Naftas atdalītāji un to izmantošana

Mūsu ikdienas dzīve nav iedomājama bez naftas produktiem. Visbiežāk ar tiem asociējam degvielu, ko izmanto mūsu automašīnu iekšdedzes dzinēji, taču arī motoreļļas un smērvielas ir tapušas uz naftas bāzes. Tieši degviela un smērvielas visbiežāk nonāk apkārtējā vidē kopā ar notekūdeņiem. Neskatoties uz nosacīti nelieliem daudzumiem, tie tomēr var nodarīt kaitējumu, piesārņojot grunti un gruntsūdeņus. Tieši tāpēc šo vielu savākšanai tiek pievērsta liela uzmanība. 

 

Kas ir naftas atdalītājs

Naftas produktus, kas nonākuši kanalizācijas sistēmas notekūdeņos, nepieciešams atdalīt un uzkrāt, lai pēc tam varētu savākt un utilizēt. Tieši šim nolūkam tiek izmantotas speciālas iekārtas – naftas produktu atdalītāji. Iekārtas nav aprīkotas ar sarežģītiem mehānismiem, bet, pateicoties vielu blīvumu atšķirībai, gravitātei un laikam, tās noslāņojas tvertnē, ļaujot attīrītam ūdenim plūst tālāk, bet naftas produktiem sakrāties tvertnes augšējā daļā...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" aprīļa numurā (Nr.61)*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Raimonds Stumburs, ACO Nordic vadītājs

Foto: no Arco Nordic arhīva