Ādažos par 4 miljoniem eiro top “Ūbeļu nami”

0
561

Piesaistot bankas Citadele finansējumu viena miljona eiro apmērā, Ādažos daudzdzīvokļu namu projektā Ūbeļu nami sākta otrās kārtas būvniecība. Kompleksa atklāšana un nodošana ekspluatācijā paredzēta pa daļām – pirmā 2022.gada janvārī un otra ēka novembrī, informē bankas pārstāvji.

Ādažu daudzdzīvokļu nama pirmās kārtas celtniecībā tika uzbūvēta četru stāvu ēka ar 48 dzīvokļiem katrā, pazemes un virszemes autostāvvietas, kā arī pieguļošā infrastruktūra. Projekta otrajā kārtā paredzēts uzcelt otru tādu pašu ēku ar 2–3 istabu dzīvokļiem, kuru platība būs no 40 līdz 60 m2. Projekta kopējās izmaksas ir četri miljoni eiro, no kurām viens miljons eiro ir bankas Citadele līdzfinansējums.

“Dzīvokļu iekšējos plānojumos liels pieprasījums bija pēc izbūvējamām nišām, kur integrēt un nodalīt savus mājas ofisus – šādus lūgumus saņēmām no vairākiem klientiem,” stāsta būvniecības uzņēmuma Negocio un projekta attīstītāja IKAM Invest valdes locekle Inga Konovalova. “Pirmās ēkas celtniecībai paspējām iegādāties materiālus pirms straujā būvmateriālu cenu kāpuma. Savukārt pēc tam metāla un naftas cenu pīķis, kā arī darbinieku trūkums veicināja būtisku sadārdzinājumu vairākos tirgus segmentos.”

“Mēs Citadelē redzam lielu pievienoto vērtību šādu projektu attīstīšanai, jo jaunu dzīvojamo ēku celšana ne tikai ievērojami papildina dzīvojamo fondu, bet kopumā dod atspērienu visai sabiedrībai,” saka Vaidas Žagūnis, Citadeles korporatīvo klientu pārvaldības vadītājs Baltijā, valdes loceklis.

Mājokļa iegādei bieži tiek izmantota arī Finanšu institūcijas “Altum” atbalsta programma ģimenēm ar bērniem vai jaunajiem speciālistiem. Aptuveni 70% no Citadeles hipotekārajiem kredītiem ir izsniegti ģimenēm ar bērniem un vairāk nekā puse no tiem ir ar Altum galvojumu, kas nozīmē, ka mājokli var iegādāties ar mazāku pirmo iemaksu – sākot no 5%. Savukārt daudzbērnu ģimenēm ir iespējams iegādāties mājokli ar valsts subsīdiju jeb dāvinājumu Altum programmā Balsts.