Rīgā sākas Krasta ielas remonts, reģionos – valsts ceļu labošanas sezona

Foto – Krasta iela, radirigu.lv

Rīgā šonedēļ sākusies Krasta ielas seguma atjaunošana, vēsta portāls Delfi.lv pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta sniegtās informācijas. Savukārt valsts autoceļu tīklā sākas ceļu remonta būvdarbi, informē VAS Latvijas valsts ceļi Satiksmes informācijas centrs un Komunikācijas daļa. Autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Krasta ielā būvdarbi notiks posmā no Ogres ielas līdz Salu tiltam. Līdz vasaras beigām Rīgas dome apņēmusies nomainīt Krasta ielas apmales un asfaltbetona segumu. Darbi par 6,7 miljoniem eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, uzticēti SIA "Binders".

Abos braukšanas virzienos slēgs malējās labās joslas, satiksmi organizējot pa divām braukšanas joslām katrā virzienā. Satiksmes ierobežojumus noteiks arī Krasta ielas vietējās satiksmes joslās, nodrošinot piekļuvi visām piegulošajām teritorijām. Būvdarbu zonā noteikts 50 km/h ātruma ierobežojumu, vietējās satiksmes joslās maksimālais braukšanas ātrums būs 30 km/h. Automašīnu novietošana Krasta ielā būs aizliegta. Satiksmes organizāciju mainīs atbilstīgi būvdarbu gaitai. Atsevišķi darbi plānoti naktīs, kad satiksmi var ierobežot līdz vienai braukšanas joslai katrā virzienā.

Uz Vidzemes šosejas A2 posmā no Garkalnes līdz Sēnītei ir noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h, posmā uz Valmieras šosejas A3 līdz Gaujas tiltam satiksmi organizēs pa vienu joslu. Ir slēgta nobrauktuve no Vidzemes šosejas Valmieras virzienā, un satiksme ir novirzīta uz rotācijas apli. Uz Vidzemes šosejas Vaivē 85,6.km turpinās Kaķupītes caurtekas krasta nostiprinājumu izbūve, satiksmi tur regulē luksofors.

Ķegumā sākušies HES tilta atjaunošanas būvdarbi uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums P8 73,75.km. Uz tilta ierobežos braukšanas ātrumu līdz 30 km/h un noteiks transportlīdzekļu platuma ierobežojumu 2,75 m. Satiksme tur tiks organizēta ar luksoforiem. Tilta šķērsošanai būs nepieciešamas aptuveni 10 minūtes.

Latgalē uz Daugavpils apvedceļa A14 Kalkūni–Tilti posmā no Kalkūniem līdz Sventei 0,06.-8,30.km notiek segas pārbūves. Būvdarbu zonā ir četri luksoforu posmi, izbraukšana prasa pusstundu. Uz Daugavpils apvedceļa tiek atjaunots arī tilts pār Daugavu. Satiksme pār tiltu tiek regulēta ar luksoforiem, un ir noteikts ātruma ierobežojums līdz 30 km/h.

Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) P35 posmā no Gulbenes līdz Kazupei 2,14.-12,68.km satiksme trīs posmos tiek regulēta ar luksoforiem, un izbraukšanai vajadzīga pusstunda. Uz autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) A13 tiek pārbūvēts tilts pār Rušenīcu 88,3.km. Tilta pieejās ir ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Kurzemē uz autoceļa Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne P119 posmā no Ēdoles līdz Jūrkalnei sākas būvdarbi, kuri turpināsies visu vasaru. Autobraucējiem jāņem vērā ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Uz autoceļa Annenieki–Jaunpils V1457 sākas grants seguma posma 0,025.-4,400.km pārbūve. Te būs trīs ar luksoforiem regulēti posmi, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, un remonta posma izbraukšana prasīs 20 minūtes.

Uz autoceļa Talsi–Stende–Kuldīga P120 rit remontdarbi uz pārvada pār Ventspils šoseju. Pārvada pieejās ir ātruma ierobežojums 50 km/h. Ventspils novada Zlēku pagastā remontdarbi uz tilta pār Ventu uz autoceļa Zlēkas–Ugāle P123, satiksme tiek regulēta ar luksoforiem.

Aktuālā informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.