Zīmējumu konkursa „Mana novada dārgakmens – jaunā būve” uzvarētāji

Noslēdzies bērnu un jauniešu zīmējumu konkurss „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”, kuru ar SIA „S.B.C.” atbalstu rīko skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” organizatori. Šogad konkursam iesniegts 421 zīmējums no visas Latvijas.

Zīmējumus vērtēja Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Skates Facebook lapā https://www.facebook.com/gadabuve/ notika balsojums par skatītāju simpātiju balvu. Zīmējumi elektroniskā formātā būs apskatāmi skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” noslēguma sarīkojumā 2020.gada 2.aprīlī Rīgā, uz kuru tiks aicināti konkursa uzvarētāji. Labākie darbi tiks publicēti skates gadagrāmatā, kuru konkursa uzvarētāji saņems dāvanā.

Zīmējumu konkursa laureāti

1.-3.klašu grupa:

1.vieta – Aļona Novika ar darbu „Mellužu estrādes atklāšana" un Sofija Ulmane ar darbu „Ķemeru luterāņu baznīca" no Jūrmalas Mākslas skolas;

2.vieta – Regnārs Kustovs no mākslas studijas „Galerija Centrs" ar darbu „Hanzas perons" un Marta Hiršfelde no Jūrmalas Mākslas skolas ar darbu „Mellužu estrāde";

3.vieta – Heinrihs Brenčs no Rīgas bērnudārza „Kurzeme” ar darbu „Imantas parka hotelis” un Evelīna no Jaunlutriņu pamatskolas;

Atzinības – Ruta Blažēvica no Cēsu Mākslas skolas, Emīlija Dombrovska no Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas, Aleksandra Feldmane no Sabiles pamatskolas.

4.-6.klašu grupa:

1.vieta – Paula Irbe no Talsu Mākslas skola ar darbu „Sabiles pilsētas laukums”;

2.vieta – Inese Uļjāne no Līvānu Mūzikas un mākslas skolas ar darbu „Autobusu pietura „Kubu sols”" un Estere Adiene no Jūrmalas Mākslas skolas ar darbu „Mellužu estrāde”;

3.vieta – Laura Brencāne no Līvānu Mūzikas un mākslas skolas ar darbu „Stacijas ielas pārbūve Līvānos” un Eduards Zivtiņš no Jūrmalas Mākslas skolas ar darbu „Evaņģēliski luteriskā baznīca”; Atzinības – Keita Pastare no Jūrkalnes Bērnu un jauniešu centra „Jampadracis”, Emīlija Posse no Gulbenes Mākslas skolas ar darbu „Stāmerienas pils”.

7.-9.klašu grupa:

1.vieta – Valērija Šamšura no Jūrmalas Mākslas skolas ar darbu „Ķemeru baznīca”;

2.vieta – Emīls Dūmiņš no mākslas studijas „Galerija Centrs” ar darbu „Šreks” un Marta Kaugare no Jūrmalas Mākslas skolas ar darbu „Ķemeru baznīca”;

3.vietu – Signe Dzērve no Kokneses vidusskolas ar darbu „Pērses ūdenskrituma atveids” un Dārta Cērpa no Ugāles mūzikas un mākslas skolas ar darbu „Mīlu basketbolu!”;

Atzinības – Anna Jurgeleviča no Jūrmalas Mākslas skolas ar darbu „Mellužu estrāde”, Rūdis Emīls Zelčs no Līgatnes Mūzikas un mākslas skolas, Rolands Beinarovičs no Ventspils Mākslas skolas.

Skatītāju simpātiju balvas:

1.-3.klašu grupā – Toms Bartuševics no Aizupes pamatskolas;

4.-6.klašu grupā – Keita Apsāne no Kokneses vidusskolas;

7.-9.klašu grupā – Rūdis Emīls Zelčs no Līgatnes Mūzikas un mākslas skolas.

Zīmējumi apskatāmi šeit: https://ej.uz/hj25

Zīmējumi konkursam bija iesūtīti 421 darbs no 41 izglītības iestādes. Zīmējumu konkursa „Mana novada dārgakmens – jaunā būve” un skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” organizatori un SIA „S.B.C.” darbinieki saka lielu paldies visiem dalībniekiem, viņu skolotājiem un vecākiem.

Skates žūrija 3.martā lems, kuras būves iekļuvušas finālā un tiks prezentētas 13.martā RTU Arhitektūras fakultātē. Prezentācijas brīvi pieejamas ikvienam. 12.martā Ķīpsalas izstāžu zālē notiks konference „Būvē kvalitatīvi, inovatīvi un droši”, par dalību tajā būvspeciālisti saņems kvalifikācijas punktus.

Skati „Gada labākā būve Latvijā 2019” organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu „Būvinženieris”. Skate „Gada labākā būve Latvijā 2019” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram PERI, sponsoriem Tikkurila, Saint-Gobain, BIM Solutions, Norma S, MAPEI, S.B.C.

Skates informatīvie atbalstītāji: abc.lv, building.lv, buvbaze.lv, žurnāls „Būvinženieris”, būvlaukums.lv, City24.lv, LETA, nozare.lv, Rīga TV24, tvnet.lv.

Skate „Gada labākā būve Latvijā” notiek 22 gadu. Skate balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem: http://gadabuve.lv/index.php/nolikums-2019/. Objektus vērtē 51 nozares eksperts, kurus darbam žūrijā deleģējušas profesionālās organizācijas.

Vairāk informācijas gadabuve.lv, pa tālruni 26484891 vai e-pastu gadabuve@gmail.com