“Aerones” saņem grantu vēja turbīnu apkopes pilnveidei

0
5

Latvijas tehnoloģiju uzņēmums Aerones ir saņēmis Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) 2,5 miljonu eiro dotāciju, lai testētu un pielāgotu jau izstrādātos sauszemes vēja turbīnu lāpstiņu pārbaudes, apkopes un remonta risinājumus vēja turbīnu apkalpošanai atklātā jūrā.

Plānots, ka Aerones izstrādātā inovatīvā robotizētā piekļuves un uzturēšanas sistēma, ļaus samazināt apkopes kuģu degvielas izmaksas un emisijas, projekta kopējo izpildes laiku un pagarināt turbīnu lāpstiņu kalpošanas ilgumu, vienlaikus atbalstot piekrastes infrastruktūru.

Kopā ar sadarbības partneriem – jūras vēja nozares līderi GE Renewable Energy no Francijas un konsorcija partneriem SIA Saunora no Latvijas un Tethys Energy Services no Lielbritānijas – projektu plānots īstenot 3 gadu laikā. Tā laikā nepieciešami vērienīgi izpētes un izstrādes darbi, lai Aerones tehnoloģijas pielāgotu jūras apstākļiem.

“Esošo Aerones tehnoloģiju izmantošanai jūrā pastāv virkne ar vidi saistītu un operacionālu izaicinājumu, piemēram, nepieciešams radīt vieglu cauruļveida tērauda platformas konstrukciju, lai piekļūtu turbīnas pamatnei, jūras apstākļos ir grūti nodrošināt apkopes kuģu stabilitāti, kas nepieciešama vinču sistēmas darbināšanai, kā arī nodrošināt attālinātas ekspluatācijas drošību,” atzīst GE Renewable Energy pārstāvis Vinsents Šelings.

Lai piekļūtu sauszemes turbīnām, Aerones jau ir izstrādājis datorvadāmu vinču piekļuves sistēmu, kurā tiek izmantoti robotizēti manipulatori un augstas izšķirtspējas kameras, kas ļauj paveikt apkopes darbus precīzi un kvalitatīvi. Izmantojot sauszemes risinājumu, uzņēmums pēdējo 3 mēnešu laikā ir apkalpojis vairāk nekā 200 turbīnu. Aerones tehnoloģija ir plaši atzīta, un uzņēmumam ir izdevies kļūt par autorizētu pakalpojumu sniedzēju uzņēmumiem General Electric, Vesta, Nordex un Siemens Gamesa, kam visā pasaulē pieder desmitiem tūkstošu vēja turbīnu.

“Mēs ticam, ka šīs investīcijas ļaus nostiprināt uzņēmuma pozīcijas tirgū un paplašināt pakalpojumu klāstu ar vēja turbīnu apkopi atklātā jūrā. Plānojam ievērojami palielināt inženieru komandu un veiksim vairākus izmēģinājumus vēja turbīnu apkalpošanu jūrā, lai esošo sauszemes risinājumu padarītu par dzīvotspējīgu komercializētu pakalpojumu,” informē Aerones izpilddirektors Jānis Putrams.

Inovatīvi biznesa risinājumi jūrniecības nozarē ir ļoti nepieciešami, jo jauna pieeja vēja turbīnu uzturēšanai un apkopei un tās pielāgošana jūras apstākļiem, sniedz atbalstu piekrastes infrastruktūrai, rada jaunas darbavietas un padara jūras vēja ģeneratoru ražoto elektrību daudz pieejamāku un ilgtspējīgāku. Aerones ir šo inovāciju līderis, sniedzot reālu ieguldījumu vēja turbīnu apkalpošanai jūrā.

Jau iepriekš uzņēmums ir piesaistījis Expansion Capital un Altum investīcijas industriālo dronu pakalpojumu eksporta attīstīšanai Skandināvijas un Baltijas valstīs.

Plašāka informācija Aerones mājaslapā www.aerones.com.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit