ESKO – iespēja energoefektivitātes sasniegšanai

Energoefektivitāte patlaban ir aktuāla tēma visā pasaulē, bet īpašu uzmanību tai pievērš Eiropas Savienības valstis, tādējādi sekmējot savu uzņēmēju un savu ekonomiku konkurētspēju. Moderni ir kļuvis ražot energoefektīvi, dzīvot energoefektīvi un mainīt savus ikdienas paradumus, lai dzīvotu zaļi.

Paralēli daudzveidīgām atbalsta programmām energoefektivitātes paaugstināšanai dažādos sektoros ES radītā Energoefektivitātes direktīva paredz arī jauna – energopakalpojumu – tirgus izveidi un mazo un vidējo uzņēmumu piekļuves attīstīšanu tam.

Kas ir ESKO?

Energoefektivitātes pakalpojuma sniedzējs jeb ESKO sniedz energopakalpojumus vai veic energoefektivitātes palielināšanas pasākumus patērētāja iekārtās vai telpās un, to darot, uzņemas noteiktu finansiālu risku. Maksājums par sniegtajiem pakalpojumiem (pilnībā vai daļēji) pamatojas uz sasniegumiem energoefektivitātes palielināšanas jomā, kā arī uz to, vai ir izpildīti citi darbības kritēriji, par kuriem iepriekš panākta vienošanās.

Celtniecības, projektu vadības un ēku apsaimniekošanas uzņēmumi, kuri jau iepriekš īstenojuši energoefektivitātes un ēku atjaunošanas projektus savos uzņēmumos, patlaban ir visizdevīgākajā pozīcijā, lai uzsāktu šāda tipa pakalpojumu sniegšanu arī citiem.

Energoefektivitātes pakalpojumu nodrošināšana notiek saskaņā energoefektivitātes pakalpojuma līgumu. Tas ir rakstveida līgums par noteiktu energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu īstenošanu, un to slēdz energoefektivitātes pakalpojumu saņēmējs un energoefektivitātes pakalpojumu sniedzējs. Energoefektivitātes pakalpojuma līguma minimālās prasības noteiktas Energoefektivitātes likumā...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" decembra numurā*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Dzintars Kauliņš, Ekonomikas ministrijas Atjaunojamo energoresursu un energoefektivitātes departamenta direktors