Sāksies jaunā Rīgas teritorijas plānojuma sabiedriskā apspriešana

Galvaspilsētas dome trešdien, 27.februārī, pēc uzlabojumiem jaunajā Rīgas teritorijas plānojumā līdz 2030.gadam (RTP2030) nolēma to nodot atkārtotai sabiedriskajai apspriešanai, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa.

Plānots, ka sabiedriskā apspriešana notiks no 13.marta līdz 10.aprīlim. 28.martā plkst.17 Rīgas domē notiks publiskās apspriešanas sanāksme. Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments aicina visus aktīvi piedalīties sabiedriskās apspriešanas norisē – iepazīties ar RTP2030 pilnveidoto redakciju, konsultēties ar departamenta speciālistiem, iesniegt priekšlikumus un komentārus par risinājumiem.

RTP2030 pilnveidotās redakcijas dokumenti publiskās apspriešanas laikā būs pieejami:
-           interneta portālā geolatvija.lv,
-           izstādē Rīgas domē,
-           klātienē Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā Amatu ielā 4, 5.stāvā, apmeklētāju pieņemšanas laikā.

Rakstiski priekšlikumus par RTP2030 redakciju līdz 10.aprīlim varēs iesniegt:
-           interneta portālā geolatvija.lv,
-           sūtot pa pastu Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam Amatu ielā 4, Rīgā, LV-1050, ar pasta zīmogu līdz 10.04.2019.,
-           klātienē jebkurā Rīgas domes apmeklētāju pieņemšanas centrā.

Pirms gada notika jaunā plānojuma pirmā apspriešana, kuras laikā Pilsētas attīstības departaments saņēma vairāk nekā 2000 iedzīvotāju un 51 institūcijas priekšlikumus. Vērā ņemti 593 priekšlikumi. RTP2030 izstrādā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar SIA “Grupa 93” un SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”.

Patlaban spēkā ir Rīgas teritorijas plānojums 2006.-2018.gadam. Tas darbosies līdz brīdim, kad tiks apstiprināts jaunais plānojums. RTP2030 process sākts 2012.gadā. Tas neparedz izmaiņas teritorijas izmantošanai un apbūvei Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsardzības zonā, kur spēkā saglabājas Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi.

Papildu informācija Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides attīstības pārvaldē pa tālruni 67105818, e-pastu sin@riga.lv un departamenta mājaslapas www.rdpad.lv sadaļā “Teritorijas plānošana – Izstrādē”.