniem aizraujoša darbošanās

Buvbaze.lv forumā 2019 būs arī atsevišķa stendu zona, kurā interesenti varēs uzdot jautājumus un saņemt individuālas konsultācijas. Lai pasākums būtu arī atraktīvs un interesants, ik stundu notiks konkursi un būs arī citi pārsteigumi. Savukārt, lai nebūtu jāuztraucas, kā diskusiju laikā nodarbināt jaunāko paaudzi, līdzās forumam darbosies bērnu stūrītis ar robotikas, lego un celtniecības aktivitātēm.

Dalība pasākumā izstādes “ComfortHome 2019” apmeklētājiem ir bez maksas!

Jauna izstāde mājokļa un sadzīves uzlabošanai – “ComfortHome”

No 27. līdz 29. septembrim Ķīpsalā notiks izstāde “ComfortHome 2019”, kuras  mērķis ir trīs dienās plašai auditorijaipiedāvāt apkopotu, viegli uztveramu, kvalitatīvu informāciju par mājokļa iegādi, projektēšanu, būvniecību, remontu, labiekārtošanu un apsaimniekošanu. “ComfortHome”piedāvās jaunākos būvniecības nozares produktus, energoefektivitātes un gudrās mājas risinājumus, visu īpašuma iegādei un projektēšanai, remontam, apkurei, mājokļa interjeram un eksterjeram. Vairāk: www.comforthome.lv

Buvbaze.lv Forums 2019 notiek sadarbība ar būvniecības namu "Kurši", Latvijas Būvnieku Asociāciju, Latvijas Būvinženieru Savienību, LLDRA, Reaton, Penosil, Kingspan, Isover, BIM Solutions, Pro Clima, Tempsi, Zehnder, Cetris, Lunos, Latvijas Hipotēka, Eternit Baltic, Cedral, Caparol, Uponor, Windows Factory, Vetsys, ThermoWhite, Starlex Real Estate, Siltumsuknis, EstateGuru, ARCO REAL ESTATE, 100ciemati.lv, majaelpo.lv, Estabai, Passive House Factory, Sadales Tīkls, Kiilto, Latroof, HUS ECO HOUSES.

Informatīvie partneri: Dienas Bizness, būvniecības platforma Buvbaze.lv, Top Radio, žurnāls Būvinženieris,  Raidījums Laiks Mājai.

Lasīt vairāk...

16. septembrī ierēdņi ēnos 36 uzņēmumu ikdienas darbu

Pirmdien, 16. septembrī, iniciatīvas “Ierēdnis ēno uzņēmēju” laikā 36 uzņēmumu ikdienas darbu iepazīs 97 valsts pārvaldes darbinieki no 30 valsts pārvaldes iestādēm.

Starp iestādēm, kuru pārstāvjus uzņēmumi visvairāk aicinājuši pie sevis, ir Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts ieņēmumu dienests, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju” Latvijā tiek organizēta pirmo reizi. Iniciatīvas mērķis ir tiesību aktu izstrādātājam, kā arī īstenotājam novērtēt sevis / savas iestādes radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja. Iniciatīvas ietvaros ar ierēdni saprotams jebkurš valsts pārvaldes darbinieks (ne tikai amatpersona).

Iniciatīvas laikā uzņēmējam būs iespējams saņemt valsts iestādes pārstāvja jeb ierēdņa konsultāciju, kā arī saņemt atgriezenisko saiti par problēmas risinājumu. Tāpat uzņēmējs varēs rosināt nepieciešamos uzlabojumus regulējumā, tādejādi iesaistoties Latvijas un arī Eiropas Savienības tiesību aktu izstrādes un pilnveidošanas procesā.

