Aicina Rīgas apkaimēs veidot pilsētas pļavas

0
162

Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Rīgas domi šajā pavasarī aicina apkaimes iesaistīties projektā Pilsētas pļavas, lai kopīgi veidotu ziedošas un daudzveidīgas pļavas pilsētvidē. Lai piedalītos projektā, apkaimju biedrības aicinātas līdz 27.aprīlim iesniegt savu pieteikumu Latvijas Dabas fondam.

Rīgā ir daudz plašas, regulāri pļautas zālienu teritorijas, tomēr, no sugu daudzveidības viedokļa, tās dēvējamas par zaļajiem tuksnešiem. Latvijas dabas fonds rosina katrā Rīgas apkaimē vismaz kādu no šādiem zālieniem atstāt dabai. Tāpēc Rīgas apkaimju biedrības tiek aicinātas ieteikt vietas, kur līdzšinējo pilsētas mauriņu vietā vēlaties redzēt ziedošas pilsētas pļavas un kopīgi sadarboties to veidošanā. Lai piedalītos akcijā, apkaimju biedrībām līdz 27.aprīlim jāaizpilda pieteikuma forma: https://ej.uz/pilsetas_plavas. Projektā teritorijas var pieteikt apkaimju biedrības vai citas ar apkaimēm saistītas organizācijas, taču ne individuāli pieteicēji.

Projektā apkaimju biedrību uzdevums būs informēt un iesaistīt pļavu veidošanā apkaimes iedzīvotājus, kā arī organizēt zāliena dabiskošanas talku, kurā noraks velēnu, izlīdzinās augsni, iesēs sēklas, iespēju robežās nodrošinot arī tehniskos resursus. 2021.gada sezonā akciju paredzēts īstenot aptuveni 20 zālāju teritorijās. Atjaunošanas talkas plānotas 2021.gada rudenī.

Akcija tiek īstenota Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projekta Dabas interešu aizstāvība Latvijas Dabas fonda darbības ietvaros sadarbībā ar GrassLIFE.

Vairāk informācijas: Liene Brizga-Kalniņa, Latvijas Dabas fonda Komunikācijas vadītāja, tel. 29110527, e-pasts: [email protected].

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit