Stikla konstrukciju ražotāji pieteic jaunas tehnoloģijas

Antra Ērgle

Foto: Antra Ērgle, Glasstec

Glasstecizstādes rīkotāji vērienīgajā Diseldorfas mesē šogad pirmo reizi aicināja Eiropas būvniecības mediju pārstāvjus uz Glasstec Preview – iepazīšanos ar oktobrī gaidāmā stikla konstrukciju nozares foruma dalībniekiem.

Renovētā fabrikā

Pastāstīt medijiem par izstādi bija lūgti inovatīvu un oriģinālu jaunumu pieteicēji, kā arī Glasstectuvākie sadarbības partneri. Tikšanās, kuras mērķis bija nevis ierastā preses konference, bet tiešas individuālas sarunas dienas garumā, notika Diseldorfas senās spēkstacijas ēkā jeb Turbīnu hallē. Tā atjautīgi renovēta, kādreizējos elektrības ražošanas korpusos iekārtojot vidi kultūras, atpūtas un lietišķiem sarīkojumiem, turklāt saglabājot apskatei turbīnu un iekārtas. Kompleksa teritorijā ir pastaigu, atpūtas un rotaļu zonas. Žurnālistiem izrādīja arī nesen Diseldorfas centrā atvērto lielveikalu, kas no Latvijā ierastajiem atšķiras ar mājīgumu. Ēkas metāla konstrukcijas griestos ir atsegtas, taču, papildinātas ar ornamentāli izvietotiem gaismas objektiem, izskatās noslēpumaini dekoratīvas, nevis nomācoši industriālas.

Divi fokusi

Šā gada Glasstecplānoti divi galvenie fokusi – inovācijas un amatnieku prasmes, iesaistot jauniešus. Inovatīvie jaunumi tiks rādīti gan stikla izgatavošanā, gan konstrukciju tehnoloģijās un nozares digitalizācijā. Savukārt jaunajiem amatniekiem izstādes laikā notiks īpašs prasmju demonstrēšanas konkurss.

Vācijas kompānijas A+W Softwarepārstāvis Ingo Noibers (Ingo Neuber) pieteica jaunu digitālo datu platformu IoT, kas ļauj apvienot vienā izsekojamā informācijas mākonī katras saražotā stikla plāksnes tapšanas apstākļus un rādītājus, klientu pieprasījumus un jautājumus, ekspluatācijas datus utt...

Visu rakstu lasiet žurnāla “Būvinženieris” (Nr.63) 2018.gada augusta numurā.

Žurnālu "Būvinženieris" varat abonēt www.buvinzenieriem.lv vai Latvijas pasta nodaļās, savukārt  žurnālu  iegādāties varat Preses servisa tirdzniecības vietās: http://www3.presesserviss.lv/buvinzenieris/