Savukārt ierēdņiem iniciatīvas ietvaros būs iespēja novērtēt radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja, tādejādi uzlabojot sava darba rezultātu. Tā būs iespēja gūt jaunu pieredzi, paplašināt savu redzes loku, “iekāpt uzņēmēja kurpēs” un novērtēt, kā attiecīgais regulējums tiek piemērots praksē un ko nepieciešams pilnveidot turpmākajā darbā. Tāpat tā arvien vairāk nostiprinās “Konsultē vispirms” principa piemērošanu uzraudzībā, veicinās dialogu starp valsti un uzņēmēju un samazinās administratīvo slogu.

Kā zināms, iniciatīvas prototips tika izstrādāts Valsts kancelejas izveidotajā valsts pārvaldes inovācijas laboratorijā #GovLabLatvia. Iniciatīvu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju un Junior Achievement Latvia. Plašāka informācija par iniciatīvu pieejama vietnē https://ierednieno.org/.

Lasīt vairāk...

BLB laureāti un nominanti saņem būvniecības vēstures izdevumu

Latvijas Būvinženieru savienībā (LBS) 10.septembrī viesojās apbalvojumam "Būvindustrijas lielā balva" nominētie un ''Pamatakmens'' īpašnieki, lai saņemtu LBS biedra, būvinženiera, uzņēmēja Jāņa Lancera dāvāto grāmatu "Latvijas Būvniecība 1918 - 2018" trīs sējumos.

Bagātīgais faktu krājums par nozares attīstību gadsimta gaitā, kas apkopots grāmatās, raisīja lielu interesi. Nozares dalībnieku vidū raisījās saruna par grāmatas tapšanu un dažādiem periodiem būvniecības vēsturē.

Lancera grāmatu LBS birojā saņēma:
profesors Jānis Krastiņš, Dr. habil. arch, RTU Arhitektūras fakultātes Arhitektūras vēstures un teorijas katedra,
Jānis Alksnis, SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate” projektu un būvdarbu vadītājs,
Valdis Čerpakovskis, AS „LNK Industries” projektu un būvdarbu vadītājs,
Didzis Ķezberis, SIA "Norma-S" būvdarbu vadītājs,
Oskars Pārpucis, SIA "Aqua-Brambis" ūdensapgādes un kanalizācijas konsultantu uzņēmuma vecākais inženieris,
Andris Sausiņš, SIA “RERE Meistari” projektu un būvdarbu vadītājs,
Kaspars Šnepers, SIA “Stikla Serviss” projektu vadītājs,
Artūrs Lapiņš, SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” projektu grupas vadītājs, arhitekts ar privātpraksi,
Zigmunds Urtāns, SIA “Merks” projektu vadītājs,
Didzis Jaunzems, arhitektu biroja “DJA” dibinātājs,
Sintija Neščadima, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un Būvzinātņu fakultātes maģistrante,
Edvīns Grants, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes absolvents.

SIA “RERE Meistari” projektu un būvdarbu vadītājam Ģirtam Striebulim grāmatu nodos kolēģis Andris Sausiņš.

Izdevumu vēl saņems:
Jevgenijs Demins, AS “LNK Industries” būvniecības un ražošanas uzņēmums, būvdarbu vadītājs,
Sergejs Gridņevs, SIA “Tilts” valdes priekšsēdētājs,
Gints Caunītis, SIA “Selva Būve” projektu vadītājs,
Jānis Kuļikovskis, SIA „Igate būve“ projektu un būvdarbu vadītājs,
Aigars Madžulis, AS “UPB” SIA “RK Metāls” ēku konstrukciju būvinženieris,
Janeks Joma, SIA “Merks” būvdarbu vadītājs,
Brigita Bula, SIA “Brigita Bula arhitekti” dibinātāja,
Marija Grušinska, AS „LNK Industries” būvinženiere,
Matīss Grietēns, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte,
Sandis Icaks, Rīgas Tehniskā universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāte,
Kristaps Koponāns, RTU Būvniecības un inženierzinātņu fakultāte,
Vladislavs Siņicins, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte.

Mārīte Šperberga, projekta ''Būvindustrijas lielā balva'' vadītāja

Lasīt vairāk...

