Mākslas un mediju tehnikumā 20.reizi notiks būvnieku meistarības konkurss ''Knauf Junior Trophy Latvija”

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums no 10.aprīļa līdz 12.aprīlim sadarbībā ar Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, SIA “Knauf” un citiem būvniecības nozares sadarbības partneriem organizē Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursu. Divdesmitajā jubilejas konkursā ‘’Knauf Junior Trophy Latvija” notiks dažādi apdares darbi – Knauf Cubo būve, apmešana, flīzēšana, būvelementu veidošana un dekoratīvā apdare, izmantojot jūgendstila un nacionālā romantisma raksturīgākās iezīmes. Tas ir nopietns uzdevums jaunajiem meistariem – pārbaudīt un pierādīt savas spējas būvniecības nozarē.

Sākot ar šī gada konkursu, „Knauf Junior trophy Latvija” formāts ilgtermiņā ir noteikt, izpētīt, saprast, saglabāt, lietot un lepoties ar nacionālo romantismu un jūgendstilu arhitektūrā 20.gadsimta sākumā Rīgā. Profesionālās meistarības konkursu mērķi ir paaugstināt būvniecības speciālistu prestižu, dot iespēju saņemt sausās būves un apmetēja kvalifikāciju, apzināties izvēlētās profesijas iespējas un nozīmi, popularizēt būvniecības profesijas un dot iespēju konkursa dalībniekiem parādīt savas prasmes, paplašināt sadarbību starp darba devējiem un profesionālās izglītības iestādēm, vairot ilgtspējīgas būvniecības risinājumu pielietojumu praksē.

Norises vieta: Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Jūrmalas gatve 96, Rīga.
Laiks: 10.aprīlī plkst. 9.00 konkursa svinīgā atklāšana, no 10.00 līdz 19.00 konkursa norise;
11.aprīlī no 9.00 līdz 18.30 konkursa norise;
12.aprīlī plkst. 9.00-13.00 konkursa norise, plkst. 15:00 – uzvarētāju apbalvošana.

Konkursa lieldraugs: SIA “Knauf”; konkursa atbalstītāji: “Kerama marazzi”, SIA “Color Expert-Storch LV”, SIA DAW Baltica “Caparol”, SIA “Robert Bosch”, RERE Grupa.

Pirmais Knauf Junior Trophy konkurss norisinājās 2000.gadā Latvijā. 20 gadu laikā jauno profesionāļu sacensība ir pulcējusi dalībniekus no visas Eiropas arī Igaunijā, Polijā, Serbijā, Horvātijā, Austrijā, Bulgārijā, Slovēnijā, Lietuvā, Čehijā un Šveicē.

Informāciju sagatavoja Sandra Miklaševiča, LSAB valdes priekšsēdētāja, konkursa rīcības komisijas eksperte.