Energoefektīva “aukstumtiltu karaļvalsts”

Pasīvo ēku atvērto durvju dienās oriģināls apskates objekts bija jūgendstila nams Slokas ielā 31 Rīgā, ko par enerģiju taupošu dzīvokļu māju pārvērtusi uzņēmuma Rīgas Industriālais Parks komanda.

Māja ir izteiksmīgākais galvaspilsētai raksturīgā arhitektūras stila paraugs Pārdaugavā, kas ilgu laiku burtiski bruka, līdz nonāca Rīgas Industriālā Parka (RIP) īpašumā. Nu pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta 1908. gadā celtā māja atjaunota vienlaikus autentiskā un mūsdienīgā veidolā.

Pārbaudīti risinājumi

RIP valdes loceklis Gatis Jansons stāsta, ka uzņēmums vairāk nekā desmit gadu nodarbojas ar ēku būvniecību, attīsta industriālā parka teritoriju Dzelzavas ielā. Vairākas pēdējās RIP ēkas ir energoefektīvas, un testa būve bija pašu birojs, kur rādītāji pēc energosertifikāta ir 25 kWh par kvadrātmetru gadā – tuvu pasīvās ēkas standartam. Te izmēģināti vairāki energoefektīvās būvniecības elementi un materiāli.

Seno namu atjaunošana bijis īpašs darbs. RIP iegādājās divas vecas ēkas Pārdaugavā – Smiļģa ielā 9 un Slokas ielā 31. Smiļģa ielas nams atjaunots agrāk, visi dzīvokļi tajā pārdoti vai iznomāti. Slokas ielas namam vispirms saremontēta fasāde un jumts, pēc kāda laika turpināti iekšdarbi...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Antra Ērgle

Foto: Sarmīte Livdāne

“Ieviesām dzīvē visus energoefektīvos risinājumus, ko apguvām, būvējot gandrīz pasīvas biroju ēkas. Esmu sertificēts pasīvo ēku būves konsultants, mūsu komandā ir septiņi pasīvo ēku amatnieki, kuri beiguši kursus. Viņi strādā būvlaukumā ar apakšuzņēmējiem, lai celtniecība ritētu precīzi saskaņā ar pasīvās būvniecības metodēm un paņēmieniem,” stāsta Jansons.

Saglabā blīvumu

Pasīvā ēka nenozīmē tikai siltumizolācijas biezumu, tas ir vesels komponentu kopums, kas praksē stingri jāievēro, uzsver būvnieks.