Elemental Skanste saņem augstākā novērtējuma BREEAM sertifikātu Baltijā

Vizualizācija no Kapitel albuma

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi projekta Elemental Skanste attīstītājai SIA Kapitel galīgo projekta saskaņojumu un būvniecības atļauju divu biroja ēku celtniecībai. Tā kā nobeiguma stadijā ir konkurss par projekta galveno būvuzņēmumu, pirmās desmit stāvu biroja ēkas būvniecība sāksies šovasar, informē SIA Kapitel valdes loceklis Andris Stankevičs. Projekts tikko ieguvis nozīmīgu apbalvojumu – BREEAM Excellent līmeņa ilgtspējības sertifikātu par ēkas projektēšanas procesu.

’Elemental Skanste ir liels un izaicinājumiem bagāts projekts, kas no mums prasījis īpašu pieeju un būtiskus ieguldījumus, lai sasniegtu iecerēto. Mēs kā attīstītāji uzstādījām ļoti augstus kvalitātes standartus izstrādei, tāpēc esam jo īpaši gandarīti paziņot par nozīmīgiem sasniegumiem projekta attīstības procesā. Tas attiecas gan uz starptautisko ilgtspējas sertifikātu, gan tuvošanos projekta būvniecības sākšanai,” uzsver Stankevičs.

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi galīgo projekta saskaņojumu būvniecības atļaujai. “Tiklīdz tiks pabeigtas sarunas un mēs parakstīsim vienošanos ar ģenerāluzņēmēju, sāksim būvniecību. Plānotais būvniecības laiks – aptuveni 20 mēneši. Plānots, ka abu biroju ēku torņu būvniecība tiks pabeigta 2021.gada vasaras sākumā,” piebilda Stankevičs.

Projektu Elemental Skanste izstrādāja igauņu arhitektu kompānija Arhitektuuribüroo Pluss sadarbībā ar Latvijas partneri SIA Birojs T22. Energoefektīvās un ilgtspējīgās A++ klases biroju ēkas projektētas ar BIM jeb building information modeling (būves informācijas modelēšana) un saskaņā ar starptautiskajiem BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessement Method) standartiem. Elemental Skanste ir pirmais projekts Latvijā, kurš saņēmis pozitīvu ietekmes uz vidi novērtējumu no Vides pārraudzības valsts biroja. Tas ir ļoti nozīmīgs solis biroju ēku būvniecībā kopumā, jo tiek uzstādīti daudz augstāki kvalitātes kritēriji. Projektam jau ir augstākais energoefektivitātes standarts Latvijā, kas sasniedz pasīvās mājas līmeni. Tostarp projekta attīstītājs SIA Kapitel plāno maksimāli samazināt īrnieku risku saskarsmē ar gaistošiem ķīmiskiem savienojumiem (GOS), kas līdz šim biroju ēkās pat netika mērīts.

“Mūsu attīstīto un projektēto ēku ilgtspējība ir viena no uzņēmuma galvenajām vērtībām. Ir patiess prieks, ka Elemental Skanste būs viena no pirmajām biroju ēkām Rīgā, kuras projektēšanas process apbalvots ar BREEAM ilgtspējības sertifikāta Excellent līmeni. Saskaņā ar informāciju BREEAM oficiālajā mājas lapā, Elemental Skanste projekta novērtējums ir 80,1% – augstākais rezultāts, kāds jebkad piešķirts Baltijas valstīs attīstītam projektam. Esam pirmie attīstītāji Latvijā, kuru BREEAM reitings ir tuvu izcilam novērtējumam,” stāsta Pārdošanas un klientu attiecību vadītāja Ilze Reira.

‘’Kopumā redzam, ka uzņēmumi kļūst arvien izglītotāki un, meklējot birojus, vairāk pievērš uzmanību ilgtermiņa efektivitātei un cilvēkiem kā galvenajam resursam, nevis zemākām izmaksām un īstermiņa skatījumam,” piebilst Ilze Reira. “Papildus piedāvājam īrniekiem profesionālu palīdzību biroju plānošanā, palīdzot uzņēmumiem veidot birojus tieši viņu vajadzībām. Plānošanā izmantojam 3D modeļus un virtuālo realitāti, kas ļauj potenciālajiem īrniekiem nākotnes biroju “izstaigāt” un apskatīt jau tagad, pirms ēkas būvniecības uzsākšanas,” tā Ilze Reira apraksta SIA Kapitel pilno servisu. Ilze Reira SIA Kapitel komandai pievienojās nesen. Viņai ir 14 gadu pieredze nekustamā īpašuma brokera pakalpojumu un konsultāciju sniegšanā, kā arī projektu vadībā.

Elemental Skanste biroju kompleksa www.elemental.lv pirmais posms ietvers divu desmit stāvu biroja ēku torņu būvniecību ar iznomājamo biroju platību 20500 m² un 367 stāvvietām. Standarta stāvos ir 1100 m² izīrējamas biroja telpas, kuru griestu augstums ir virs 3 metriem – 3 m no paceltās grīdas līdz piekārtajiem elementiem un 3,3 m no paaugstinātās grīdas līdz griestiem. Abos torņos tiks nodrošinātas vietas 700–800 darbiniekiem. Turpmākajos projekta posmos plānots būvēt vēl trīs biroju ēkas ar kopējo iznomājamo biroju platību 20900 m², kā arī daudzstāvu autostāvvietu kompleksa centrā.

BREEAM www.breeam.com ir Lielbritānijā izstrādāta un uzturēta ēku novērtēšanas un sertifikācijas sistēma. Sertifikāts tiek piešķirts ēkām, kurām ir vismazākā negatīvā ietekme uz vidi. Tiek novērtēti visi procesa posmi, sākot ar projekta izstrādi, būvniecības procesu un beidzot ar ēkas nodošanu ekspuatācijā. BREEAM standartu izmantošana nekustamā īpašuma attīstībā ir modernas un atbildīgas būvniecības stūrakmens.

SIA Kapitel www.kapitel.ee, agrākā E.L.L Real Estate, ir viena no lielākajām nekustamo īpašuma kompānijām Baltijas valstīs, kas jau vairāk nekā 20 gadus nodarbojas ar mazumtirdzniecības, viesnīcu un biroju ēku attīstīšanu un pārvaldīšanu. Grupai pieder un tā pārvalda vairāk nekā 185000 m² nomas telpu. Uzņēmumam pieder četras biroju ēkas – Delta Plaza un Sõpruse Ärimaja Tallinā, Narbuto 5 Viļņā un IP Pavlova 5 Prāgā, tirdzniecības centri Spice un Spice Home Rīgā, Panorama Viļņā un ap 30% Viru Keskus Tallinā. Uzņēmumam pieder divas viesnīcas Tallinā: Nordic Hotel Forum, operators OÜ Nordic Hotels, kopā ar AS InfortarTallink City Hotel, kuru pārvalda Tallink Hotels.