Deglava pārvads atvērts visiem braucējiem; Brasas tiltu slēdz tramvaja satiksmei

Foto no BVKB albuma

No svētdienas, 19.maija, pulksten 5.00 visiem satiksmes dalībniekiem atvērts Augusta Deglava ielas pārvads ar noteiktiem ierobežojumiem, informē Valsts policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Gžibovska. Lēmuma pamats ir Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) atzinums par pabeigtajiem tilta konstrukciju nostiprināšanas darbiem. Pa Deglava ielas pārvadu organizēta satiksme, ievērojot ātruma ierobežojumu līdz 30 km/h un pilnas masas ierobežojumu līdz 30 tonnām.

Piektdien, 17.maijā, norisinājās Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža tikšanās ar BVKB un Rīgas domes pārstāvjiem. Tās laikā, iepazīstoties ar BVKB būvinspektora parakstīto atzinumu par pabeigtiem nostiprināšanas darbiem, Valsts policijas priekšnieks, uzklausot visu iesaistīto pušu argumentus, pieņēma lēmumu par pārvada atvēršanu satiksmei. Tā kā bija nepieciešams laiks infrastruktūras sakārtošanai un pārvada sagatavošanai, tas atvērts 19.maijā. Satiksmes pārvada būvdarbu veicējs AB “Kauno tiltai” ir iesniedzis BVKB pieņemšanas-nodošanas aktu, ar ko apliecina pirmā etapa nostiprināšanas darbu pabeigšanu. Šo darbu izpilde bija BVKB nosacījums, lai tiltu atvērtu satiksmei ar zināmiem nosacījumiem.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) pēc sanāksmes licis nekavējoties slēgt tramvaju satiksmi pār Brasas tiltu, vēsta delfi.lv. Viņš norādīja, ka sanāksmē ar Valsts policiju un BVKB secināts – pār tiltu nevar kursēt transports ar svaru vairāk nekā 30 tonnas. Tā kā "Rīgas satiksmes" zemās grīdas tramvaji šo svaru pārsniedz, pagaidām nolemts tramvaju kustību slēgt. ''Kamēr mums nav pārliecības par tilta tehnisko stāvokli, drošība ir primārais," norādīja Burovs.

"Rīgas satiksme" slēgusi 11.tramvaja maršruta kustību pa Brasas pārvadu, tā vietā palielinot 9.maršruta autobusu kustība. No 18.maija nodrošināts speciāls autobusa maršruts 11T slēgtā tramvaja maršruta vietā. Pār tiltu virzienā no centra uz Mežaparku joprojām drīkst kursēt privātais transports.