Aicina iepazīt RTU studentu izstrādātos prototipus dažādās jomās

0
295
Foto – RTU

Trešdien, 18. janvārī, plkst. 16.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra jaunajā pasākumu zālē Moon, Ķīpsalas ielā 6A, studentu inovāciju grantu programmas aktivitātes Vertikāli integrēts projekts dalībnieki prezentēs rudens sezonā paveikto un iepazīstinās ar prototipiemAr šo pasākumu tiks noslēgta Vertikāli integrēts projekta (VIP) 2022. gada rudens sezona. 

VIP dod iespēju studentiem no dažādām studiju programmām un līmeņiem sadarboties ilgtermiņa pētniecības projektā, vienlaikus stiprinot un paplašinot mācībspēku zinātnisko darbību. Studentu komandas ir starpdisciplināras un vertikāli integrētas, proti, studējošie pārstāv dažādus studiju līmeņus, sākot no RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēniem līdz bakalaura, maģistrantūras un pat doktorantūras studentiem. Studentu un pētnieku sadarbībā top prototipi un idejas risinājumiem bioenerģijas, notekūdeņu attīrīšanas, zemas enerģijas patēriņa ēku, kosmosa, sensora tehnoloģiju, digitālo dvīņu un robotikas jomās. 

Izsludināta arī pieteikšanās šī gada pavasara sezonai. Šīs sezonas jaunums – studentiem ir iespēja radīt novatoriskus, strukturāli sarežģītus augstas izturības betona elementus izmantošanai būvniecībā, iesaistoties jaunā komandā Mūsdienu betons.

Piedaloties VIP, studējošie var saņemt 200 līdz 228 eiro lielu ikmēneša stipendiju, bet mācībspēki – izmantot komandu darba rezultātus. Pēc VIP aktivitātes beigām students ir ieguvis pieredzi darboties grupā, apguvis jaunas zināšanas sava izvēlētā projekta ietvaros, apguvis pamatprasmes sava darba prezentēšanā, kā arī ieguvis jaunus kontaktus un paziņu loku studējošo vidū.