Ziņas darba laika uzskaites datubāzei būs jāsniedz no nākamā gada februāra

Ilustratīvs foto no buvbaze.lv

Saeima 30.maijā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas noteic, ka būvniekiem elektroniski uzkrātā informācija par katras būvlaukumā strādājošās personas darba laiku vienotajā nozares elektroniskās darba laika uzskaites datubāzē būs jāsniedz no 2020.gada februāra, ziņo aģentūra LETA pēc parlamenta preses dienesta sniegtās informācijas.

Likums grozīts, lai Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) Būvniecības informācijas sistēmā (BIS) varētu iestrādāt jaunu moduli un sākt vienotās elektroniskās darba laika uzskaites datubāzes darbību, teikts grozījumu anotācijā.

Elektroniskā darba laika uzskaites sistēma būvlaukumos ieviesta kopš 2017.gada 1.oktobra. Galvenajam būvdarbu veicējam jānodrošina visu būvlaukumā strādājošo darba laika elektroniska uzskaite un kontrole. Elektroniski jāreģistrē arī personas, kuras uzturas būvlaukumā, bet nav nodarbinātas būvdarbos, piemēram, materiālu piegādātāji, pasūtītāju pārstāvji. Būvnieku darba laiks sistēmā jāuzskaita un jākontrolē arī apakšuzņēmējiem.

Elektroniskās darba laika uzskaites sistēmas mērķis bija mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru būvniecībā un efektīvāk kontrolēt būvuzņēmumus nodarbinātības un nodokļu nomaksas jomā. Darba laika reģistrācija ļauj nodrošināt datu glabāšanu, informācijas sniegšanu nodokļu administrācijai, nodarbinātības un būvniecības procesa kontrolētājiem.