LBS XXIX kongresā atskaites ziņojumi un diskusija ar valsts institūciju pārstāvjiem

 Latvijas Būvinženieru savienības gadskārtējais kongress notika Latvijas Universitātes Lielajā aulā un mājas saimnieks – LU rektors Indriķis Muižnieks uzrunājot kongresa delegātus teica, ka universitātes sadarbības ar Latvijas Būvinženieru savienību nav nejauša un ne jau tikai tāpēc, ka vairākiem no zālē sēdošajiem ir LU diploms, jo šajā universitātē piecdesmitajos gados varēja iegūt inženiera grādu, bet šodien, kad universitāte attīstās, top jauna studentu pilsēta Torņakalnā, saikne ar būvindustrijas ļaudīm ir vēl ciešāka. “Mēs esam partneri!” teica Indriķis Muižnieks un uzsvēra, cik būtiski ir ieguldīt cilvēkos, viņu izglītībā.

Mārtiņš Straume sākot atskaites ziņojumu teica: “Mēs visi Latvijas Būvinženieru savienības biedri, asociētie biedri, jaunbiedri esam būvniecības procesu  - projektēšanas, būvdarbu veikšanas un uzraudzības dalībnieki, tāpēc ziņojumā būs gan vispārējā informācija par nozari, gan informācija, kas saistīta ar LBS valdes darbu 2016. gadā.”

Kongresā tika runāts gan par nozares prestižu (sabiedrībā, izglītības iestādēs, darba tirgū), būvprojektu kvalitāti (pasūtītāju un projektētāju atbildība), būvniecības  kvalitāti (būvuzņēmēju un apakšuzņēmēju kvalifikācija un kompetence, būvdarbu  vadītāju un būvuzraugu kompetence un  atbildība), maksātnespējas (neuzbūvēti objekti, pazaudēti finanšu līdzekļi, jauni bezdarbnieki) un daudz ko citu.

Vairāki LBS biedri saņēma LBS apbalvojumus. Atzinības raksts nominācijā “Labākais  darbaudzinātājs”  tika pasniegts Jānim  Timšānam (SIA Aqua- Brambis), atzinības raksts, piemiņas medaļa un LBS zelta nozīmīte  nominācijā “Par  mūža ieguldījumu būvniecībā”  Ijai  Niedolei (SIA IMINK),  Mirdzai  Treijai (SIA LBS – Konsultants),  Jānim  Niedrem (Rīgas Celtniecības koledža), Jurijam Aganovam (SIA "AGConsult").

LBS biedri ļoti atzinīgi vērtēja Jura Grīnvalda (“Sakret”) moderēto diskusiju, kurā piedalījās Edmunds Valantis (Ekonomikas ministrija), Pēteris Druķis (BVKB), Inguss Vircavs (Rīgas Būvvalde).

Par šo diskusiju lasiet žurnāla “Būvinženieris” aprīļa numurā, kuru abonementi savās pasta kastēs un pircēji “Preses servisa” tirdzniecības vietās varēs meklēt sākot ar 15. aprīli.

Kongresā demonstrētās prezentācijas