Būvniecības nozarē nav vērojamas pārkaršanas riska pazīmes

Ekonomikas ministrija veikusi pētījumu par prognozētām izmaiņām darba spēka un būvmateriālu izmaksās būvniecības nozarē un šā gada 3. septembraMinistru kabineta sēdē iepazīstināja valdību ar izvērtējuma rezultātiem un prognozēto ietekmi uz tautsaimniecību.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, vērtējot šā brīža norises būvniecības nozarē, secina: Būvniecības nozares attīstība šobrīd ir strauja, pērn tās pieaugums bija gandrīz 22%. Taču eksperti apliecina, ka nozarē nav vērojamas pārkaršanas riska pazīmes, kādas bija novērojamas 2007.-2009. gados. Gandarī, ka nozare lielā mērā attīstījusies uz produktivitātes pieauguma rēķina. Tā saucamā būvniecības “buma” laikā (2004.-2007. gados) nozares pieaugums bija saistīts ar kreditēšanu. Taču kopš 2017. gada  būvniecības apjomu un līdz ar to arī izmaksu pieaugumu nosaka gan lielais pieprasījums, gan nodarbināto algu pieaugums, gan ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu ieviešana”.

Prognozējot nozares nākotnes attīstību, ministrs uzsver: “Ņemot vērā šā brīža ES fondu investīciju perioda aktīvo fāzi, kā arī kopējās tautsaimniecības izaugsmi, prognozējams, ka būvniecības izmaksas turpinās augt arī šogad un 2020. gadā, tomēr lēnākā tempāBūvniecības apjomu izmaiņas lielākoties ietekmē publiskais pasūtījums, kas samazināsies pēc 2021. gada. Taču tas būtiski neietekmēs izmaksu izmaiņas – prognozējams, ka būvniecības izmaksu līmenis paliks praktiski nemainīgs arī 2020.-2022. gadā”.

Kopš 2017. gada būvniecības nozare attīstās ļoti strauji. 2017. gadā tā pieauga par 19,4%, 2018. gadā – par 21,9%; būvniecības apjomi pērn pieauga visās būvniecības pamatgrupās. Nozares izaugsmi sekmē ne tikai ES finansējuma pieejamība, bet arī privātās investīcijas. Kopš 2018. gada būvniecības nozarē ir atsākusies darbinieku piesaiste - pērn nodarbināto skaits bija 74,6 tūkstoši, kas bija par 30% lielāks nekā 2010. gadā, taču pieauguma temps bija būtiski lēnāks par produkcijas pieaugumu. Tas nozīmē, ka nozare lielā mērā attīstījusies uz produktivitātes pieauguma rēķina. Pēdējo divu gadu laikā būvniecības nozarē īpaši pieaugusi nodarbināto darba alga, pērn tā sasniedza 94,6% no tautsaimniecībā vidējās algas. 

Būvniecības pakalpojumu cenu svārstības pamatā izraisa būvniecības produkcijas apjomu straujas izmaiņas. Būvniecības nozares attīstība pēdējos gados ir izteikti cikliska, straujiem būvniecības produkcijas apjomu pieaugumiem seko būvniecības apjomu kritumi.

Būvniecības apjomu izmaiņas lielākoties ietekmē publiskā pasūtījuma nevienmērīgie apjomi, tai skaitā vairāku lielo projektu vienlaicīgā uzsākšana, Eiropas Savienības līdzfinansējuma nevienmērīgā plānošana, lielus projektus uzsākot plānošanas perioda beigās. Savukārt būvniecības produkcijas cenas ietekmē arī virkne citu faktoru. Lielāks cenu pieaugums ir vērojams publiskajos iepirkumos, kā arī projektos, kas tiek īstenoti ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Šādam cenu pieaugumam pamatā ir nepietiekami darbu izpildes termiņi (izteikti projektos, kurus līdzfinansē no Eiropas Savienības līdzekļiem), kā arī lielākas atbildības uzlikšana būvdarbu veicējam līgumtiesisko attiecību ietvaros (atbildība par būvprojektēšanas dokumentācijas trūkumiem un nepilnībām, riski saistībā ar neparedzētiem apstākļiem).

