Saimnieciski izdevīgākais – nepilna desmitā daļa

Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) reģistrētajos valsts un pašvaldību būvniecības iepirkumos pērn un šogad lēmumi par saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu pieņemti vien nepilnā desmitdaļā konkursu.

Būvniecībā mazāk

Pērn kvalitātes un cenas, kvalitātes un izmaksu kritērijs būvdarbu konkursos izmantots 8,4% gadījumu, kad piešķirtas līguma slēgšanas tiesības, rāda IUB Informācijas departamentā apkopotie dati. Kā informē departamenta direktore Evija Mozga, kopumā 2017. gadā pēc Publisko iepirkumu likuma procedūras notikušas 13 413 iepirkumu daļas, tai skaitā 2862 daļas jeb 20,3% ar saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma izvēles kritēriju. No tām 241 daļa jeb 8,4% ir būvdarbi, būvprojektēšana un būvuzraudzība. 

Šogad pirmajā ceturksnī no janvāra līdz marta beigām reģistrēta 4191 iepirkumu daļa, tai skaitā 968 daļas jeb 21% bija ar saimnieciski visizdevīgākā piedāvājuma izvēles kritēriju. No tām 71 daļa jeb 7,3% ir būvdarbi, būvprojektēšana un būvuzraudzība. Dati apkopoti no paziņojumiem par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu.

Vides kritēriji

Nedaudz vairāk iepirkumos izmantoti vides kritēriji, liecina IUB dati...

Visu rakstu lasiet žurnāla “Būvinženieris” (Nr.63) 2018.gada augusta numurā.

Žurnālu "Būvinženieris" varat abonēt www.buvinzenieriem.lv vai Latvijas pasta nodaļās, savukārt  žurnālu  iegādāties varat Preses servisa tirdzniecības vietās: http://www3.presesserviss.lv/buvinzenieris/

Antra Ērgle