Mežaparka estrāde pārmaiņu gaidās

Šovasar tiks uzsākts Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pirmais posms. Līdz XXVI Vispārējiem latviešu dziesmu un XVI Deju svētkiem 2018. gada vasarā laika nav daudz, tāpēc vispirms tiks īstenota projekta pirmā kārta, bet uzreiz pēc svētkiem plānots ķerties pie otrā posma būvdarbiem.

Līgums par Mežaparka Lielās estrādes pārbūves būvprojekta izstrādi tika noslēgts 2016. gada 11. martā, to parakstīja Rīgas Domes Īpašuma departaments ar SIA Arhitekta J. Pogas birojs. Šā biroja sadarbībā ar arhitektu biroju Mailītis A.I.I.M. izstrādātais estrādes rekonstrukcijas skiču projekts 2007. gadā uzvarēja metu konkursā Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā, kura mērķis bija iegūt iespējami labāko estrādes arhitektoniskās un akustiskās pārbūves koncepciju, ko varētu izmantot kā pamatu tehniskā projekta izstrādei. 

Pirmajā posmā līdz 2018. gada vasarai tiks pārbūvēta skatītāju zona, paplašinot to līdz 30 557 sēdvietām līdzšinējo 23 000 vietā; dažādiem pasākumiem to varēs transformēt par aptuveni 60 000 stāvvietām. Zem skatītāju lauka tiek plānots apjoms, kur izvietosies tirdzniecības vietas, ēdināšanas zona un tualetes. Uz 2018. gada svētkiem tiks saglabātas esošās koristu tribīnes, taču kopējais koristu vietu skaits palielināts līdz 9802, no kurām 2292 būs izvietotas īslaicīgas lietošanas koka konstrukcijas tribīnēs. Savukārt līdz 2021. gadam tiks rekonstruēta visa estrāde ar pārsegumu kupola formā. Tas ļaus tribīnēs atrasties 11 000 dziedātāju un vēl aptuveni 3000 izvietoties uz skatuves. 

Pašreizējā estrādes teritorija ir 91 997 m2, bet, lai varētu izveidot vietu, kur organizēt pasaules zvaigžņu koncertus, pieņemts lēmums to paplašināt un ar jaunu žogu ieskaut 146 430 m2 lielu teritoriju. Mežaparka Lielās estrādes pārbūves projekts izstrādāts, ievērojot 2013. gadā Rīgas pašvaldībā apstiprināto kultūras un atpūtas parka Mežaparks lokālplānojumu... Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*!

 

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā, Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Antra Veļķere

Vizualizācijas: arhitektu birojs Mailītis A.I.I.M.