            

Publisko iepirkumu būvniecības apjomam ir būtiska ietekme uz būvniecības nozari tā īpatsvara dēļ. Publisko iepirkumu būvniecības apjomam prognozējams risks būtiski samazināties pēc 2021. gada, ja apjoma dinamika būs līdzīga, kā tas bija vērojams iepriekšējā ES fondu plānošanas periodā, kad pēc 2014. gada ES fondu līdzfinansēto projektu apjoma kritums netika aizvietots ar valsts, pašvaldību, privātā sektora projektiem un jaunā ES fondu plānošanas perioda savlaicīgi uzsāktiem projektiem.  Pētnieki prognozē, ka privātais pieprasījums uzreiz neaizvietos publisko iepirkumu apjoma kritumu, tāpēc iespējams būtisks būvniecības apjomu samazinājums, ko līdzsvarotu varētu publisko pasūtījumu izmantošana tirgus svārstību izlīdzināšanai. Izmaksu izmaiņu prognozes liecina, ka būvniecības izmaksu līmenis paliks praktiski nemainīgs arī 2020.-2022. gadā, līdzīgi kā tas bija periodā no 2014. līdz 2016.gadam. 

Būvniecības produkcijas cenas ietekmēs arī ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu īstenošana. 2019. gada novembrī stāsies spēkā vispārsaistošā ģenerālvienošanās būvniecības nozarē, kas paredz, ka minimālā bruto alga būvniecībā būs 780 eiro, kā arī nosaka iespēju saņemt 5% piemaksu, ja nodarbinātais ir ieguvis profesijai atbilstošu izglītību, tādējādi garantējot 820 eiro minimālo algu. Savukārt, 2020. gada 1. februārī pilnā apjomā tiks ieviesta elektroniskā darba laika uzskaites sistēma, kā rezultātā dati par būvniecībā nodarbināto faktisko darba laiku būvlaukumā no visām elektroniskās darba laika uzskaites sistēmām tiks saņemti valsts Vienotajā darba laika uzskaites sistēmā. 

Tāpat pētnieki atzinuši, ka viens no būvdarbu cenu pieauguma riskiem objektu līmenī ir arī trūkumi un nepilnības būvprojektēšanas dokumentos, kā arī nepietiekamā apjomā veikta priekšizpēte. Lai mazinātu šo risku, būtiski ir pēc iespējas ātrāk Latvijā ieviest būves informācijas modelēšanas (BIM) sistēmu, kas var būtiski uzlabot būvprojektēšanas dokumentācijas kvalitāti, veicināt būvniecības prognozējamību, optimizēt būvdarbu organizāciju un secīgu izpildi, samazināt būvdarbu termiņus, kā arī padarīt efektīvāku projektu vadību un uzraudzību.

Detalizēti ar informatīvo ziņojumu "Par prognozētām izmaiņām darba spēka un būvmateriālu izmaksās būvniecības nozarē un to ietekmi uz tautsaimniecību" var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Detalizēti ar Pētījumu par prognozētām izmaiņām darbaspēka un būvmateriālu izmaksās būvniecības nozarē Latvijā var iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Lasīt vairāk...

“Būvindustrijas lielās balvas” 12 “Pamatakmeņi” svinīgi pasniegti īpašniekiem

Ceremonijā VEF Kultūras pilī 3.septembra vakarā 12 būvniecības nozares profesionāļi saņēma Būvindustrijas lielo balvu – ‘’Pamatakmeni’’. 

