Martā HES saražotais elektroenerģijas daudzums būtiski samazinās, pieaug TEC īpatsvars

Šogad martā, salīdzinot ar šo pašu laika periodu pērn, vērojams hidroelektrostacijās (HES) saražotās elektroenerģijas samazinājums par 66%. Tas skaidrojams ar paliem Latvijas upes, kas šogad sākušies agrāk un bijuši vienmērīgāki, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats. 

Termoelektrostacijās (TEC) saražotās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar 2017. gada martu, palielinājās par 344%. Tā rezultātā vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 727 400 MWh, kas ir par 1% vairāk nekā februārī, bet salīdzinājumā ar 2017. gada martu, ir vērojams samazinājums par 23%.

Kopumā 2018. gada pirmajā ceturksnī Latvijā saražotas 2 326 392 MWh elektroenerģijas, kas ir par 1,44% vairāk nekā gadu iepriekš tādā pašā periodā, savukārt patērētas ir 2 025 208 MWh elektroenerģijas, kas ir par 2,67% vairāk nekā gadu iepriekš.

Martā Latvijas elektroenerģijas patēriņš bija  680 052 MWh un, salīdzinājumā ar februāri, tas palielinājās par 5%. Tāds pats pieaugums vērojams, salīdzinot arī  ar iepriekšējā gada martu. 

Tādējādi martā Latvijas elektroenerģijas patēriņš, izmantojot vietējos elektroenerģijas ražošanas avotus, tika nosegts 107 % apmērā, kas, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada martu, ir samazinājums par 40 procentpunktiem. Tomēr vēl joprojām gada griezumā jeb 12 secīgos mēnešos Latvijā vērojams elektroenerģijas pārpalikums – ar vietējiem energoresursiem elektroenerģijas patēriņš ir nosegts 100,6% apmērā

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, martā Daugavas ūdenīgums bija 91% apmērā no mēneša normas. 

Plašāk par marta notikumiem elektroenerģijas tirgū iespējams lasīt Latvijas elektroenerģijas tirgus apskatā uzņēmuma interneta vietnē: http://www.ast.lv/lv/electricity-market-review.

Par AS “Augstsprieguma tīkls”

AS “Augstsprieguma tīkls” ir neatkarīgs elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades pakalpojumu, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, un nodrošina brīvu trešās puses pieeju pārvades tīklam. Veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu elektroenerģijas pārvadi.