Rīko mācības pasīvo ēku projektēšanā un būvniecībā

Ilustratīvs foto - pasivamaja.lv

CMB Inženieru kompetences centrs, biedrības Passive House Latvija un Viedā izaugsme rīko mācību semināru Pasīvo ēku projektēšanas un būvniecības pamatprincipi, kura gaitā 32 stundu nodarbībās būvniecības jomas profesionāļi varēs apgūt pamata zināšanas un prasmes pasīvo ēku būvniecībā un renovācijā, iepazīties ar pasīvo ēku standarta pamatelementiem.

Tēmas aktualitāti noteic prasība, ka no 2019.gada sākuma visām valstij un pašvaldībām piederošajām jaunbūvēm ir jābūt gandrīz nulles enerģijas ēkām. No 2021.gada visām jaunbūvēm ir jāsasniedz šāds energoefektivitātes līmenis. Pasīvās ēkas standarts ir pazīstams kā pasaulē visenergoefektīvākais būvniecības standarts, tādēļ tā pielietošana ēku būvniecībā ļaus ikvienā objektā sasniegt obligāto gandrīz nulles enerģijas standartu. Mācības notiek ar Eiropas fondu līdzfinansējumu.

Mācību vadītāji:

  • Kārlis Grīnbergs, SIA “CMB” energoaudita nodaļas vadītājs, sertificēts energoauditors un pasīvo ēku konsultants, biedrības Passive House Latvija valdes priekšsēdētājs;
  • Mare Mitrevica, CMB Inženieru kompetences centra vieslektore, sertificēta pasīvo ēku projektētāja;
  • Arvīds Leimanis, SIA “CMB” apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (AVK) sistēmu projektēšanas nodaļas vadītājs, sertificēts pasīvo ēku projektētājs;
  • Ilze Dimdiņa, sertificēta pasīvo ēku projektētāja, apkures un ventilācijas sistēmu speciāliste;
  • Ervins Krauklis, diplomēts arhitekts, sertificēts pasīvo ēku projektētājs, pasīvo ēku kursu pasniedzējs, vairāku pasīvo ēku jaunbūvju un renovāciju autors.

Mācības risināsies Ventspils ielā 48, Rīgā, 2019.gada 25.aprīlī 9., 10., 16.maijā no plkst. 10 līdz 18. Teorijai paredzētas 24 stundas, praktiskajām nodarbībām – 8 stundas. Passive House Institute eksāmens plānots 24.maijā. Kursa beigās katram dalībniekam ir iespēja nokārtot Starptautiskā pasīvo ēku institūta pasīvo ēku amatnieku eksāmenu un iegūt starptautiski atzītu sertifikātu.

Pilna mācību programma un maksas nosacījumi pievienotajā failā: