Izstrādā programmatūru Baltijas elektrotīkla drošuma stiprināšanai

AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks un RTU rektors Leonīds Ribickis sadarbības līguma parakstīšanas pasākumā. Publicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē 16.aprīlī prezentēti kopīgi izstrādāti projekti, parakstīts RTU un pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sadarbības līgums un atklāta izstāde "Enerģija kustībā", informē AST komunikācijas vadītāja Aija Ikstena.

Pasākumā prezentēta RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Enerģētikas institūta zinātnieku un AST ekspertu izstrādātā programmatūra, kas atvieglo dispečeru ikdienas darbu Baltijas valstīs. Rīks spēj novērtēt reālā laika situāciju Baltijas elektroenerģijas pārvades tīklā, prognozēt procesus un sniegt rekomendācijas, nodrošinot efektīvāku resursu izmantošanu.

Parakstītais sadarbības līgums paredz pētniecisko darbību enerģētikas nozarē, kā arī zināšanu un tehnoloģiju pārnesi darba vidē, sekmējot izaugsmi. AST nodrošinās prakses vietas RTU praktikantiem atbilstīgi studiju programmām.

"Tehnoloģiju straujā attīstība liek arvien vairāk uzņēmumiem un mācībspēkiem mijiedarboties. Informācijas apmaiņa par aktualitātēm enerģētikas nozares attīstībā ir svarīga ne tikai studentiem, domājot par darba iespējām, bet arī pasniedzējiem, kuriem jābūt zinošiem par šī brīža tendencēm. Varam būt gandarīti, ka jau šogad pie mums stažēsies RTU pasniedzēji, lai uzlabotu studiju programmas un nodotu aktuālāko studentiem," par sadarbību stāsta AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

“Sadarbība ar industriju ir viena no RTU prioritātēm, un AST ir viens no šādas sadarbības labākajiem piemēriem – mums ir gan kopīgi īstenoti pētniecības projekti, uzņēmums studentiem piedāvā prakses vietas, kā arī sniedz vērtīgus ieteikumus studiju programmu attīstīšanai. Turklāt vairāk nekā 30% AST darbinieku ir RTU absolventi,” uzsver RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Pasākumā atklāta foto izstāde "Enerģija kustībā", kas RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes centrālajā vestibilā apskatāma līdz 3.maijam. Izstādē aplūkojami fotogrāfa Reiņa Hofmaņa darbi, kuru centrā ir AST darbinieki kā enerģija, kas kā elektriskie lādiņi nemitīgā kustībā nodrošina nepārtrauktu, drošu un ilgtspējīgi efektīvu elektroenerģijas pārvadi visā Latvijā.

Aprīlī AST atjaunojis četrus starptautiskus ISO sertifikātus, vēsta Ikstena. AST Integrētās vadības sistēma, kas ietver kvalitātes vadību, vides pārvaldību, energopārvaldību un darba aizsardzības un arodveselības pārvaldību, ir auditēta un atbilst ISO 9001, ISO 14001, ISO 50001 un ISO 45001 standartu prasībām.