Aicina atbalstīt nozīmīga nozares žurnāla izdošanu Ukrainā

0
347

Ar Latvijas ainavu arhitektu atbalstu kara apstākļos klajā nācis Ukrainā līdz šim vienīgais specializētais ainavu arhitektūras žurnāls Ландшафт і архітектура (Landscape&Architecture, L&A). Pirmo reizi šis izdevums izdots divās valodās – ukraiņu un angļu –, un pirmo reizi tas pieejams arī elektroniskā formātā un lasāms gandrīz visā pasaulē.

Izdevumam L&A ir vairāk nekā 20 gadu ilga vēsture; tā vadītāji ir Olga Kamolikova un Valērijs Koteļņikovs. Žurnāls ir populārs visā Ukrainā un līdztekus daudzpusīgai informācijai par nozari ir aktīvs dažādu konkursu, nomināciju un ar ainavu arhitektūru saistītu pasākumu organizators. Žurnāla autori ir augstas raudzes profesionāļi, un ar žurnāla viedokli rēķinās gan nozares profesionāļi, gan interesenti visā plašajā Ukrainā.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā žurnāla pastāvēšana, tāpat kā daudzu citu drukātās preses izdevumu turpmāka darbība, tika apdraudēta. Ņemot vērā apstākļus un finansiālās problēmas, žurnāla izdevēji prātoja par žurnāla slēgšanu, tomēr, pateicoties draugiem un sabiedrotajiem Latvijā, tas nenotika.

Kā stāsta SIA Landscape Construction valdes locekle Laura Pliča-Stankeviča, ar ideju palīdzēt klajā nāca pazīstamā ainavu arhitekte Helēna Gūtmane. «Tieši viņa ierosināja nozares uzņēmējiem palīdzēt žurnālam samaksāt par reklāmas laukumiem, lai atbalstītu žurnāla pirmā šī gada numura izdošanu. Tas arī izdevās, un žurnāls tika izdots nelielā tirāžā 1000 eksemplāros drukātā formā un pirmo reizi arī izveidots visiem pieejamā elektroniskā formā,» saka L. Pliča-Stankeviča.

Žurnāla L&A atbalstītāji Latvijā ir SIA ALPS ainavu darbnīca, SIA Landscape Construction, SIA Ainavists, SIA Landshape, SIA Galantus, SIA Alejas projekti, SIA Labie koki, ainavu arhitekts Pēteris Vorza.

Par vidi pirms un pēc kara

Pirmā numura tēma ir skaudra – līdzās skaistiem Ukrainā pirms kara īstenotiem ainavu arhitektūras projektiem seko stāsti par to, kā karš ietekmējis vidi visapkārt, par izpostītām ainavām un cilvēkiem, kas sapņo to visu reiz atjaunot. Savukārt nākamajā numurā lasītājus plānots iepazīstināt ar Healing landscapes jeb dziedinošajām ainavām – slimnīcu un pansionātu parkiem un citām ainavām, kas rada mierinošu un stresu mazinošu efektu. Līdz šī gada beigām iecerēts izdot vēl četrus žurnāla numurus.

Vēlas paplašināties ārpus Ukrainas

Ņemot vērā izdevuma L&A augsto profesionalitāti, tiek domāts par paplašināšanos Eiropas virzienā, un šeit talkā nāks žurnāla draugi no Latvijas. «Esmu uzņēmusies organizēt un piesaistīt naudu žurnāla vajadzībām. Nākotnē plānojam, ka žurnāli varētu būt veltīti arī atsevišķām valstīm, tāpēc aicinām kolēģus no visas Eiropas iesūtīt savus darbus, savus projektus, lai ar tiem gan palepotos, gan parādītu savas prasmes. Vēlāk Ukrainā būs daudz darba pie atjaunošanas, un mēs varētu palīdzēt tīri praktiski,» apņēmīga ir L. Pliča-Stankeviča.

Platforma sadarbībai starp uzņēmējiem

Otrs veids, kā atbalstīt izdevumu un ainavu arhitektūras atjaunošanu Ukrainā, ir sadarbības veidošana starp Ukrainas un citu valstu uzņēmējiem, kas tieši vai pastarpināti saistīti ar ainavu arhitektūru. «Tie būtu gan projektētāji, gan būvmateriālu ražotāji un tirgotāji, gan paši būvnieki. Žurnāls varētu kļūt par lielisku starptautiskas sadarbības platformu, kur iegūt informāciju par ražotājiem gan Ukrainā, gan Eiropā. Ukrainā, kas teritoriāli ir ļoti liela valsts, ir daudz ražotāju, kas labprāt piedāvātu savu produkciju ārvalstīm. Piemēram, atsaukusies liela betona ražotne, kas ražo bruģi un meklē sadarbības partnerus. Tādējādi mēs varam kaut nedaudz palīdzēt ukraiņu uzņēmējiem atrast jaunus noieta tirgus. Papildus tā būtu iespēja finansiāli atbalstīt žurnāla izdošanu, piemēram, izvietojot Latvijas uzņēmumu reklāmu, ko var pamanīt potenciālie klienti vai sadarbības partneri gan Ukrainā, gan citās Eiropas valstīs,» ieceres atklāj L. Pliča-Stankeviča. Viņa arī piebilst, ka kontaktu iegūšana ir bezmaksas pakalpojums.

Tiem, kas vēlas saņemt plašāku informāciju par sadarbības iespējām ar Ukrainas uzņēmējiem vai atbalstīt žurnāla Ландшафт і архітектура izdošanu, lūgums sazināties ar Lauru Pliču-Stankeviču pa tālruni 29227644 vai rakstīt uz e-pastu [email protected].

Visu rakstu lasiet žurnāla Būvinženieris augusta numurā (Nr.87).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit