Sumina būvinženieru Zelta fondu

Par godu valsts simtgadei Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) vadība 15.novembrī bija aicinājusi kopā 16 biedrus – organizācijas Zelta fondu, kā to apsveikuma uzrunā nodēvēja LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Zelta fonds ir būvinženieri ar 80 un vairāk gadu dzīves pieredzi, kuri saņēmuši apbalvojumu Par mūža ieguldījumu būvniecībā. Tie ir inženieri, kas piedalījušies LBS atjaunošanā līdz ar valsts neatkarības atgūšanu, snieguši lielu profesionālu ieguldījumu ēku būvē un infrastruktūras veidošanā savas karjeras ziedu laikos, audzinājuši jaunos speciālistus, vairāki joprojām aktīvi strādā.

Guntis Andersons, LBS biedrs no 1991.gada, visu darba mūžu bijis izcils jauno speciālistu audzinātājs. Romāns Auniņš, LBS biedrs no 1989.gada, pārstāv biedrību nozares likumdošanas sarunās ar Ekonomikas ministriju. Kārli Kadiķi, LBS biedru no 1999.gada, kolēģi dēvē par «ceļinieku guru». 

Jānis Lancers, LBS biedrs no 1995.gada, uzteikts ne tikai par ieguldījumu nozarē, bet arī par sarakstītajām grāmatām, īpaši uzziņu enciklopēdiju Būvniecība Latvijā 1918 – 2018. Pirms valsts simtgades Jānis Lancers saņēmis Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda medaļu.

Rodrigo Pelsis, LBS biedrs no 1989.gada, kā LBS Konsultanta eksperts sekmīgi tiek galā ar sarežģītākajām ekspertīzēm. Viktors Puriņš, viens no LBS atjaunotājiem 1989.gadā, ir izcils dažādu profesionāli sarežģītu jautājumu atrisināšanā. Imants Putniņš, LBS biedrs no 1989.gada, ir viens no Latvijas ceļu tīklu un ceļubūves standartu pamatlicējiem.

Arhitekts Juris Monvīds Skalbergs, LBS biedrs kopš 2007.gada, var lepoties ar izciliem projektiem, kuru sarakstu noslēdz atjaunotais kultūras nams Ziemeļblāzma. Indriķis Teivāns, LBS no 1989.gada, augsto profesionalitāti un atbildību mācējis nodot arī saviem audzēkņiem. Imants Treimanis, LBS biedrs kopš 1989.gada, ir īstens liepājnieks, būvējis pilsētas slimnīcu un skolas. 

Ivars Ulmanis, LBS no 1990.gada, ilgi vadījis biedrības Ētikas komiteju un ne reizi nav zaudējis pacietību vai atļāvies skarbāku vārdu, lai arī kādi konflikti nebija jārisina. Tālivaldis Vēsmiņš, LBS biedrs no 1989.gada, no kolēģiem izpelnījies titulu «nopelniem bagātais racionalizators», jo nevienu projektu nav īstenojis bez paša uzlabojumiem. Vija Zelle, LBS no 1995.gada, TV torņa un citu Rīgas infrastruktūras objektu būvētāja «ar stipru mugurkaulu», pati uzsver – pārdzīvojusi visus ministrus.

Sumināto sarakstā ir arī Ilgvars Niedols, Eduards Raubiško un Roberts Ginters, kuri nebija klāt sarīkojumā, bet veltes un ziedus viņiem nogādāja individuāli. Ilgvars Niedols un Eduards Raubiško LBS ir kopš 1989.gada, Roberts Ginters – no 1996.gada. Viņiem ir nozīmīgs ieguldījums gan nozares, gan speciālistu profesionālajā izaugsmē.

Vairāk lasiet žurnāla Būvinženieris decembra numurā

 

Foto