Intervija ar Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāju Svetlanu Mjakuškinu

Atbilstoši tirgus ātrumam.

Kopš 1. augusta Būvniecības valsts kontroles biroju vada Svetlana Mjakuškina. Žurnāls Būvinženieris iepazīstina ar jauno direktori.

Tikai retais būvniecības nozarē jūs pazina. Lūdzu, pastāstiet, no kādas jomas nākat?

Valsts pārvaldē strādāju kopš 2007. gada. Desmit gadu nostrādāju Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Sāku kā vecākā eksperte individuālo aizsardzības līdzekļu jomā, vēlāk vadīju patēriņa preču uzraudzības daļu, pēc tam tehniskās un metroloģiskās uzraudzības daļu. Pēdējo gadu vadīju departamentu, kura pārziņā ir nepārtikas preču uzraudzības daļa, bīstamo iekārtu uzraudzība un metroloģijas daļa. Viena no manām atbildības jomām bija arī būvizstrādājumu uzraudzība ne tikai tirgū, bet arī būvlaukumos.

Man ir maģistra grāds visaptverošās kvalitātes vadībā, patlaban studēju RTU doktorantūrā un strādāju pie promocijas darba, kas saistīts ar uzraudzības pilnveidošanu. Kandidējot uz šo amatu, ļoti labi apzinājos, ka mani vērtēs profesionāla nozare, skatīsies uz darbiem un gaidīs rezultātus. Nevarētu teikt, ka nozare man būtu sveša, jo būvizstrādājumu uzraudzība ir daļa no tās. Mana pieredze un zināšanas, vēlme tiešām pilnveidot, sadarboties un rast risinājumu bija motivators, kāpēc kandidēju uz šo amatu. Šķiet, tieši tas, ka nebiju tik ļoti iekšā nozarē, bija pamatīgs bonuss. Esmu atvērta diskusijām, gatava runāt ar visām iesaistītajām pusēm, man nav nekādu aizspriedumu, viedokļu par to, ko kurš domā. Varu neitrāli paskatīties uz visu un izdarīt secinājumus.

Kāds bija jūsu pirmais darbs, stājoties amatā?

Pirmām kārtām pārliecinājos par iekšējo procesu efektivitāti. Redzu, ka kontroles birojs ir uzkrājis milzīgu pieredzi – gan kā organizācija, gan katrs tajā strādājošais eksperts atsevišķi. Redzu arī lietas, ko, nedaudz pamainot, mēs varētu paveikt efektīvāk, lai palīdzētu nozarei attīstīties.

Viens no aktuālākajiem jautājumiem ir Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) attīstība.

Attīstot BIS funkcionalitāti, ir svarīgi nodrošināt ērtu elektronisko būvniecības dokumentācijas apriti, veidojot BIS arī kā informēšanas platformu, kur būtu iegūstama visa nepieciešamā ar būvniecību saistītā informācija, tostarp metodiskie norādījumi, ieteikumi, ko sniedz ne vien Būvniecības valsts kontroles birojs, bet arī citas uzraudzības iestādes, piemēram, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Valsts darba inspekcija un tā tālāk...

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" oktobra numurā!*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Mārīte Šperberga