Simboliskās balvas darinājuši māksliniece Katrīna Vasiļevska un arhitekts Andris Vītols. "Te viss ir īsts. Latvijas laukakmeņi, kurus palīdz lasīt mazie talcinieki, egles pamatne, uz kuras stiprināts akmens. Tikpat īsts un pamatīgs kā balvu saņēmēji – gan seniori, gan gada titula ieguvēji,” saka Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Kategorijā “Mūža ieguldījums būvindustrijā” “Pamatakmeni’’, diplomu un nozīmīti saņēma:
Jānis Krastiņš, Dr. habil. arch, RTU Arhitektūras fakultātes Arhitektūras vēstures un teorijas katedras profesors,
Andris Krēsliņš, RTU Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta Siltuma inženierijas un tehnoloģijas katedras vadošais pētnieks,
Ija Niedole, „IMINK” un „IMINK1” valdes locekle,
Juris Tervits, “LBS – konsultants” izpilddirektors, prokūrists,
Sergejs Gridņevs, “TILTS” valdes priekšsēdētājs,
Andrejs Magaznieks, “Būvalts R” valdes priekšsēdētājs.

Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu būvindustrijā saņēma Jevgenijs Demins, “LNK Industries” būvdarbu vadītājs.

Kategorijā “Gada inženieris/arhitekts” “Pamatakmeni”, diplomu, nozīmīti un apliecinājumu ceļojumam uz Vīnes operu un būvēm saņēma:
“Gada inženieris” - Valdis Čerpakovskis, “LNK Industries” projektu un darbu vadītājs,
“Gada būvdarbu vadītājs” - Janeks Joma, “Merks” būvdarbu vadītājs,
“Gada inženieris” - Aigars Madžulis, “RK Metāls” ēku konstrukciju būvinženieris,
“Gada inženieris” - Jānis Kuļikovskis, ‘’Igate Būve” projektu un būvdarbu vadītājs,
“Gada arhitekts” - Artūrs Lapiņš, “Arhitektoniskās izpētes grupa” projektu grupas vadītājs, arhitekts ar privātpraksi,
“Gada jaunais arhitekts” - Didzis Jaunzems, arhitektu biroja “DJA” dibinātājs un galvenais arhitekts.

Atzinības rakstus un speciālās balvas saņēma:
Andris Sausiņš, “RERE Meistari” projektu un būvdarbu vadītājs,
Kaspars Šnepers, “Stikla Serviss” projektu vadītājs,
Ģirts Striebulis, “RERE Meistari” projektu un būvdarbu vadītājs,
Zigmunds Urtāns, “Merks” projektu vadītājs,
Brigita Bula, biroja “Brigita Bula arhitekti” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja,
Jānis Alksnis, „Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate” projektu un būvdarbu vadītājs,
Marija Grušinska, “LNK Industries” būvinženiere,
Didzis Ķezberis, "Norma-S" būvdarbu vadītājs,
Oskars Pārpucis, ūdensapgādes un kanalizācijas konsultantu uzņēmuma "Aqua-Brambis" vecākais inženieris,
Gints Caunītis, “Selva Būve” projektu vadītājs.

Sabiedrības balsojumā mājaslapā lielabalva.lv visvairāk balsu – 6919 no 15 736 reģistrētajām – šogad saņēma Valdis Čerpakovkis, ‘’LNK Industries’’ projektu vadītājs. 

Būvindustrijas lielās balvas vērtētāju šogad pirmo reizi piešķirto titulu “Gada students” un naudas balvu saņēma Edvīns Grants un Sintija Neščadima no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Vides un Būvzinātņu fakultātes. Titulam bija pieteikti seši izcilākie absolventi no LLU un Rīgas Tehniskās universitātes. Vērtētājiem pēc tikšanās ar pretendentiem bija grūti izvēlēties vienu labāko, tādēļ titulu un balvu saņem divi. Studentu pieteikumi tiks gaidīti arī nākamajā balvas pasniegšanas ciklā.

Otrs šī gada jaunums bija organizatoru, vērtētāju, sponsoru un atbalstītāju talka Likteņdārzā. Esam gandarīti par kopīgi sakopto vidi un iespēju tikties ārpus ikdienas ritma.

