Sabiedrība tiek aicināta izvērtēt gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītos objektus, aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Žūrija pabeigusi darbu pie balvai izvirzīto objektu novērtēšanas, lemjot, ka šogad uz galveno balvu un atzinībām pretendēs kopumā 14 objekti.

Uz galveno balvu pretendē tirdzniecības centra Alfa priekšlaukums, daudzdzīvokļu ēka Ausekļa ielā 14, Veselības centra 4 ēka Baznīcas ielā 18, ražošanas un biroju ēka Bukultu ielā 11, pārbūvētais skvērs Dzirnavu ielā 33, Hanzas perona ēka izklaides pasākumiem Hanzas ielā 16 A, Daudzdzīvokļu ēku pagalmi Jāņa Asara ielā 12, telefonu centrāles pārbūvētā ēka par daudzdzīvokļu māju Jaunsaules ielā 1, Daudzdzīvokļu ēkas kuģu ielā 15, prettrokšņu valnis gar Gustava Zemgala gatvi, dzīvokļu ēka Mūrnieku ielā 12 A, dzīvokļu ēkas nometņu ielā 33 un 33 A, daudzdzīvokļu ēka Tallinas ielā 86, Āfrikas savannas ekspozīcija Nacionālajā Rīgas zooloģiskajā dārzā.

Ar arhitektūras sasniegumu skates 2020.gada balva Rīgas arhitektūrā finālistiem, to fotogrāfijām un žūrijas ekspertu vērtējumiem ir iespējams iepazīties Rīgas pilsētas arhitekta biroja mājaslapā. Savukārt nobalsot par sev tīkamāko objektu un paust savu vērtējumu vai viedokli var Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā.

“Tradicionāli balvu pretendentu loks atspoguļo profesionāli daudzpusīgi un pēc iespējas objektīvi augstvērtīgāko pienesumu Rīgas arhitektūrā un pilsētbūvniecībā. Tādas vērtības kā mērenība, raksturs un pilsētvides konteksts ir vadījušas šī gada žūriju finālistu atlasē,” norāda Princis.

Šī gada aktualitāte ir virkne ar vides kvalitātes uzlabošanu saistītu objektu, kuri demonstrē zināšanas un risinājumus, kā rūpēties ne vien par labāku dzīves kvalitāti rīdziniekiem, bet arī nodrošina, ka zooloģiskā dārza savannas iemītnieki Rīgā jūtas daudz labāk.

Īpašas ievērības cienīgs ir privāto investīciju īpatsvars starp finālistiem (93%) kas demonstrē mazo un vidējo attīstītāju kapacitāti tikt galā ar izaicinājumiem un īstenot veiksmīgus un vidē iederīgus projektus. Tomēr starp finālistiem joprojām aktuāla ir mājokļu tēma, veidojot daudzveidību un kvalitāti Rīgai tradicionālas apbūves struktūras atjaunošanā un pilnveidošanā, skaidro Princis.

Atbilstoši tradīcijai gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā – Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 5.oktobrī. Plānots, ka tradicionāli balva tiks pasniegta iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē – daudzdzīvokļu ēkā Kuģu ielā 28. 

Pievienot komentāru