Zemgalē remontē ceļus Tērvete-Žagare un Jelgava-Iecava

Ilustratīvs foto no Latvijas valsts ceļu arhīva

Sākti būvdarbi uz autoceļa Jelgava–Tērvete–Lietuvas robeža (Žagare) P95 posmā no Tērvetes līdz Lietuvas robežai 28,36.-43,55.km, informē VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Komunikācijas daļa. Sagatavošanās darbu periodā te ir noteikts ātruma ierobežojums 70 km/h.

Atsākušies būvdarbi uz reģionālā autoceļa Jelgava–Iecava P93 posmā no krustojuma ar Jelgavas šoseju A8 līdz Cenu un Salgales pagastu robežai Ozolnieku novadā. Šonedēļ remontposmā ir braukšanas ātruma ierobežojums 50 km/h un vietām arī brauktuves sašaurinājums.

Remonta posmā uz ceļa Tērvete-Žagare vietām pastiprinās salturīgo slāni un šķembu kārtu, kā arī ieklās divas kārtas asfalta. Krustojumā ar autoceļu Dobele–Bauska P103 Tērvetē izbūvēs rotācijas apli, Augstkalnē un pie robežas – apgaismojumu. Ceļa posmu būvē piegādātāju apvienība Strabag un Igate par līgumcenu 10,136 miljoni eiro ar PVN. Projektu līdzfinansē ERAF, būvdarbus plānots pabeigt nākamgad.

Ceļa Jelgava-Iecava posmā jau ir nomainīts salturīgais slānis un šķembu pamatne, ieklātas divas kārtas asfalta, vēl atlicis ieklāt virskārtu. Ir pārbūvētas nobrauktuves uz Jelgavas šoseju, un Jelgavā no tuvējām autobusu pieturvietām uz Ānes apkaimi vēl atlicis izbūvēt apgaismotas gājēju ietves. Būvdarbu gaitā posms būs ieguvis sakārtotu ūdens novadi – atlicis nostiprināt nomainīto caurteku galus un iztīrīt grāvjus, uzpildīt nomales un samontēt barjeras. Uz ceļa P93 strādā SIA Strabag par līgumcenu 6,2 milj. eiro ar PVN, darbus līdzfinansē ERAF. Šovasar būvdarbi tiks pabeigti.

Aktuālā informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī LVC mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.