Būvindustrijas lielās balvas ceremoniju organizē Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām profesionālajām nevalstiskajām organizācijām. “Būvindustrijas lielā balva 2019” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram SIA “BAUROC”, sponsoriem: SIA „KNAUF”, SIA “PERI”, SIA “PAROC”, AS “SKONTO GROUP”, SIA “THERMOWHITE BALTIC”, SIA “VELUX Latvia”, SIA “STIKLA SERVISS”, kā arī atbalstītājiem: SIA “RERE GRUPA”, SIA „SAKRET”, „RAMIRENT BALTIC” AS Rīgas filiāle, SIA “CMB”, SIA “TENAX PANEL”, un mediju partneriem: building.lv, abc.lv, būvlaukums.lv, buvbaze.lv, “Būvinženieris”, “Laiks Mājai”. 

Lasīt vairāk...

Būvindustrijas lielās balvas ceremonijā 3.septembrī gaidīts ikviens

Apbalvojuma ‘’Būvindustrijas lielā balva 2019” laureātu apbalvošanas ceremonija notiek šī gada 3.septembrī pulksten 18 VEF kultūras pilī. To var brīvi apmeklēt ikviens - laipni gaidīti nozares dalībnieki, nominantu atbalstītāji, sabiedrības pārstāvji.

“Būvindustrija meklē un novērtē godprātīgos profesionāļus, kuri ir kā pamatakmeņi un uz kuriem turas nozare. Būvniecībā sīkumu nav, tāpēc apbalvošanas ceremonijā tiek sumināti ne vien labākie speciālisti, bet arī tādi, kurus ikdienā pat neievērojam – tik profesionāli viņi strādā. Mēs ļoti bieži runājam par būvēm, paužam viedokli, nepatiku vai sajūsmu, taču tās visas radījis cilvēks. Pasūtītājs. Arhitekts. Konstruktors. Inženieris. Ražotājs. Piegādātājs,” saka Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Par mūža ieguldījumu būvindustrijā šogad tiks apbalvoti:
Jānis Krastiņš, Dr. habil. arch, RTU Arhitektūras fakultātes Arhitektūras vēstures un teorijas katedras profesors,
Andris Krēsliņš, RTU Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta Siltuma inženierijas un tehnoloģijas katedras vadošais pētnieks,
Juris Tervits, SIA ''LBS Konsultants'' izpilddirektors,
Ija Niedole, „IMINK” un „IMINK1” valdes locekle,
Sergejs Gridņevs, “TILTS” valdes priekšsēdētājs,
Andrejs Magaznieks, “Būvalts R” valdes priekšsēdētājs,
Jevgenijs Demins, “LNK Industries” būvdarbu vadītājs.

Kuri pretendenti saņems balvu kategorijā “Gada inženieris’’ un ‘’Gada arhitekts” – to uzzināsim ceremonijā! Balvai pieteikto materiālus pētīja un lasīja 40 vērtētāji, atzīstot – visi pretendenti ir īpaši zinoši, atbildīgi un profesionāli. Bija iedvesmojoši klātienē tikties ar tik daudziem izciliem profesionāļiem un uzzināt daudz jauna. Sabiedrības balsojumā par kandidātiem mājaslapā lielabalva.lv šogad reģistrēti 15 736 balsojumi, nosakot simpātiju balvas saņēmēju ar lielāko atbalstu.

Būvindustrijas lielās balvas ceremoniju organizē Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām profesionālajām nevalstiskajām organizācijām. “Būvindustrijas lielā balva 2019” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram SIA “BAUROC”, sponsoriem: SIA „KNAUF”, SIA “PERI”, SIA “PAROC”, AS “SKONTO GROUP”, SIA “M.S. AQUA “ (Thermowhite), SIA “VELUX Latvia”, SIA “STIKLA SERVISS”, kā arī atbalstītājiem: SIA “RERE GRUPA”, SIA „SAKRET”, „RAMIRENT Baltic” AS Rīgas filiāle, SIA “CMB”, SIA “TENAX PANEL”, un mediju partneriem: building.lv, abc.lv, būvlaukums.lv, buvbaze.lv, “Būvinženieris”, “Laiks Mājai”.

Vairāk informācijas: http://lielabalva.lv/

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei