Aicina pieteikties centralizētā prokuratūras nama apsaimniekošanai

0
214

Tuvojoties būvniecības noslēgumam, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludina iepirkumu topošās centralizētās prokuratūras ēkas Aspazijas bulvārī 7, Rīgā apsaimniekošanai uz 3 gadiem, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Centralizētajā prokuratūras namā jau drīzumā darbu uzsāks desmit Latvijas Republikas prokuratūras struktūrvienības, kas līdz šim atradušās 5 dažādās Rīgas vietās ar kopumā ap 230 darbiniekiem. “Izmantojot BIM tehnoloģijas, esam paaugstinājuši būvprojekta kvalitāti, savlaicīgi identificējot vairāk nekā 200 problēmvietas, kas ļāva īstenot būvdarbus bez pārtraukumiem, būvdarbu gaitā laikus novēršot nepilnības, kas valstij izmaksātu vismaz 140 000 eiro. Šobrīd, aktualizējot modeļus atbilstoši būvprojekta izmaiņām un informācijai no būvlaukuma, izstrādājam digitālo dvīni ar vērtīgu informāciju par ēku un tās sistēmām, kas palīdzēs nodrošināt efektīvāku būves pārvaldīšanu un apsaimniekošanu. Vēsturiskās ēkas pārbūvē īstenoti arī energoefektivitātes risinājumi, kā rezultātā siltumenerģijas patēriņš apkurei ēkai samazināsies uz pusi, līdz ar to kopumā atjaunotā būve būs labs paraugs efektīvai pārvaldīšanai, iestāžu centralizācijai un līdzekļu taupīšanai ilgtermiņā,” atklāj R. Griškevičs.

Atbilstoši iepirkumam piegādātāja uzdevums būs nodrošināt visu inženierkomunikāciju, tai skaitā vadības automatizācijas, elektroapgādes, ventilācijas, klimata, siltumapgādes  un ugunsdrošības sistēmu un citu iekārtu apkalpošanu, nodrošinot to nepārtrauktu darbību un atrašanos ekspluatācijas kārtībā. Interesenti aicināti iegūt vairāk informācijas un pieteikties iepirkumam līdz 2. jūnijam šeit: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/35711

Kādreizējās policijas ēkas pārbūve prokuratūras vajadzībām Aspazijas bulvārī šobrīd atrodas būvniecības noslēguma stadijā – pabeigti jumta izbūves darbi, visas būvkonstrukcijas, fasādes atjaunošanas darbi, tai skaitā fasādes apgaismojuma ierīkošana un izbūvēti lifti. Turpinās inženiertīklu izbūve, iekštelpu apdares darbi un ēkas vēsturisko elementu restaurācija, kā arī labiekārtošanas darbi ēkas iekšpagalmā. “Pateicoties konstruktīvai sadarbībai ar būvnieku SIA “Abora” un BIM tehnoloģiju izmantošanai, un neskatoties uz COVID-19 pandēmijas izraisītajām grūtībām, esam tuvu projekta noslēgumam. Pie optimistiskākā scenārija ēku nodosim ekspluatācijā un lietošanai prokuratūrai jau šā gada vasarā,” atklāj R. Griškevičs.

“Ir liels gandarījums par lielo darbu, kas ieguldīts ēkas Aspazijas bulvārī 7 renovācijā. No pamestas, nolaistas ēkas tā ir pārvērsta moderni iekārtotā, funkcionālā ēkā, tajā pat laikā saglabājot ēkas vēsturisko izskatu. Ēkas nodošana ekspluatācijā dos iespēju 230 prokuroriem un prokuratūras personālam, kuri šobrīd strādā piecās dažādās ēkās, veikt savus darba pienākumus vienā ēkā, tādejādi ekonomējot budžeta līdzekļus. Liela nozīme, protams, ir tam apstāklim, ka daudzi prokurori beidzot varēs strādāt labiekārtotos kabinetos, atšķirībā no tiem darba apstākļiem, kādi tiem ir šobrīd – sliktā stāvoklī esošajā ēkā Dzirnavu ielā 113. Milzīga pateicība gan VNĪ, gan celtniekiem par paveikto darbu, ” norāda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

VNĪ turpina nodrošināt darbu nepārtrauktību nacionālas nozīmes ēku būvniecībā. Aktuālā būvniecības norises situācija VNĪ objektos tiek operatīvi uzraudzīta atbilstoši valdības rīkojumiem saistībā ar COVID-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem. Darbi notiek ievērojot piesardzības pasākumus un risinot ārkārtas situācijas radītās izmaiņas materiālu piegādēs, kā arī garākus saskaņojumu termiņus atbildīgajās iestādēs. Sapulces ar būvniecībā iesaistītajām pusēm notiek attālināti, savukārt būvlaukumos tiek veikti darbiniekus informējoši pasākumi, ievērota maksimāla sociālā distancēšanās, nepieciešamās higiēnas un dezinfekcijas prasības un veikta pastiprināta kontrole. Šobrīd Okupācijas muzejā paveikti vairāk nekā puse darbu, uzsākti darbi izstāžu zāles “Arsenāls” fasādes atjaunošanai, kā arī Dailes teātra ēkas energoefektivitātes projektā. Drīzumā tiks pabeigti darbi prezidenta rezidencē Jūrmalā. Tāpat VNĪ turpina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu.

VNĪ pērn Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī iekļauts VID „Baltā saraksta” zelta līmenī. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.