Paziņo uzvarētājus zīmējumu konkursā ‘’Mana novada dārgakmens – jaunā būve”

Noslēdzies bērnu un jauniešu zīmējumu konkursā „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”, kuru organizē skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” organizatori. Šogad konkursam tika iesniegti 326 zīmējumi no visas Latvijas. Zīmējumus izvērtēja Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un būvnieki. Turklāt ikviens līdzjutējs varēja balsot par labāko zīmējumu skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” Facebook vietnē https://www.facebook.com/gadabuve/, kur zīmējumi apskatāmi joprojām.

  1. līdz 9. klašu grupā pirmo vietu ir ieguvusi Valērija Šamšura no Jūrmalas mākslas skolas, otro vietu ir ieguvusi Samanta Nazarova no Jelgavas Amatu vidusskolas, trešo vietu dala Paula Pūpola no Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas, kura ir zīmējusi Alūksnes Pilssalas infrastruktūras izbūvi, un Kristiāna Līga Melngaile no Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas, kura ir zīmējusi Atjaunoto Saules tiltu Tempļa kalnā Alūksnē.
  2. līdz 6. klašu grupā pirmo vietu ir ieguvis Timofejs Čestnihs no Jūrmalas mākslas skolas, otro vietu dala Anda Dombrovska no Jēkabpils pamatskolas, kura ir zīmējusi restaurēto Kena parku Jēkabpilī, un Beāte Līgotne no Bauskas pilsētas pamatskolas, kura ir zīmējusi Bauskas stadionu. Trešo vietu ir ieguvis Markuss Mercis no Remtes pamatskolas, kurš zīmējis skatu torni pie Cieceres ezera
  3. līdz 3. klašu grupā pirmo vietu ir ieguvusi Aļona Novika no Jūrmalas Mākslas skolas, kura zīmēja Jūrmalas mūzikas skolu. Otro vietu ir ieguvis Santis Sprūdžs no Varakļānu pirmsskolas izglītības iestādes, kurš zīmēja „Ceļi Varakļānos, un Sāra Leimane no Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas, kura zīmēja Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas pirmsskolas izglītības grupu ēku. Trešo vietu ir ieguvusi Ieva Balane no Alūksnes Mākslas skola, kura zīmēja stacijas šķūni vakarā, un Linda Kokina no Daugavas Saskaņas pamatskolas.

Skatītāju simpātiju balva balsojumā, kurš notika skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” profilā Facebook ir ieguvusi Paula Pūpola no Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas.

Iesniegto zīmējumu skaits pa vecuma grupām: pirmsskolas un 1.-3.klase:134 zīmējumi, 4.-6. klase: 141 zīmējums, 7.-9. klase: 51 zīmējums. Aktīvākie zīmētāji ir Limbažu, Jūrmalas, Cēsu un Valmieras skolēni.

Bērnu un jauniešu domas un skatījums uz Latvijas mājām, tiltiem, ceļiem, rotaļu laukumiem, pastaigu takām vai skatu torņiem būvniekiem ir ļoti nozīmīgs. Bērnu zīmējumu konkursa dalībniekus katru gadu ievēro arī Latvijas Valsts prezidents Rainonds Vējonis: „ Apskatot darbus, es redzu, cik jūs katrs esat dažādi savā talantā. Tieši neparastā izgaismošana ikdienā mums ļauj jaunatklāt un pilnveidot savu apkārtni.”

Zīmējumu konkursa uzvarētāji tiks aicināti un apbalvoti skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” noslēgumā 2019. gada 28. martā Pasaules tirdzniecības centrā „Rīga” Elizabetes ielā 2, kur „Būvniecības dienas” laikā notiks visu zīmējumu virtuālā izstāde. Labākie darbi ar autoru un skolotāju vārdiem, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, tiks publicēti prestižajā gadagrāmatā „Gada labākā būve Latvijā 2018”, kuru zīmējumu konkursa uzvarētāji saņems dāvanā.

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” fināls notiks 20. martā no pulksten 9.00 līdz 17.00 RTU Arhitektūras fakultātē Ķīpsalas ielā 6, bet 28. martā Pasaules tirdzniecības centrā „Rīga” Elizabetes ielā 2 notiks skates uzvarētāju apbalvošana un konference „Droša un kvalitatīva būvniecība”, kurā Latvijas un ārvalstu būvnieku, būvmateriālu ražotāji, projektētāji un inženieri dalīsies pieredzē. Abi notikumi veidos jau ceturto „Būvniecības dienu”. Pagājušajā gadā „Būvniecības dienu” apmeklēja vairāk nekā 900 dalībnieku.

Skate „Gada labākā būve Latvijā” notiek jau divdesmitpirmo gadu. Skate notiek trīs kārtās un tiek balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem http://gadabuve.lv/index.php/nolikums-2018/ Žūrijas sastāvā ir 42 augstas raudzes eksperti no 26 nozares sabiedriskajām organizācijām, publiskās pārvaldes institūcijām un augstskolām.

Skates mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.

Skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS „Valsts nekustami īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD, Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti, nozares žurnālu „Būvinženieris” un 18 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām.

Skate „Gada labākā būve Latvijā 2018” un bērnu zīmējumu konkurss notiek, pateicoties ģenerālsponsoram PERI un sponsoriem: BIM Solutions, Hilti, Isover. Saint Gobain, Weber. Saint Gobain, Mapei, MikroKods, Ramirent, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācija, Valsts nekustamie īpašumi.

Skates informatīvie atbalstītāji: „Latvijas Avīze”, „RīgaTV24”, žurnāls „Būvinženieris”, LETA, Nozare.lv, City 24, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, būvbāze.lv.

Papildu informācija pa tālruni 67 22 85 84 vai e-pastu: gadabuve@gmail.com

www.gadabuve.lv

www.facebook.com/gadabuve

Sagatavoja: Latvijas Būvnieku asociācija