LBS valde viesojas Siguldas sporta centrā un Turaidas muzejrezervātā

Latvijas Būvinženieru savienības valde viesojās Siguldas sporta centrā un daļā no Turaidas pilsmuižas muzeja lielās teritorijas. 

Multifunkcionāla sporta zāle ar laukumiem basketbolam, volejbolam, futbolam un badmintonam, kā arī ūdens zona ar lielo un bērnu baseinu, ūdens atrakcijām un atpūtas zonu, SPA centrs, vieglatlētikas sektors, aerobikas un fitnesa zāles un smagatlētikas zāle, kura piemērota profesionāliem sportistiem, un kurā trenējas Latvijas sporta lepnumus – brāļi Šici un brāļi Dukuri. 

Sporta centrs ar plašo piedāvājumu aktīva dzīvesveida cienītājiem ir sen gaidīts Siguldas novada iedzīvotāju sapnis. Ceļš līdz būvniecības uzsākšanai bija vairākus gadus garš, sarežģīts un izaicinājumiem piepildīts, tādēļ beidzot siguldiešiem ir gandarījums, ka ēkas būvniecība ir noslēgusies.  2015. gada 15. oktobrī Siguldas Sporta centra pamatos svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm un 2017. gada maijā beidzot  centrs tika atklāts.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei „Valsts nekustamie īpašumi” pērn uzsāka īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muižas Klaušinieku mājas atjaunošanu. Projektu plānots pabeigt nākamā gada vasarā, kad vēsturiskajā mājā muzejs ierīkos ekspozīciju par klaušu laiku un zemnieku ceļu līdz Latvijas valstij. 18. maijā nosvinēti Klaušinieku mājas spāru svētki. Māja celta 18. gadsimtā. Līdz šodienai bija saglabājušies ēkas pamati un ceturtdaļa ēkas, bet sliktā stāvoklī. Klaušinieku māju atjauno pilnsabiedrība “RERE MEISTARI 1”, un šobrīd uzsākti māla kleķa ārsienu izbūves darbi.

LBS valdei “RERE MEISTARI 1”, sagādāja patīkamu pārsteigumu - iespēju piedalīties klaušinieku mājas būvniecībā. Kleķa mājas tapšanas process iepatikās!

Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne teica, ka Turaidas muzejrezervāts ir izvirzījis uzdevumu, kas saskan ar Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas mērķiem – aktualizēt Latvijas vēsturi un notikumus, kas ietekmēja Latvijas valsts izveidi, un stiprināt izpratni sabiedrībā par Latvijas valstiskumu kā likumsakarīgu ilgstošas attīstības rezultātu. Anna Jurkāne iepazīstināja ar muzejrezervāta desmitgades attīstības plānu un deva iespēju uzzināt par latviešu tautas desmit pamatvērtībām.

 


Created with flickr slideshow.