Vislabākie starp labākajiem

Skatei Gada labākā būve Latvijā 2017 šogad divdesmit gadu jubileja. Un tieši šajā – Latvijas simtgades – gadā vērtēšanai tika pieteikts teju tikpat daudz būvju, cik pirms gandrīz desmit gadiem, kad būvēja ļoti daudz un ar vērienu. 

 

Pēdējos gados ierasts, ka būvfirmas jau savās mājās izvērtē, kura ir labākā būve, un veic savu iekšējo atlasi, pirms pieteikt konkrēto būvi skatei. Tieši tāpēc šogad pieteiktā 81 būve liecina, ka būvējam aizvien kvalitatīvāk. Otrajā kārtā iekļuva 78 būves, un gandrīz visas žūrija apmeklēja klātienē. Daļu, kas atradās zem sniega kārtas, nācās vērtēt pēc iesniegtajiem dokumentiem. Finālam žūrija izvēlējās 45 būves. Lēmums nenāca viegli. Tik grūti kādu atstāt aiz svītras. 

Tieši iespaidīgā finālistu skaita dēļ skates fināls pirmo reizi notika atsevišķi – 20. martā –, nevis skates noslēguma ceremonijas dienā, kā līdz šim. Garā diena ar 45 prezentācijām bija pieejama visiem interesentiem un ļoti apmeklēta. Kur vēl rast tādu iespēju uzzināt tik daudz vērtīgas informācijas?! Tā bija lieliska diena ar dalīšanos pieredzē, ar sarunām starp profesionāļiem un studentiem.

Žūrijai nācās pieņemt grūtu lēmumu. Kam piešķirt galvenās balvas? Finālā taču līderi! Kurš par kuru labāks? Ne vienreiz vien tika piesaukts sports un Martins Dukurs, kam tik nedaudz pietrūka līdz pjedestālam. Sāpīgi! Droši vien tāda sajūta bija arī kādam no būvniekiem. Bet tik un tā jābūt lepnam, ka esi iekļuvis Latvijas labāko vidū, skates jubilejas – zelta – gadagrāmatā Gada labākā būve Latvijā 2017,kas iznāk jau trešo gadu. 

Pēdējos četrus gadus tā nav tikai skate. Tā ir īpaša nevalstisko organizāciju uzņēmība meklēt labos piemērus un dalīties ar tiem. Tas ir darbs visa gada garumā, lai pamanītu nozīmīgāko Latvijas būvnieku veikumā...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" aprīļa numurā (Nr.61)*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Mārīte Šperberga 

Foto: Oskars Briedis