Realitāte ir tikai ilūzija, kaut arī ļoti noturīga. Šis bieži citētais Alberta Einšteina teiciens trāpīgi raksturo mūsu subjektīvo uztveri par apkārtējo reālo pasauli.

Jau no seniem laikiem cilvēki ir centušies izzināt apkārtējo pasauli ar objektīvu mērījumu palīdzību un šo mērījumu attēlošanu grafiskā formā –, veidojot kā kartes un plānus, kas papildināti ar skaitlisku un aprakstošu informāciju. Reālās pasaules atspoguļojums parasti ir divās dimensijās jeb plakans, ko noteica informācijas iegūšanas, glabāšanas un apstrādes tehniskās iespējas.

Pēdējos gadu desmitos modernās mērīšanas metodes mums ir devušas iespēju atsevišķu mērījumu vietā iegūt masveida datus par reālo pasauli, kas ļauj to attēlot datorizētā vidē trijās dimensijās (3D) ar tādu detalizācijas pakāpi, kas ir salīdzināma ar pašu reālo vidi. Šīs mērīšanas metodes ir ieguvušas apzīmējumu realitātes iegūšana jeb Capturing Reality, kas faktiski nozīmē realitātes detalizētu dokumentēšanu.

Ēku uzmērīšanā, projektēšanā un atjaunošanā noderīgas 3D modelēšanas metodes raksturo SIA Mikrokods eksperts Ints Lukss, Mg. Sc. Phys.

Lasiet žurnāla Būvinženieris oktobra numurā (Nr. 70).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit