Aicina uz vebināriem par ēku uzturēšanu pēc atjaunošanas

0
356

Ekonomikas ministrija un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra aicina publisku ēku apsaimniekotājus uz diviem vebināriem par ēku uzturēšanu pēc to atjaunošanas. Pasākumi notiks attālināti 18. un 25.februārī, informē Ekonomikas ministrija

18. februāra pasākumā eksperti stāstīs par enerģijas patēriņu ēkās pēc to atjaunošanas, atgādinās par publiskas ēkas īpašnieka pienākumiem, dalīsies pieredzē, kā taupīt enerģiju atjaunotajās ēkas, kā arī pastāstīs par apmesto un ventilējamo fasāžu kopšanu un logu uzturēšanu. Pasākuma laikā pastāstīsim arī par akustikas nozīmi.

Pasākumā piedalīsies eksperti no Centrālā finanšu un līgumu aģentūras, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Liepājas pilsētas pašvaldības, Būvmateriālu ražotāju asociācijas (SIA Knauf), Latvijas Minerālvates ražotāju asociācijas (SIA Zulak Wood, Ecophon) un Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas.

Vebināra dienas kārtība un pieteikšanās veidlapa publicēta Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta dienu pirms attiecīgā pasākuma.

Savukārt 25. februāra vebinārā eksperti stāstīs par labo praksi ēku atjaunošanā un publiskā sektora lomu, par ventilācijas sistēmu lietošanu un gaisa kvalitātes kontroli, par enerģijas taupīšanas iespējām, kā arī atgādinās par ugunsdrošību ēkās.

Pasākumā piedalīsies Būvniecības valsts kontroles biroja, Latvijas Vides investīciju fonda, Rīgas Tehniskā universitātes, Elektrum Energoefektivitātes centra, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un AS Sadales tīkls eksperti.

Vebināra dienas kārtība un pieteikšanās veidlapa publicēta Ekonomikas ministrijas mājaslapā.  Saite uz pasākumu tiks nosūtīta dienu pirms attiecīgā pasākuma.

Vebināri tiek organizēti informatīvās kampaņas Dzīvo siltāk un konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā ietvaros.