Laureāti kopā ar Knauf

«Vācijā tikai šodien beidzās vasara un sākās rudens,» – tā ļoti siltajās un saulainajās 2., 3. un 4. novembra dienās Būvindustrijas lielās balvas laureātiem teica Latvijas delegācijas sagaidītāji Franfurtē, Iphofenā un Štutgartē, kuri centās parādīt visu labāko, kas ir pie viņiem.

 

Būvindustrijas lielo balvu Gada inženieris 2016 saņēma AS Latvijas Tilti valdes loceklis, galvenais inženieris un projektu vadītājs Andrejs Bočkarjovs, SIA RERE Būve projektu vadītājs Juris Grodņa un AS UPB Metāla konstrukciju būvinženieru nodaļas vadītāja vietnieks, ēku konstrukciju būvinženieris Zigis Ostelis. Balvu Gada arhitekts 2016 saņēma arhitekti Arnis Kleinbergs no SIA Arhis Arhitekti un Juris Mitenbergs no SIA AB3D. Balvu Gada jaunais inženieris 2016 saņēma AS UPB Rīgas būvinženieru nodaļas vadītāja vietnieks, ēku konstrukciju būvinženieris Edgars Zelčs. Viņi visi balvā saņēma arī Knauf organizētu ceļojumu – profesionālu ekskursiju. Grupu vadīja Knauf tehniskais vadītājs un Knauf Akadēmijas vadītājs Latvijā Andris Veinbergs.

Diemžēl ceļojumā nevarēja doties arhitekts Juris Mitenbergs, jo tieši tobrīd sākās darbs Laikmetīgās mākslas muzeja apjomīgajā projektā. Un Knauf viņa vietā uzaicināja sava sadarbības partnera SIA Merks pārstāvi Ivo Boruku, kurš 2015. gadā pretendēja uz Būvindustrijas lielo balvu nominācijā Gada jaunais inženieris, bet sīvā konkurencē atpalika no laureāta par pāris punktiem. Ivo Boruks strādājis būvēs, kuras ieguvušas 1. un 2. vietu skatē Gada labākā būve Latvijā gan 2014., gan 2015. gadā. Tikko pabeigts darbs starptautiskās lidostas Rīga Ziemeļu piestātnē, kas tika atklāta 14. novembrī. 

Un tikai dažas stundas pirms izbraukšanas noskaidrojās, ka ekskursijā slimības dēļ nepiedalīsies arī Arnis Kleinbergs. Nu ko, šoreiz inženieri braucienā devās bez arhitektiem...

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" decembra numurā!

Mārīte Šperberga

FOTO: Mārīte Šperberga