Aicina nodot izlietotās baterijas īpašā depozīta aparātā

0
577

Starptautiskajā Bateriju dienā, sestdien, 18. februārī, Zaļā josta kopā ar inovatīvo depozīta iekārtu risinājumu WinGo Deposit aicina Rīgas iedzīvotājus nodot nolietotās baterijas pārstrādei īpašā depozīta aparātā, saņemot pretī virtuālos punktus divkāršā apmērā.

Kampaņas rīkotāji vēlas uzsvērt izlietoto bateriju pārstrādes nozīmi, kā arī motivēt iedzīvotājus ikdienā atbildīgāk izturēties pret pašu radītiem videi kaitīgo preču atkritumiem.

Izlietotās baterijas klasificējamas kā videi kaitīgie atkritumi. Bateriju sastāvā esošās ķīmiskās vielas, smagie metāli, skābes un sārmi padara tās nepiemērotas izmešanai kopā ar sadzīves atkritumiem, kā arī nav pieļaujama bateriju nonākšana vidē vai izmešana šķirošanas konteineros kopā ar iepakojuma atkritumiem. Izlietoto bateriju savākšanai ir izveidota efektīva sistēma, kur ikvienam iedzīvotājam ir iespēja ērti atbrīvoties no sadzīvē radītiem bateriju atkritumiem, izmetot tos savākšanas kastēs pie lielākajiem tirdzniecības centriem, veikalu ķēdēm, valsts un pašvaldības iestādēs un arī neskaitāmos uzņēmos, kā arī speciāli ierīkotos videi kaitīgo preču atkritumu pieņemšanas punktos. Kopš 2022. gada nogales Rīgā, Dzirnavu ielā 74/76, Narvesen telpās ir atklāta unikāla izlietoto bateriju depozīta iekārta WinGo Deposit, kas ar katru nodoto bateriju ļauj nopelnīt bonusa punktus, kurus var apmainīt pret vērtīgām balvām.

WinGo Deposit iekārta ir pirmā Latvijā, kurā ir iespēja ne tikai nodot nolietotās pirkstiņbaterijas un elektroniskās cigaretes, bet arī saņemt par katru nodoto atkritumu vienību bonusa punktus. Jau pavisam drīzā nākotnē plānots uzstādīt vairāk nekā 25 šādus bateriju atpakaļ savākšanas automātus visā Latvijā.

Aicinot ikvienu izmēģināt iekārtu darbībā, kā arī nopelnīt vērtīgas balvas par nodotajām baterijām, akcijas rīkotāji aicina ikvienu nodot izlietotās baterijas WinGo Deposit iekārtā. Par katru nodoto pirkstiņbateriju tiek piešķirti 5 bonusa punkti, savukārt Starptautiskajā Bateriju dienā, 18. februārī, nodotās baterijas ļaus nopelnīt bonusa punktus divkāršā apmērā.

Akcijas ietvaros tiek pieņemtas nolietotas pirkstiņbaterijas (A, AA un AAA), kas tālāk tiek nogādātas atkārtotā pārstrādē.